Yurt Dışı Uçuşlarda Ülkelerin Uyguladığı Kurallar

Dünya olarak geçtiğimiz zorlu dönemi arkamızda bırakmaya çalışırken ülkeler de uçuş yasaklarını ve kısıtlamalarını kaldırmaya başladı. Yeni dönemin gerektirdiği yeni önlemleri her ülke ayrı ayrı belirliyor. Uçuşlara kabulünüz, varış veya aktarma ülkesine giriş yapmanıza imkân sağlayacak belgelere (vatandaşlık, oturum izni, çalışma izni, geçerli ve belirtilen sürelere uygun Covid-19 negatif test sonucu, seyahat izin belgesi vb.) sahip olmanıza, yetkililerin belirlediği şartlara, yaş grubunuza ve sağlık durumunuza göre değişebilir. Varış noktasında uygulanacak önlemler (karantina, zorunlu ve ücretli Covid-19 testi vb.) ve tüm gereksinimler için varış ülkesinin resmî kurumlarıyla iletişime geçmenizi öneririz. Seyahat etmek istediğiniz ülkeler için genel kural ve kısıtlamaları bu yazıda bulabilirsiniz.

Devamını Gör

Seyahat hayalleri kurmaya başladın mı?

Hepimiz çok özledik değil mi? Seyahat etmeyi, özgürce gezmeyi, koştur koştur da olsa planlar yapmayı, yeni yerler görmeyi, farklı lezzetler tatmayı. Üzülmeyin, o günler de gelecek. Biraz sabır, bu yaz güzel bir tatili hepimiz hak ettik. Kimimiz hastalığı geçirdik, bazılarımız aşı olduk ya da yakın zamanda olacağız. Umarım bir iki ay içerisinde hastalık geçen yaz olduğu gibi yine düşüş seyrine girecek. İyisi mi şimdiden hayallerini erteleme. Sana bu konuda yardımcı olayım…Karantina sonrası için seyahat hayalleri kurmak isteyenlere minik önerilerim var?

Devamını Gör

Pandemi sonrası seyahatlerimiz nasıl olacak?

Koronavirüs eğitimden iş hayatına, eğlenceye kadar pek çok alışkanlığımızı değiştirdi. Evden çalışmaya başladık, çocuklar online eğitim alıyor, seyahatlerimizi, konserlerimizi sanal aleme taşıdık. Artık son virajdayız. Eminim pek çok kişi; benim gibi bu sıkıntılı günlerden en kısa sürede çıkıp yeniden seyahat edebileceğimiz zamanların hayalini kuruyordur. Daha temkinli, sosyal izolasyona dikkat edeceğimiz farklı deneyimler yaşayacağımız bir yaz tatili bizi bekliyor. Koronavirüs sonrası seyahatlerimiz nasıl olacak?

Devamını Gör

“Saklı Cennet” Tisan Adası hakkında 5 soru ve cevap

Mersin’de konumlanan Tisan, ülkemizde hala el değmeden kalabilmiş az sayıda doğal güzellikten biri. Son zamanların gözde noktalarından olan Tisan Adası hakkında aradığın cevapları tek yazıda toparladım. Dört mevsimi birden yaşayan Akdeniz’e bir gün yolun düşerse buraya muhakkak uğramanı tavsiye ederim.

Devamını Gör