Yeşil pasaport sahibi gençler için müjdeli haber. Artık yeşil pasaport sahibi gençler çalışmaya başlasalar da 25 yaşına kadar yeşil pasaportlarını kullanabilecek.

İçindekiler

25 yaşına kadar geçerli olacak

Kamu görevlilelerinin, memurların, eski bürokrat gibi kişilerin hak sahibi olduğu yeşil pasaportları çocukları da kullanabiliyordu. Ancak öğrencilerin 25 yaşına kadar kullanabildikleri bu pasaport türünde, gençler çalışıyorsa pasaportları 18 yaşında ellerinden alınıyordu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yeni yapılan düzenlemeye göre artık çalışsalar dahi yeşil pasaport sahibi gençlerin, bu pasaportlarını 25 yaşına kadar kullanabileceklerini açıkladı.

Uçak Bileti

Vizesiz giriş kolaylığı

Bilindiği üzere Avrupa Birliği’nde de pek çok ülke dahil dünya üzerinde pek çok ülke yeşil pasaport sahiplerinden turistik gezilerde vize istemiyor. Yeşil pasaport sahipleri bordo pasaport sahiplerinin vizesiz giremediği 67 ülkeye vizesiz gidebiliyorlar.


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1293 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN