Ana sayfa   Bilgi   Yazılar
Sorunsuz bir tatil için hayat kurtaran 8 ipucu

Sorunsuz bir tatil için hayat kurtaran 8 ipucu

İster yaklaşan Ramazan Bayramı isterseniz de yıllık izin veya aile, arkadaş ziyareti... Amaç ne olursa olsun hepimiz tatilimizin sorunsuz ve eğlenceli geçmesini isteriz. Peki, tatil öncesi veya sırasında karşınıza problemler çıkarsa bunları nasıl kolayca aşabilirsiniz? Daha sorunsuz ve keyifli günler geçirmek için tatile çıkmadan önce alabileceğiniz basit ve hayat kurtaran önlemler neler?

%0,99'dan başlayan Bayram Kredileri

%0,99'dan başlayan Bayram Kredileri

Şu sıralar nakde sıkışıksanız uygun koşullarla kredi almanın tam zamanı. Bankaların bayram kredisi kampanyaları başladı. Ben de bu kampanyalardan en cazip olan oran ve tutarlar üzerinden örnekler vereceğim. Bayram harcamalarınız için 5.000 TL’ye kadar kullanacağınız kredilerde %0,99 faiz oranından faydalanmanız mümkün.

Fiyat artışına aldırmayın ev alın, neden mi?

Fiyat artışına aldırmayın ev alın, neden mi?

Son yıllarda ev fiyatlarındaki artış hepimizin dikkatini çekmiştir. Ben da 3 yılı aşkın süredir Eunygun.com’da konutla ilgili yazılar yazıyorum. Bizzat projeleri ve ev fiyatlarını takip ediyorum. Özellikle İstanbul, İzmir, Adana gibi büyük şehirlerde konut fiyatlarında ciddi artış var. Zaten bu tespit tescillendi. Uluslararası bir emlak danışmanlık şirketi, tüm dünyadaki konut fiyat endeksi raporunu yayımladı. Buna göre Türkiye, dünyada Hong Kong’dan sonra konut fiyatlarının en hızlı arttığı ikinci ülke oldu. Türkiye’de konut fiyatlarının yıllık artış ortalaması %20 dolaylarında. Yeni yapılan binalarda da zaten inşaat maliyetlerinin de yaklaşık aynı oranda artması fiyat artışını kaçınılmaz kılıyor. Eski binaların da fiyatı yenilerini baz alarak artıyor. Bu süreç böyle devam edip duruyor. Özellikle İstanbul’da nüfus artışı, yabancı talebi, arsaların pahalılığı gibi unsurlar fiyat artışlarını daha da kaçınılmaz kılıyor. Şimdi “Konutta nasılsa balon var fiyatlar düşer mi” diye soranlar olabilir.

Avrupa'da 400 Euro'nun altına gezilecek 4 şehir

Avrupa'da 400 Euro'nun altına gezilecek 4 şehir

Bütün yıl beklediğiniz tatil yaklaştı. Peki, nereye ve nasıl gideceksiniz? Daha da önemlisi bu tatilin otel, uçak bileti, yeme içme gibi masraflarını nasıl karşılayacaksınız? Şimdi Avrupa'da tatille ilgili bildiğiniz her şeyi unutun. Tüm masraflar dahil 400 Euro'dan az harcayarak gezebileceğiniz şehirleri keşfetmeye hazır mısınız?

Balkanlarda vizesiz tatil rotaları

Balkanlarda vizesiz tatil rotaları

Vize konusunda takıntılı bir milletiz. Aslında takıntı da değil, vize için büyük paralar harcıyoruz, strese giriyoruz. Bazen ünlü işadamları bile 1-2 haftalık vizeyle yetinmek zorunda kalıyor. Bu yüzden de yurtdışı tatiline çıkmak, bazı insanların gözünde büyüyor. Oysaki yanı başımızda vizesiz de tatil yapabileceğiniz yerler var. Balkanlarda deniz, göl ya da nehir kenarında tatil yapabileceğiniz rotaları keşfetmeye ne dersiniz?

ING'den Artan Taksitli Yaz Kredisi

ING'den Artan Taksitli Yaz Kredisi

ING Bank bayram öncesi artan taksitli yeni bir kredi kampanyası başlattı. 249 TL’den başlayan taksitli Yaz Kredisi ile güzel bir fırsat sundu. Üstelik bu kampanyada kredi tutarı 15.000 TL’ye kadar çıkabiliyor. Kredi başvurunuz onaylanırsa kredi notunuz ne olursa olsun kredinizi aşağıdaki ödemelerle kullanabiliyorsunuz.

Yatırım amaçlı alınacak evde aranacak 8 özellik

Yatırım amaçlı alınacak evde aranacak 8 özellik

Oturmak için olduğu kadar yatırım için de ev satın alan ya da almak isteyenler var. Oturmak için almakla yatırım için almak arasında ise bazı farklılıklar olabiliyor. Oturmak için satın alan kişiler o evde aynı zamanda yaşayacakları için peyzaj açısı, katı, evin büyüklüğü gibi unsurları önemseyebilir ancak evi yatırım amaçlı yani kiraya vermek için alıyorsanız bu özellikler o kadar önemli olmayabilir. Eğer yatırım amaçlı ev satın almayı planlıyorsanız aşağıdaki kriterlere göz atmayı ihmal etmeyin…

Adnan Menderes Havalimanı'na girişler artık daha kolay

Adnan Menderes Havalimanı'na girişler artık daha kolay

Bir yere uçakla seyahat edeceksiniz. Bavulunuzu hazırladınız, aceleyle yola çıktınız. Yolda biraz da trafik varsa, uçağa yetişmek tam bir maceraya dönüşebilir. Havalimanına kadar zar zor ulaştıktan sonra hızlıca uçağa geçmeyi planlarken o da ne... Güvenlik kontrolünde uzuun bir kuyruk sizi bekliyor.

Garanti'den %0,99'dan başlayan faizlerle Bayram Kredisi

Garanti'den %0,99'dan başlayan faizlerle Bayram Kredisi

Bayram kredisi kampanyalarına Garanti Bankası da katıldı. Garanti Bankası Bayram Kredisi kampanyası, %0,99’dan başlayan faiz oranlarıyla 36 ay vade ve 100.000 TL’ye kadar kredi fırsatı sunuyor. Kampanyanın detaylarına birlikte bakıp avantajlı tutarlara göz atabiliriz.

x