Tatvan Otogarı Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın
OtogarAdresTelefon
business
Tatvan Otogarı
place
Kültür Mahallesi, 13200 Tatvan/Bitlis

Tatvan

Bitlis şehir merkezinin yaklaşık 30 kilometre uzağında, şehrin sembollerinden biri olan Ağrı Dağı’nın hemen eteğinde konumlanan Tatvan Otogarı ile hem bölge içindeki ilçelere hem de çevre illere ulaşım son derece pratik. Terminalin ilçe merkezinde bulunmasından dolayı pek çok yolcu terminale yürüyerek ulaşabiliyor. Bavullu yolcular ise belediye otobüslerinden, minibüslerden ve ücretsiz yolcu servislerinden kolayca yararlanabiliyor.

Kültür Mahallesi üzerinden yer alan Tatvan Otogarı’nda Best Van Turizm, Bitlis Taç, Elçi Vanyolu, Has Diyarbakır, Muş Yolu, Metro Turizm, Tokat Yıldızı, Star Diyarbakır ve Özlem Batman gibi otobüs firmaları temsil ediliyor. İlçe kara yolu üzerinden kolayca ulaşabileceğiniz Tatvan Terminali, şehrin popüler destinasyonları olan Süphan Dağı, Ulu Camii ve Bitlis Kalesi’ne de oldukça yakın.

Yolcu kapasitesini gün geçtikçe daha da artıran otogarda hem kapalı hem de açık alanlar, yolcu bekleme salonları, yazıhaneler, hediyelik eşya stantları, peronlar ve yeme içme mekanları, yolcuların en çok vakit geçirdikleri yerler olarak dikkat çekiyor.

Şehir Merkezinden Tatvan Otogarı'na Ulaşım

Bitlis merkezine 28 kilometre uzaklıkta, Ağrı Dağı eteklerinde bulunan bir ilçe olan Tatvan’ın otobüs terminaline ilçe merkezinden, Bitlis’ten ve çevre ilçelerden ulaşım oldukça kolay. Çok bavulunuz yoksa terminale ilçenin pek çok yerinden yürüyerek gidebilirsiniz. İsterseniz yolculara sağlanan belediye otobüsleri ve minibüsleri de terminale ulaşım için kullanabilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Tatvan Belediyesi, Tatvan Feribot İskelesi, TCDD Tatvan İstasyonu ve Tatvan Meslek Yüksekokulu gibi pek çok merkezi noktadan binebileceğiniz belediye otobüsleri, kısa sürede otobüs terminaline gitmenizi sağlıyor. Tatvan’ın Ahlat Yolu Caddesi ve Yayla Caddesi gibi ana caddelerinde de belediye otobüsü durakları var. Tatvan’da otobüs seferleri sabah saat 07:00'da başlayıp gece saat 22:00'ye kadar devam ediyor.

Minibüsler

Kıyıdüzü, Sarıkum, Beş Minare ve Güroymak gibi yakın ilçelerden ve Tatvan’ın hemen her mahallesinden terminale ulaşım sağlayan minibüsler de geniş rotalarından dolayı terminale gitmek için kullanılabilir.

Taksi

Minibüsler ve belediye otobüsleri gece saat 22:00’a kadar hizmet verdiği için bu saatten sonra taksilerle terminale ulaşım sağlanıyor. Şeyhmuz Zırhlı Caddesi’nde 7/24 açık olan (0434) 827 52 18 numaralı Tatvan taksi ve (0434) 827 00 75 numaralı telefondan taksi çağırabileceğiniz Akasya Taksi ile istediğiniz zaman rahat bir yolculukla terminale gidebilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

expand_less