Siirt Otogarı Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın
OtogarAdresTelefon
business
Siirt Otogarı
place
Afetevleri Mah. Afetevleri Mh. Siirt Otogarı 56000 Merkez/Siirt
local_phone
+904842231401

Siirt

2013 yılında modern tasarımı ve yolculara sunduğu geniş olanaklarla yenilenerek hizmete başlayan Siirt Otogarı, 2800 m2 kapalı alanıyla birlikte toplamda 17 bin m2’lik bir alan üzerine inşa edilmiş. Şehir merkezine sadece 3 kilometre uzaklıkta bulunan otogarda şehirler arası, ilçe ve köy peronları bulunuyor. Siirt Otogarı’nda Lider Siirt Turizm, Siirt Petrol ve Star Batman gibi büyük yerel firmaların yanı sıra pek çok ulusal firmanın ve ilçelere ulaşım sağlayan yerel minibüs firmalarının bilet satış ofisleri bulunuyor.

Her saat Türkiye’nin her şehrine direk otobüs bulabileceğiniz Siirt Otogarı’nda ilçe ve köy minibüsleri de yoğun olarak kullanılıyor. Kurtalan Yolu Caddesi üzerinde bulunan otogarın içerisinde ise Anadolu lezzetleri sunan restoranlar, marketler, tuvaletler, mescitler, çay ve kahve içebileceğiniz bir kafe bulabilirsiniz. 24 saat taksi ve rahat bekleme salonları da bulabileceğiniz otogara 0484 223 14 01 numaralı telefonla ulaşabilirsiniz.

 

Şehir Merkezinden Siirt Otogarı'na Ulaşım

Toplu taşıma araçları, yolcu servisleri ve taksiler ile kolayca Siirt merkezinden, Siirt Üniversitesi’nden ve Siirt Havalimanı’ndan otobüs terminaline gidebilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Onlarca duraktan geçen Veysel Karani-Afetevleri L1, L2 ve L3 hatları ile 18:45’e kadar terminale gidebilirsiniz. Bu belediye otobüslerinin oldukça geniş bir güzergahları var, bu nedenle pek çok cadde ve mahalleden terminal otobüslerine binebilirsiniz.

Minibüsler

Şehrin üniversitesi ve havalimanının yanı sıra şehrin her mahallesinde de durağını kolayca bulabileceğiniz minibüsler, şehir içinde yoğun olarak kullanılıyor. İlçeler arası minibüslerle de Siirt’in her ilçe ve köyünden her saat otobüs terminaline gelme şansınız var.

Yolcu Servisleri

Siirt’in yoğun caddeleri olan Güreş Caddesi ve Gaffar Okkan Caddesi gibi noktalarda otobüs firmalarının bilet satış ofislerini göreceksiniz. Pek çok firma, kendi yolcularına sabah 06:00’dan gece 24:00’e kadar ücretsiz yolcu servisleri sağlıyor. Seyahatinizden önce firmanızdan servis saatleri ve güzergahlarıyla ilgili bilgileri alabilirsiniz.

Taksi

Siirt merkezinde 24 saat boyunca açık birçok taksi durağı var. Özellikle toplu taşıma araçlarının son çalışma saatlerinden sonra taksiler terminale ulaşım için kullanılabilir. Turan Beyazıt Caddesi üzerinde bulabileceğiniz Özlem Taksi’ye (0484) 223 15 40 numaralı telefonla, Turan Beyazıt Caddesi’nde hizmet veren Özlem Taksi’ye (0484) 223 15 40 numaralı telefondan ve Merkez Taksi’ye 0542 820 29 58 numaralı telefondan ulaşarak bulunduğunuz noktaya taksi çağırabilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

expand_less