• Anasayfa
  • Bilgi
  • Türkiye uçuş ağını en fazla geliştiren 11. ülke oldu

Türkiye uçuş ağını en fazla geliştiren 11. ülke oldu

tugbahacibayramoglu

Havayolu taşımacılığında çok ciddi bir büyüme sergiledik. Hemen her şehirde bir havalimanımız var. Türk Havayolları şirketleri de uçuş ağlarını her geçen gün arttırıyor. Dünya üzerinde yapılan araştırma kapsamında Türkiye geçen yıl en fazla yeni hattın açıldığı ülkeler arasına girdi.

İçindekiler

Geçen yıl 141 yeni hat açıldı

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) Türkiye'nin geçen yıl en fazla yeni hattın açıldığı 15 ülke arasına girdiğini açıkladı. Dünyada geçen yıl toplam 3.500 yeni hat açıldığı ve Türkiye'nin bu sıralamada uçuş ağını en fazla geliştiren 11. ülke olduğu belirtildi. Türkiye'de geçen yıl iç ve dış hatlarda toplam 141 yeni hat açıldı.

Antalya zirvede

Uçak Bileti

Uçuş hatlarında Amerika Birleşik Devletleri 971 uçuş ağıyla birinci olurken, 464 yeni rotayla Almanya ikinci, 425 rotayla da İspanya üçüncü sırada yer aldı. Türkiye'de ise uçuş ağını en fazla arttıran ilin Antalya olması dikkat çekti. Antalya sadece yurt içi değil yurt dışında da farklı ülke ve şehirlerde toplam 25 yeni uçuş ağı ekledi. Yeni uçuş ağları için biletlerini Enuygun.com üzerinden satın alabilirsiniz.


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1299 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN