Torba Yasası’nın çıkmasına sayılı günler kala vergi borcunuzu merak ediyorsanız kolayı var. Maliye Bakanlığı Borç Bilgilendirme servisinin vergi borçlarını anlık olarak öğrenilmesine olanak verecek şekilde yenilendiğini açıkladı.

İçindekiler

Kimlik bilgileri yeterli

Gelir İdaresi Başkanlığı’nın web sitesinde Borç bilgilendirme servisi bulunuyor. Hemen altta sağ köşede. Burayı tıkladığınızda karşınıza bir ekran çıkacak. Nüfus cüzdanı bilgilerinizi girerek vergi borcunuzun var olduğunu olmadığını, varsa ne kadar olduğunu öğrenebilirsiniz. Güncel vergi borçları kamu alacakları, askerlik para cezası, yükseköğrenim kredi borçları, trafik cezaları, karayolları cezaları gibi cezalarınızı 7 gün 24 saat www.gib.gov.tr adresinden kontrol edebilirsiniz. Ancak bu borç sorgulama adresinden belediyelerin tahsil ettiği vergi borçlarını öğrenemediğinizi hatırlatalım. Benim şahsıma ait otomobilimin Temmuz ayı vergi borcu çıktı.

Torba Yasa’dan önce kontrol ettirin

Torba Yasa’da vergi borçlarının taksitlendirilmesi faiz cezalarının düşürülmesi gibi tartışmalar gündemde. Şimdiden vergi borcunuz olup olmadığını kontrol ettirip Torba Yasa yürürlüğe girdiği andan itibaren yapacağınız ödeme planını belirleyebilirsiniz. Enuygun.com’dan hatırlatması.


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1299 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN