THY Malta seferlerine başlıyor

tugbahacibayramoglu
İçindekiler

THY 25 Mayıs’tan itibaren Malta uçuşlarına başlıyor. Haftada 3 gün yapılacak uçuşların biletleri gidiş dönüş 99 Euro’dan satışa çıktı. Özellikle Türk öğrenicilerinin İngilizce dil okullarına büyük ilgi gösterdiği Malta bileti kampanyası 25 Haziran’a kadar devam edecek.

Malta uçuşları Salı, Çarşamba ve Cumartesi hafta 3 gün karşılıklı olarak yapılacaktır. Maltya’ya gitmeyi planlıyorsanız erken bilet alarak gidiş dönüş 99 Euro’luk kampanyayı kaçırmamanızı tavsiye ederim. Bunun için uçak bileti sayfamıza girerek bilet satın alabilir ya da fiyatlarına göz gezdirebilirsiniz.

Hem tatil hem İngilizce

Malta Adası özellikle İngilizce öğrenmek isteyen Türk öğrencilerin en çok tercih ettiği yerlerin başında geliyor. Malta 'Hem Tatil hem İngilizce' sloganıyla sadece Türk değil tüm dünyadan öğrencilerin İngilizce öğrenmeye gittiği bir ülke. Gündüz ders görüp öğleden sonra denize girmek keyifli bir tercih oluyor. Bu ada ülkesinde İngilizce ikinci dil olmasına rağmen sokakta, restaurantta otelde her yerde herkesin İngilizce konuştuğuna tanıklık edebilirsiniz.

Malta resmi

Osmanlı kuşatmasına direnen Malta Şövalyeleri

Malta yönetimi tarih boyunca Fenikeliler, Romalılar, Araplar, Normanlar, İspanyollar, Almanlar ve Fransızlar tarafından ele geçirilmiş. Osmanlı İmparatorluğu’nun Rodos’u işgalinden sonra Malta’ya kaçan St Jean Şövalyeleri Osmanlı kuşatmasına karşı direnebilmiş ve Malta Şövalyeleri olarak anılmaya başlanmış.

 

Bodrum’a benzetebilirsiniz

Malta tarihi yapıların iyi korunduğu bir ada. Yeni binalarda ise eskiyle uyum sağlaması için sarı kireç taşı kullanılması zorunlu kılınmış. St. Julians, Malta’nın en turistik ve hareketli bölgesi diyebiliriz. Gidenler bizim Bodrum’a benzetiyor. Malta'da pek çok dil okulu burada bulunuyor.

Tarihi yapılar başkent Valetta’da

Malta’nın başkenti Valetta’da pek çok kilise, katedral ve müze gezebilirsiniz. Valetta’nın ana caddesi trafiğe kapalı. Sadece elektrikle çalışan Mina Cab’lar var. Golf arabasına benzer bu taksilerin korna çalması yasak. Malta'da otel bulmak istiyorsanız otel sayfamıza göz atmanızı tavsiye ederiz.

tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
2037 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.