İşte aidatsız kredi kartları

tugbahacibayramoglu

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın aidatsız kredi kartı konusunda yaptığı baskılar sonucunda bankalar bu özellikte kredi kartı çıkartmaya başladı. Şekerbank, ING ve HSBC ücretsiz kredi kartı hizmete sokarken, TEB ve Denizbank’ın kartları birkaç hafta içerisinde çıkıyor. Garanti Bankası, Akbank ve Finansbank daha önce çıkardığı aidatsız kredi kartı da kullanılabiliyor. Finansgundem internet sitesi bir yazısında bu kartları açıklamış. Gelin hangi bankada hangi kart aidatsız ve bu kartların özellikleri neler? Göz atalım…

HSBC: HSBC Türkiye’nin, yeni hizmete sunduğu HSBC Concept için kredi kartı ücreti ve yıllık aidat ödenmeyecek. HSBC Concept kredi kartı sahipleri ayrıca taksit ve nakit puan imkanından faydalanabilecek.

Finansbank: Aidatsız kredi kartı FIX Card aynı zamanda harcamaları taksilendirebilecek. Ayrıca yine diğer kredi kartlarında olduğu gibi puan da kazanabilecek.

Akbank: Aidatsız kredi kartı Free'de yine Axess'in üye işyerlerinde sunduğu taksit ve chip para fırsatından yararlanabilirsiniz.

Garanti Bankası: 18-25 yaş arası gençlere yönelik çıkartılan Bonus genç kartında aidat ücreti ödenmiyor. Bu kartta aynı zamanda temassız özelliği var ve yine taksit ek taksit ya da taksit erteleme gibi fırsatlardan da yararlanabiliyorsunuz.

ING: Pegasus Havayolları ile işbirliğine giden ING Bank, kredi kartı aidatı olmayan ING Pegasus Plus Kartı hizmete sundu. Kart ile aynı anda bonus ve UçuşPuan kazanmak mümkün olacak.

Denizbank: Aidatsız kart üzerinde çalışmalar sürüyor. Ürünün önümüzdeki haftalarda piyasaya çıkması bekleniyor.

TEB: Aidatsız kredi kartı üzerindeki çalışmalar tamamlandı. Ay sonunda yeni aidatsız kredi kartı hizmete sokulacak.

tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
2044 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Uzman Yazarlar