Ardahan Otogarı Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın
OtogarAdresTelefon
business
Ardahan Otogarı
place
Karagöl Mah. Kura Cd. No:34 75000 Merkez/Ardahan
local_phone
+904782113568

Ardahan

Ardahan’ın il statüsüne kavuştuğu 1992 yılında inşa edilen Ardahan Otogarı, günümüzde genel olarak çevre il ve ilçelere yönelik olarak hizmet veriyor. Merkezdeki Karagöl Mahallesi’nde konumlanan terminal, Ardahan Valiliği’nin ve Kura Nehri’nin hemen karşısında yer alıyor.

Terminalde yazıhanesi bulunan Koç Ardahan, Özlem Ardahan Seyahat ve Kafkas Kars gibi bölgesel firmalar, önceliği çevre illere vermekle beraber gün içinde üç büyük şehre düzenli olarak seferler düzenliyor. Erzurum, Kars, Ağrı, Şanlıurfa, Erzincan, Tokat, Ankara ve Hatay, Ardahan Otogarı’nda en popüler seferler arasında kendine yer buluyor. Görece mütevazi bir yapıya sahip olan terminalde yolcuların ihtiyaçlarını pratik şekilde karşılayan ufak büfeler ve tuvaletler bulunuyor.

Şehir merkezinde yer almasından dolayı pek çok opsiyonu kullanarak terminale ulaşım sağlayabilirsiniz. Yolcular genellikle terminal ve çevre ilçeler arasında 07.00 ve 22.00 saatleri arasında hizmet veren minibüsleri tercih ediyor

Şehir Merkezinden Ardahan Otogarı'na Ulaşım

Şehir merkezinde Ardahan Belediyesi, Ardahan Valiliği ve 80. Yıl Cumhuriyet Stadyumu gibi pek çok noktadan kısa bir yürüyüşle ulaşabileceğiniz Ardahan Otogarı’na şehrin bütün mahalleleri ve caddelerinin yanı sıra ilçeler ve köylerinden de toplu taşıma araçlarıyla rahatça gidebilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Ardahan Caddesi ve Koca Mustafa Paşa Caddesi iyi merkezi noktalarda; Sarmaşık Sokak, Bostan Sokak ve Polat Sokak gibi pek çok büyük sokakta durağı olan belediye otobüsleri, otogara ulaşım için en yoğun kullanılan ulaşım araçlarından. Ardahan'da mesafeler birbirine yakın olduğu için 10-15 dakikalık kısa bir otobüs yolculuğuyla otogarda olabilirsiniz.

Minibüsler

Şehrin 7 tane mahallesinin yanı sıra 5 ilçe ve 65 köyünden de minibüslerle otogara ulaşmak mümkün. İlçeler arası minibüsler, güzergâhlarına göre yarım saatte bir veya saat başı hareket ediyor. Şehir içi minibüsler ise her 15 dakikada bir merkezi duraklardan geçiyor.

Taksi

Ardahan merkezinde Hamam Caddesi’nde durağı olan ve 24 saat boyunca açık 0478 211 49 85 numaralı Ardahan Taksi, Piyade Sokak üzerinde durağını bulabileceğiniz 0478 211 32 55 numaralı Bizim Taksi ve Cumhuriyet Caddesi üzerinde hizmet veren 0478 211 51 50 numaralı Merkez Taksi duraklarından bulunduğunuz noktaya taksi çağırabilir ve kısa bir yolculukla istediğin saatte otogara Ardahan Otogarı’na ulaşabilirsiniz

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

expand_less