“Bakkal amca bu paraya n’olur?” kadar çaresiz ya da “Büyük yılbaşı ikramiyesi sana çıksa ne yaparsın?” kadar hayalperest bir soru değil bu. Sadece hazır olman gereken bir konuda sana yardım etmek istiyorum. Çünkü her an Yılın En Uygun Ayı kampanyasının talihlisi sen olabilirsin!

Nereden bakarsan bak, bir anda Enuygun hesabında belirecek 10.000 TL değerinde 10.000 ENCoin gayet güzel bir ödül. Biz veriyoruz diye demiyorum vallahi, seyahat etmeyi seven biri olarak yazıyorum şu an. Gitmek isteyip de gidemediğin pek çok yere seni götürecek bir meblağdan bahsediyoruz. Tamam, elbette hayatını değiştirmez ama en az on seyahatini ihya eder!

Tabii, başka pek çok konuda olduğu gibi bu konuda da planlı olmak önemli. Galibiyet sarhoşluğuyla hiç etmek de var işin sonunda. O yüzden gel planını baştan yap. Hatta burada yapılmışı var, seç beğen al!

 

Uçak Bileti
İçindekiler

Bir yıllık seyahat planını yap

Bu göze biraz zor gelebilir ama uçak biletine harcayabileceğin 10.000 TL değerinde ENCoin’in varken hiç de zor değil. Sen gitmek, görmek istediğin yerlerin listesini yap yeter. Aradığın bileti Enuygun’da bulamama ihtimalin yok zaten. Düşün şimdi, biri yaz başında diğeri sonunda iki deniz tatili, sonbaharda bir kültür turu, kışın da kayak tatili planlamışsın… İnsan heyecandan uyuyamaz! Ayrıca “Ya o tarihte buralarda olmayabilirim yalnız, ajandama bakmam lazım” kadar havalı kaç cümle var, sorarım sana?

Blog-1

 

Hafta sonu kaçamaklarıyla tatil sayını arttır

Dersen ki, ben uzun uzun tatilleri sevmem, kısa hafta sonu tatilleriyle seyahat sayımı arttırmak istiyorum o da olur. Planlama kısmı biraz uzun sürebilir ama olsun, sonunda tatil varsa her şeye değer. Yalnız bir uyarı yapayım. Seçimlerini dikkatli yap, uygun zamanları seçmezsen şölen tadında geçmesi gereken bu mini tatiller “Adım Adım Anadolu” programına döner, demedi deme. Sonra tandır ekmeğinden bir kıt verecek tontiş teyze ararsın haberin olsun. Seçim yaparken Enuygun’un bilgi yazıları ve şehir rehberlerinden faydalanabilirsin.

Blog-2

 

Akraba turnesine çık

Akraba turnesi nedir diye soranlar olacaktır, açıklayayım. Göçebe atalarımızın genetik mirası mı bilinmez, pek çoğumuzun eşi, dostu, akrabası başka başka şehirlerde. Benim dayısı Hindistan'da yaşayan arkadaşım bile var. E gelip gitmek de zor oluyor. Özellikle büyüklerden “hiç gelmiyorsun” tribi artık sohbetlerimizin demirbaşı zaten. İşte fırsat bu fırsat! 10.000 TL ile çok rahat her aya 1-2 uzak aile ziyareti sıkıştırabilirsin. İşte, bu bir döneme yayılmış sıralı aile ziyaretlerine Aile Turnesi diyoruz. Aile düşkünü yengeç burçları ve dayısı Hindistan'da yaşayanlar için özellikle tavsiye ediyorum.

Blog-3

 

Arkadaşlarına, şansını katlayacak teklifler yap: “Uçak biletleri benden, masraflar sizden” 

Şansınla kazandığın uçak biletleriyle böyle bir tatil teklifi yapmak kulağa biraz farklı(?) geliyor, farkındayım ama asla öyle değil. Sonuçta bu ödülü sadece kendine de kullanabilirdin ama sen paylaşmayı seçtin. Bu zamanda kim ödülünü paylaşır, sorarım sana? Kimse! O yüzden arkadaşların seni çok sevmeli ve tabii ki bu teklife olumlu cevap vermeli. Biz senin yanındayız. Kıps!

Blog-4

 

“Business gereksiz olur şimdi” dediğin günlere inat business uç

Business class gerçekten eğlenceli bir deneyim. Elbette biraz pahalı, ancak değiyor. Bilmem kaç feet yüksekte, üst seviyede hizmet almak insana inanılmaz bir tatmin duygusu yaşatıyor. Hazır harcayacağın bir bütçe de varken böyle bir şeye kullanmak süper fikir! Ama bir tavsiyem var, gerçek bir business class deneyimi için uzun mesafeli uçuşları tercih et. O koltukların Transformers karakteri gibi yatağa dönüşmesini portakal suyundan bir yudum alarak seyretmelisin.

Blog-5

 

Planını da yaptığımıza göre hala katılmadıysan Yılın En Uygun Ayı kampanyasına şimdi katılmanın tam zamanı! Mobil uygulamamızı indir, bir uçak bileti satın al, harcadığın her 100 TL için bir çekiliş hakkı kazan. Detayların hepsi burada.


gokhanaltuntas
Gökhan Altuntaş
17 Yazı
İstanbul Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü'nden mezun oldu. Bir süre peyzaj mimarlığı yapıp daha heyecanlı bulduğu reklam sektörüne geçti. Uzunca bir süre ulusal ve uluslararası pek çok firmanın dijital iletişimini yürüttükten sonra Enuygun ekibine dahil oldu.
Popüler Seyahat Yazıları
Uzman Yazarlar