Ana sayfa   Bilgi   Yazılar
5 soruda 4,5 G nedir?

5 soruda 4,5 G nedir?

4,5G hayatımıza, teknolojisi gibi hızlı bir giriş yaptı. Her yerde herkesin dilinde o var. Yaşantımızı sihirli bir değnekle dokunulmuşçasına değiştirecek mi bilmiyoruz ama internete ilişkin pek çok şeyin eskisi gibi olmayacağı bir gerçek. Peki nedir bu 4,5G, ne işe yarar ve en önemlisi hayatımızda neleri değiştirecek? İşte 6 soruda aklımıza takılanlar ve yanıtları.

Sevgililer Günü romantik yer önerileri

Sevgililer Günü romantik yer önerileri

Sevgililer Günü kavramı artık Anneler Günü ya da Babalar Günü gibi özel günler arasına girdi. 14 Şubat'ı daha da unutulmaz kılmak için kısa süreli romantik bir tatile çıkmak isteyenler olabilir. Bu hafta sizlere romantik bir seyahat yapmak isteyenler için, 14 Şubat Sevgililer Günü'nde gidilebilecek yerleri listeledik.

Dünyanın en güzel çölleri

Dünyanın en güzel çölleri

Yağışın az olduğu veya hiç yıllarca hiç olmadığı bölgelerde oluşan çöller, aynı zamanda dünya üzerinde görebileceğimiz en ilginç ve etkileyici manzaraları da sunuyor. Asya'dan Afrika'ya ve hatta Avustralya'ya uzanan bu muhteşem çöller hangileri?

ING'den ayda 370 TL'ye 10.000 TL kredi

ING'den ayda 370 TL'ye 10.000 TL kredi

12 ay ya da 24 veya 36 ay vadeli ihtiyaç kredisi kullanmak isteyenler için Şubat ayının en avantajlı kampanyalarından birini ING Bank sunmuş. 12 ay vadede %1,28 faiz ile en uygun faiz veren banka olan ING Bank, 24 ve 36 ay vadede %1,38 faiz oranıyla yine en avantajlı kampanyalardan birini uyguluyor. Enuygun'a özel bu ihtiyaç kredisi kampanyasına göre aylık 371 TL'ye 36 ay vadeli 10.000 TL kredi kullanabilirsiniz. Kredinin toplam ödemesi 13.405 TL tutuyor.

2016'da ev sahibi olmak için 5 ipucu

2016'da ev sahibi olmak için 5 ipucu

Ev sahibi olmak ya da konut yatırımı yapmak, yüklü miktarda borca girileceği için zaman isteyen hatta belli bir plan dahilinde hareket edilmesi gereken bir eylem. Ev sahibi olmayı tabi ki önce istemek gerekiyor ancak konut peşinatı bulmak, kredi kullanmak ya da nereden nasıl ev alacağına iyi karar vermek gibi yapmanız ve dikkat etmeniz gereken önemli kriterler var. Bu hafta sizlere yeni yılda ev sahibi olmak isteyenler için 5 altın kuraldan söz edeceğiz.

Sömestr tatilinde son dakika gidebileceğiniz 10 yer

Sömestr tatilinde son dakika gidebileceğiniz 10 yer

Sömestr tatili başladı. Hala tatilde ne yapacağına karar veremeyenler için alternatif seçenekler hazırladım. İster yakın yerler, isterseniz de uzak ama kültürüyle yemekleriyle bize yakın bu yerlere göz atıp kısa süreli bir tatile çıkabilirsiniz. Çocuklarının tatil baskısından bunalanlar, sömestrde gidebileceğiniz bu 10 yere göz atmaya ne dersiniz?

İhtiyaçta faizi en düşük krediler

İhtiyaçta faizi en düşük krediler

Son günlerde yükselen ihtiyaç kredisi faiz oranları ile birlikte kredi kullanacakların cevabını en çok merak ettiği soru şu: Kredi kampanyalarındaki en düşük faiz oranı kaç ve bu faizi hangi banka sunuyor? Ocak ayı için bankaların kredi kampanyalarını karşılaştırdığımızda, ihtiyaç kredisinde en düşük faiz oranını 12 ay vadede %1,28 ile ING Bank’ın ve %1,29 ile Deniz Bank’ın sunduğunu gördük. Bu iki kampanya da Enuygun’a özel faiz oranlı kampanyalardır. Her iki bankanın da ödemelerine göz atıp, başvurma kararı almanızı kolaylaştıralım.

Uçak yolculuğunda bunlara dikkat

Uçak yolculuğunda bunlara dikkat

Havayolu firmalarının sayısının giderek artmasıyla oluşan rekabet ve birbiri ardına düzenlenen kampanyalarla bilet fiyatlarının düşmesiyle uçaklar yolculuk için neredeyse vazgeçilmez ulaşım araçlarımız haline geldi. Hızlı, rahat ve birçok araca kıyasla daha güvenli olan uçakla seyahat ederken özellikle sağlığınız için hayat kurtaran bazı ipuçlarına dikkat ederek daha rahat ve sorunsuz bir yolculuk geçirebilirsiniz.

Konutta 7 yıl avantajı

Konutta 7 yıl avantajı

Konut kredisinde en avantajlı vade hangisi? Bu soru, kişiye göre yani ödeme gücüne göre değişir. Ancak basit bir hesaplamayla 7 yıl vadeli kredi kullananların, 60 ay yani 5 yıl ya da 120 ay yani 10 yıl vadeli kredi kullananlara göre avantajlı bir ödeme tablosuyla karşılaştıklarını gördüm. Nasıl mı?

x