Ev interneti alırken nelere dikkat etmelisiniz?

Ev interneti alırken nelere dikkat etmelisiniz?

Ev internet tarifesi karşılaştırırken ilk önce cebinizden ne çıkacağına ve alacağınız hizmetin içeriğine bakmalısınız. Ev internet paketinizin içeriğinde dikkat etmeniz gereken en önemli konu Adil Kullanım Noktası (AKN) uygulamasının olup olmadığı ve eğer varsa kaç GB AKN verildiğidir. AKN’siz paketler, her zaman ilk tercih edilmesi gereken paketlerdir çünkü artan veri indirme ihtiyacında bu tarz paketler ay ortasında hızınızı düşürerek sizi yarı yolda bırakmaz.

Kredi kartları internetten alışverişe kapanıyor

Kredi kartları internetten alışverişe kapanıyor

İnternetten alışveriş artık vazgeçilmezlerimiz arasında yer alıyor. Hızlı ve ekonomik oluşu da internete olan ilgiyi hiç azaltmıyor. Yine de Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) bankaların müşterilerine kredi kartını gönderirken online alışveriş özelliğni kapalı gönderileceğini açıkladı.

Fiber, ADSL, İnternet bağlantısının farkları

Fiber, ADSL, İnternet bağlantısının farkları

Fiber bağlantılar fiber optik kablo altyapısı üzerinden veriyi ışıkla çok daha hızlı bir şekilde aktarır. Fiber internet bağlantısı için telefon hattına sahip olmanıza gerek yoktur. ADSL'de ise bilgi, telefon altyapısındaki bakır kablolarla elektrik kullanılarak aktarılır.

İnternet paketi nedir?

İnternet paketi nedir?

Cep telefonu operatörlerinin normal internet bağlantı ücretlerinden daha uygun fiyatlara süre ya da veri transferi limitli paketler halinde müşterilerine sunduğu internet hizmetine İnternet Paketi denir.

GPRS nedir?

GPRS nedir?

GPRS (General Packet Radio Service), cep telefonunuz üzerinden internete bağlanabilmenize olanak sağlayan bir teknolojidir. GPRS geleneksel bağlantı türlerine göre daha hızlı veri transferi sağlamaktadır. GPRS teknolojisinde geleneksel bağlantı teknolojilerinden farklı olarak internete bağlı kaldığınız süreye göre değil transfer ettiğiniz veri miktarına göre ücretlendirebilirsiniz.

Fiber ADSL farkı

Fiber ADSL farkı

Fiber ADSL farkı aslında bağlantı teknolojisinden kaynaklanan bir farktır. En önemli fark ise hızlarıdır.

İnterneti Paylaştırmak

İnterneti Paylaştırmak

ADSL modemler günümüzde çoğunlukla birden çok ethernet kablosu girişlidir. Son yıllarda kablosuz bağlantı sağlayan kablosuz (wireless) modemler, en çok kullanılan ADSL modem halini aldı. Eğer ADSL modeminiz kablosuz değilse, ve yalnızca bir ethernet girişi varsa, bu durumda aynı modemden tek bilgisayar yararlanabilir.

Abonelik Taahhüdü Nedir?

Abonelik Taahhüdü Nedir?

Çoğu ADSL servis sağlayıcı, internet hizmeti almanızın başlangıcında sizinle bir sözleşme imzalar. Bu sözleşmede sağlayıcının yükümlülükleriyle birlikte abonenin de bazı taahhütler vermesi gerekebilir. Bunun en yaygın olanı, belirli bir süre bu hizmeti alma zorunluluğudur (örneğin 1 yıl). Yani bu sözleşmedeki koşullar, ancak siz bu süreyle aboneliğinizi devam ettirmeyi taahhüt etmeniz durumunda geçerlidir.

TTNET Aile Koruma şifresi

TTNET Aile Koruma şifresi

İnternet dünyası çok zengin. Çocuklarımız için faydalı çok fazla bilgi barındırdığı gibi onlar için zararlı içerikleri de bulundurabiliyor. Çocuklarınızın zararlı sitelere girmesini engellemek ya da internette çok vakit geçirmelerini sınırlandırmak için TTNET Aile Koruma Şifresi kullanabilirsiniz.

Download / Upload Ne Demek?

Download / Upload Ne Demek?

Download ve upload, internette veri indirmek ve veri yüklemek için kullanılan ingilizce terimlerdir. Download: İnternetten veri indirmek anlamında kullanılır.

x