THY Uçuşlarındaki İptaller ve Online THY Bileti

tugbahacibayramoglu

Çok uzun yolları kısaltan, zamandan tasarruf yaptıran, artık günlük yaşantımızın ayrılmaz parçası uçak yolculuğu, grev ve kötü hava koşulları gibi nedenlerle bazen kabusa dönebiliyor. Öyle ki 2 saat sonra gitmeyi planladığınız yere bazen saatlerce, hatta günlerce gidemeyebiliyorsunuz... Dün de THY ile uçuş yapmak isteyenlerin çileli günüydü. THY kabin memurlarının ve teknik personelinin TBMM'de görüşülecek "Havacılık iş koluna grev yasağı” getiren kanuna tepki göstermesi nedeniyle THY’nin havayolu taşımacılığı felç oldu.

Dün 200, bugün 68 sefer iptal edildi

Eylem nedeniyle dün (Salı) 200 sefer iptal edilirken, binlerce kişi havalimanlarında mahsur kaldı. Pek çok sefer de gecikmeli olarak yapılınca dünyanın en hızlı, en pratik ulaşım aracı en sıkıntılı aracına dönüştü. Bunlara bir de eyleme destek vermek isteyen bir hacker grubunun siber saldırısı eklenince kabus daha da büyüdü. Dünden beri THY’nin sitesi thy.com.tr’ye erişilemiyor ve THY bileti online satın alınamıyor.

Çalışanların eylemi gece yarısı sessiz sedasız sona ererken THY, uçaklardaki gecikmelerin bugün de sürebileceğini açıkladı. Nitekim  bugün gelen yeni bir habere göre 68 uçuş daha iptal edilmiş durumda.

THY, yolcuların mağdur olmaması için havalimanina gelmeden önce uçuşların durumlarını 444 08 49 nolu çağrı merkezinden kontrol etmelerini istedi.  

Uçuşlarda bu sorunlar yaşanırken, thy.com.tr’deki erişilememe durumu da hala devam ediyor. Peki THY biletinizi nasıl satın alacaksınız?

Uçak Bileti
İçindekiler

THY biletinizi nasıl online alabilirsiniz

Grevin sona ermesiyle rahatlayan THY'dan bilet almak istiyorsanız, Enuygun.com'un THY uçak biletleri sayfasından dilediğiniz uçuşları arayabilir, THY uçak bileti fiyatları sorgulayabilir ve sizin için en uygun bileti kolayca satın alabilirsiniz. Hatta bunu yaparken eğer farklı bir havayolunun size daha ucuz uçak biletine rastlarsanız, aynı sayfada o uçuşu da satın almanız mümkün. (Otelinizi de Enuygun.com’da bulabileceğinizi söylememe gerek yok sanırım.)

Yazın yapacağınız seyahatler için şimdiden keyifli uçuşlar dileriz!

Yazar : Tuğba Hacıbayramoğlu


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1299 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN