Bayramlar ya da okulların tatil olduğu  yoğun sezonlar dışındaki günlerde tatil yapmak size en az yüzde 30 oranında tasarruf imkanı sağlar. Kalabalıktan uzak sakin bir tatil imkanı da cabası!

Yoğun sezonlarda tatil yapmayı planlıyorsanız uçak bileti, otel rezervasyonlarını herkesten önce siz  yapmalısınız. Cebinizden daha az para çıkması için tatilinizi çok önceden planlayıp uçak bileti ve otel rezervasyonlarınızı yaptırmanızda fayda var. Örneğin önümüzdeki yılbaşı için tatil planlıyorsanız bunu şimdiden yapın. 31 Aralık Pazartesi tarihinde izin almayı başarırsanız  haftasonu ile birlikte 4 gün tatil yapabilirsiniz. Uygun fiyatlı uçak bileti seçenekleri için https://www.enuygun.com/ucak-bileti; otel seçenekleri için ise https://www.enuygun.com/otel adresine göz atmanızı tavsiye ederiz.

Uçak Bileti

İzinlerinizi hafta ortasında başlatıp, hafta ortasında bitirecek şekilde ayarlarsanız seyahatleriniz sırasında uçak biletlerinize daha az para harcarsanız. Çarşamba günü uçak bileti fiyatları ile Cuma akşam bilet fiyatları  arasındaki ciddi fark oluyor. Benzer şekilde sabah erken saatlerdeki uçak biletlerini tercih etmek bütçenize katkı sağlayacaktır.

Nereye gideceğiniz, nasıl gideceğiniz ve nerelerde kalabileceğinizi önceden araştırmak size zaman ve para tasarrufu sağlar. Uygun fiyatlı restoranlar, uçak bileti, araç kiralama fiyatları, toplu taşıma seçenekleri ve otel fiyatları hakkında mutlaka araştırma yapın.

Tam pansiyon, herşey dahil oteller ya da tatil köylerini seçmek tatilinizin bütçe planınıza uygun şekilde geçmesine olanak sağlar. Yine de herşey dahil seçeneklerinin neyi kapsadığını satın alma öncesinde mutlaka sorgulayın.

Özellikle yurtdışı seyahatleriniz sırasında iletişim masraflarınızla ilgili olarak planma yapın. Operatörünüzden tatile çıkmadan önce yurdışı konuşma paketi satın alabilirsiniz. Gittiğiniz ülkede ön ödemeli bir hat almak ya da ankesörlü telefon kullanmak seçeneklerini de incelemenizde fayda var.

Seyahatleriniz sırasında acil durumda doktora görünebilmeniz için kimliğinizi, sağlık karnenizi, özel sigorta kartınızı ya da poliçenizi mutlaka yanınızda bulundurun. Yurtdışı seyahatleriniz içinse seyahat sağlık sigortası yaptırmayı ihmal etmeyin. Acil bir sağlık sorunu karşısında gittiğiniz yerlerde sağlık harcamalarınız umduğunuzdan pahalıya patlayabilir. 

 


betulsungurlu
Betül Sungurlu
129 Yazı
ODTÜ Havacılık Mühendisliği ve Boğaziçi Üniversitesi Executive MBA mezunu. Ar-ge, banka, yatırım ve danışmanlık şirketlerinde 10 yıldan fazla çalıştı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN