Uçak yolculuklarında hele de uzak yerlere gidiyorsanız yanınızdaki eşyalar da bir o kadar fazla oluyor. Haliyle eğer aceleniz varsa da bir kısmını unutmak durumunda kalıyorsunuz. İşte uçaklarda en çok unutulan eşyalar

Şemsiye

Şemsiye

Aslında kafelerde, barlarda, restoranlarda en çok unutulan şemsiyenin listenin ilk sırasında olmasına şaşmamalı. Yağmurlu günlerde uçakta unutulan şemsiye sayıları da artıyor.

Uçak Bileti

Kitap

Kitap

Kitap okumak güzel alışkanlık ve uçak yolculuklarında vakit geçirmek için de birebir. Yalnız bir şartla okuduğunuz kitapları unutmamalı.

Cep Telefonu

Cep Telefonu

Cep telefonunu uçağa bindikten sonra kapatarak en doğru hareketi yapmış olmaları güzel fakat unutmaları onlar için kötü olmuş.

Fotoğraf makinesi

Fotoğraf makinesi

Seyahatlerinden güzel anları ölümsüz yapmak isteyenler için en iyi yol arkadaşı olan fotoğraf makineleri de en çok unutulanlar arasında.

Laptop

Laptop

Aslında boyut olarak çok da unutulacak gibi olmasa da havaalanları ve uçak şirketleri en çok unutulan eşyalar arasında laptopları da sayıyor.

Kulaklıklar

Kulaklıklar

Unutulması en normal gibi görünenlerden birisi de kulaklıklar. Uçak havalandıktan sonra müzik dinlenilebildiğinden dolayı, müziksever müşteriler unutuyor.

Pantolon

Pantolon

Hava yolu firmalarından gelen açıklamalara göre tuhaf bir şekilde kış aylarında en çok gri ve siyah pantolonlar daha çok unutuluyor.

Mont

Mont

Bahar aylarında bir hışımla çıkardığımız montu, uçak baş üstü bagaj bölmelerinde unutan çok sayıda insan var.

Duty Free Ürünleri

Duty Free Ürünleri

Vergi vermeden alınan içkiler, çikolatalar, sigaralar çok iyi oldu ucuza geldi ama bir şey eksik. Evet o ürünleri uçakta unutmuş olabilirsiniz.

Bagaj

Bagaj

Elbette ki her uçak yolculuğunun olmazsa olmazlarından olan bagajlar da uçakta unutuluyor. Sonrasında günlerce uğraşıp bulunanlar da var kaybolanlar da.


nihanbayram
Nihan Bayram
481 Yazı
Bilkent Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü'nden mezun oldu. Bir süre bir marka ajansında içerik editörlüğü yaptı. Hürriyet Kitap bünyesinde "Ün, Aşk ve Diğerleri" adlı kitabı yayınlandı. Ajans deneyiminden sonra Enuygun ekibine katıldı.
Popüler Seyahat Yazıları
Uzman Yazarlar