Yurt dışı yeni uçak seferleri

Yazın yaklaşması ile birlikte seyahat edenlerin sayısı da artmaya başladı. Hava yolu firmaları da bu yoğunluğa ayak uydurmak için hem sefer artışları yapıyor hem de yeni şehirlere uçak seferleri başlatıyor.

Devamını Gör

Yeni yurt dışı seferleri

Yaz gelmeden hava yolu firmaları uçuş seferlerini ve uçuş noktalarını arttırıyor. THY Hollanda’nın Rotterdam, Fransa’nın Bordo şehrine, Fildişi Sahilleri’ne; Pegasus Hava Yolları ise Almanya’da Frankfurt ve Hamburg’a, İspanya’da Madrid’e ile Kuveyt’e seferlerine başlıyor. Atlasjet Hava Yolları ise Mayıs’tan itibaren Londra’ya uçak seferleri düzenleyecek.

Devamını Gör

Uçak biletinde tavan fiyatı 299 TL oldu

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, uçak biletine tavan fiyat sınırlaması getirdi. Buna göre yurtiçi uçuşlarda ekonomik sınıf biletleri en fazla 299 TL’ye satılacak. Birkaç aydır Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü ile çalışma yürüten bakanlık sonunda kararını verdi. Buna göre zorunlu değil ancak gönüllü bir fiyat uygulaması geçerli olacak ve ekonomik sınıfta tavan bilet fiyatı 299 TL’den satılabilecek. Zaten istatistiklere göre biletlerin yüzde 80’i 300 TL’nin altında satılıyor.

Devamını Gör