Ev alacakların tapuda dikkat etmesi gereken 5 şey

Ev alacakların tapuda dikkat etmesi gereken 5 şey

Yılların birikimini yaptınız, hatta kredi de çektiğiniz artık mutlu sona az kaldı. Ancak tapu işlemlerinizde her hangi bir sorun yaşamamak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var.

Afyon’da Termal ve Spa Keyfi
Cem Dişbudak
28 Ekim 2014

Afyon’da Termal ve Spa Keyfi

Sonbahar aylarının gelmesi hatta kışın yaklaşması ile birlikte deniz turizmi yerini başka alternatiflere bırakıyor. Özellikle şifalı etkilerinden dolayı termal suların olduğu şehirlere yapılan geziler bu alternatif tatiller arasında ön plana çıkıyor. Termal turizminde ün yapmış Afyon’da, hem termal otel sayısı hem de bölgeye gelen yerli ve yabancı turist sayısı her geçen gün artıyor. Ayrıca Afyon spa masajı sevenler için de son yıllarda gözde bir şehir oldu . Sizler için şifalı termal suları ile ünlü Afyon’da yapabileceklerinizi listeledik.

Yılbaşı uçak bileti promosyonlarını kaçırmayın

Yılbaşı uçak bileti promosyonlarını kaçırmayın

Yeni yıla farklı bir şehirde, eşin dostun yanında ya da güzel bir otelde girmeye ne dersiniz? Yılın son tatilinin planlarını şimdiden yapmaya başlarsanız uygun fiyata uçak biletleri satın alabilirsiniz. Üstelik bu yıl, yılbaşı tatili Perşembe gününe denk geliyor. Cuma günü de izin alarak 4 günlük bir tatil de yapabilirsiniz. Pek çok işyeri 31 Aralık Çarşamba günü mesaiyi erken bitiriyor. O yüzden Çarşamba öğleden sonra uçakla bir yerlere gidebilirsiniz. Bodrum, Antalya, İzmir, Kıbrıs hatta eş dost ziyaretine gitmek isteyenler için Trabzon biletlerine göz attım. Gerçekten uygun fiyata biletler var.

Ayda 1.000 TL'ye 75.000 TL konut kredisi

Ayda 1.000 TL'ye 75.000 TL konut kredisi

Ev satın almak istiyorsunuz, konut kredisi kullanmaya da karar verdiniz ancak ödemeler, taksitler sizi korkutuyorsa başlığa dikkat! Uzun vadeli, yüksek tutarlı ödemeler için konut kredi kampanyaları avantajlı seçenekler sunuyor. Örneğin neredeyse kira tutarı gibi bir rakama; ayda 1.000 TL’ye 75.000 TL konut kredisi kullanabileceğinizi biliyor musunuz?

ING'den %1,19 faizli 100.000 TL'ye kadar kredi

ING'den %1,19 faizli 100.000 TL'ye kadar kredi

Krediye ihtiyacınız var, faiz oranı yüksek olmasın ve ama yüksek tutarlarda da aynı faizle kredi kullanabilme imkanım olsun derseniz ING Bank ihtiyacınızı görecek bir kredi kampanyası sunuyor. Kampanyada 36 ay vadede %1,19 faiz oranıyla 100.000 TL’ye kadar kredi kullanabiliyorsunuz. Üstelik bu kampanyada kişiye özel faiz oranı uygulanıyor. Düzenli ödeyenler daha düşük faiz oranından faydalanırken, kredi notu düşük olanlar ise biraz daha yüksek bir faizle kredi kullanıyor. Farklı faiz uygulaması kredi kullanabilme olasılığınızı yükseltiyor, banka başvuruyu kişiye özel değerlendiriyor; elbette bu bankanın her başvuruyu onaylaması anlamına gelmiyor. Kampanyanın ödeme koşullarına örneklerle birlikte bakalım*.

Site mi müstakil ev mi?

Site mi müstakil ev mi?

Ev satın almayı planlıyorsunuz ya da kiralamak istiyorsunuz ancak bir apartman dairesi mi yoksa sitede mi oturmaya henüz karar veremediniz. Hepsinin kendine göre artı ve eksileri var, dilerseniz ben seçenekleri sizlerle paylaşayım ve siz buna göre karar verin?

Ev satın alırken net brüt karmaşasına son

Ev satın alırken net brüt karmaşasına son

Ev satın alırken en çok tartıştığımız konuların başında gelir evin metrekaresi. Size söylenen metrekarelerle evi gezdiğinizde gördüğünüz metrekareler nedense birbirini tutmaz. Diyelim ki 130 metrekare olarak satılan bir evin neredeyse 30 metrekaresi aslında sizin evinizde kullanabildiğiniz bir alan değildir.

Sonbaharda tatile çıkmak için nedenler
Cem Dişbudak
21 Ekim 2014

Sonbaharda tatile çıkmak için nedenler

Yıllık izninizi alırken ya da seyahat planlarınızı yaparken tarih olarak sonbaharı seçiyor olmanız çoğu kişi tarafından hayretle karşılanıyor değil mi? Çoğu insan tatil denilince sadece deniz tatili düşündüğünden dolayı, sonbaharda seyahatin ne kadar güzel olabileceğinin farkında değil. Peki sonbaharda tatili böylesine çekici kılan nedir?

29 Ekim için yakın yer önerileri

29 Ekim için yakın yer önerileri

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tatili Çarşamba günü yani hafta ortasına denk gelince günübirlik seyahat programları öne çıktı. Genelde havaların hep sıcak olduğu 29 Ekim’de, günübirlik bir şeyler yapmak isterseniz güzel önerilerimiz var. Tarihi ve doğal güzellikleriyle dikkat çeken yerlere bir göz atmaya ne dersiniz?

İş Bankası'ndan %0,95 faizli Sonbahar Kredisi

İş Bankası'ndan %0,95 faizli Sonbahar Kredisi

İş Bankası %0,95’ten başlayan faiz oranlarıyla Eylül ayının en cazip kredi kampanyalarından birini çıkardı. Kredi tahsis ücreti ise kredi tutarının binde 5 ile sınırlı, isteyene farklı faizle masrafsız kredi seçeneği de var. Kampanyada 12 ay vadeye %0,95 faiz oranı uygulanıyor. Bu da bu vadede tüm krediler içerisinde en avantajlı oran. Gelin kampanyanın detaylarına en çok başvurulan tutarlar üzerinden örneklemelerle bakalım.

x