Ana sayfa   Bilgi   Yazılar
Kışın denize girebileceğiniz 5 tatil yeri

Kışın denize girebileceğiniz 5 tatil yeri

Malum kış geldi, artık kazaklar, montlar, yorganlarda yerlerinden çıktı. Ama kışı sevmeyen, yaz hep devam etsin diyen ya da 'bu yazın tadını çıkaramadım denize bile giremedim' şeklinde düşünen varsa üzülmesin. Kuzey Yarımküre kışı yaşarken, Güney Yarımkürede şu anda güneş var. Üstelik aşağıdaki önereceğimiz tatil yerlerine gitmek için vize de gerekmiyor...

Aralık festivalleri

Aralık festivalleri

Yeni bir yıl yaklaşırken Türkiye'de ve dünyanın dört bir yanında düzenlenen konserler, festivaller ve kutlamalar da birbirini izliyor. Yeni yılın gelişi başlıbaşına bir kutlama nedeniyken Aralık planlarınızı yapmadan önce her biri birbirinden eğlenceli bu etkinliklere mutlaka göz atın.

Kredi sözleşmelerindeki yasal haklarınızı biliyor musunuz?

Kredi sözleşmelerindeki yasal haklarınızı biliyor musunuz?

Kredi kullanırken hepimiz sayfalar dolusu sözleşmeyi okumakta genelde zorlanırız, okusak bile önemli yerlerini gözden kaçırırız. Peki bu sözleşmenin kredi kullananlar açısından önemi nedir? Önceki gün yürürlüğe giren Yeni Tüketici Kredisi Sözleşmeleri Yönetmeliği'ne göre artık kredi için hesap işletim ücreti ödemek ya da sigorta yaptırmak gibi bir zorunluluk yok. Yine isteyen 14 gün içinde hiçbir ceza ödemeden kredi kullanmaktan vazgeçebilecek. Bankalar kredi kullanmadan önce sizi faiz, masraf ve toplam ödeme bilgilerini içeren bir ön sözleşmeyle de uyarmak zorunda. Hatta bankalar artık böyle bir ön sözleşmeyi yazılı olarak alıyor. Aslında son dönemlerde bankalar bu yönetmeliğe uygun olarak sözleşmelerini ve prosedürlerini güncelledi. Örneğin dosya masrafı tahsis ücreti oldu. Sigorta yaptırmak zorunlu olmasa da bankalar bu konuda ısrarcı olabiliyor. Peki tüketici olarak yasal düzenlemenin ne olduğunu bilmek ister misiniz?

Çölde yükselen şehirler

Çölde yükselen şehirler

Çölün ortasında yükselen ve her geçen gün adını daha sık duymaya başladığımız bu şehirler dev gökdelenleri, geniş caddeleri ve alışveriş merkezleri ile dünyanın en önemli merkezleri olma yolunda hızla ilerliyor.

Gökyüzünün yeni modası: Uçan şefler

Gökyüzünün yeni modası: Uçan şefler

Son yıllarda özellikle uzun uçuşlarda karşınıza çıkan 'flying chef' yani 'uçan şef' konsepti çok tuttu. Türkiye'de THY'nin başlattığı bu uygulamaya Atlas Global de dahil oldu. Peki, nedir uçan şef? Uçan şef aslında yemeklerin uçakta daha lezzetli ve tadını bozmadan önünüze konmasını sağlayan, yemeklerin hazırlanmasından sunumuna kadar pek çok şeyle uğraşan, bir nevi havadaki mutfakların kahramanı. 10 bin metre yükseklikte ateş olmadan, bıçak olmadan yemekler nasıl bu kadar lezzetli sunulabiliyor? İşin sırrı uçan şeflerde...

Yapı Kredi'den ayda 1.555 TL'ye 100.000 TL konut kredisi

Yapı Kredi'den ayda 1.555 TL'ye 100.000 TL konut kredisi

Konut satışlarının arttığı şu günlerde özellikle 120 ay vadeli 100.000 TL kredi arayışları da çok oluyor. Bu haftaki kredi kampanyalarında da Yapı Kredi Bankası dikkatimi çekti. Yapı Kredi'den ayda 1.555 TL'ye 120 ay vadeli 100.000 TL kredi kullanabilirsiniz.

Avrupa'da vizesiz gezilebilecek ülkeler

Avrupa'da vizesiz gezilebilecek ülkeler

Pek çok kişi yurt dışına seyahat etmek ister ama vize işlemleri nedeniyle bu hayalinden vazgeçer. Aslında çok da uzak olmayan, yanı başımızda vizesiz de seyahat edebileceğiniz ülkeler var. Üstelik daha önce böyle birkaç ülkeye giriş çıkış yaptıysanız, Schengen vizesi gibi prosedür gerektiren vizeleri daha da kolay alabiliyorsunuz. Bakalım Avrupa’da hangi ülkeler Türk vatandaşlarına vize uygulamıyor.

En güzel yılbaşı pazarları

En güzel yılbaşı pazarları

Kasım ayında Avrupa'da havalar soğur, artık gezmek zorlaşır. Ancak şu sıralar Avrupa'ya gidecekseniz Aralık ayında pek çok şehirde açılan Noel pazarlarına gitmeyi ihmal etmeyin. Renk ve ışık cümbüşü bu pazarlarda hediyelik eşyalardan, süs eşyalarına kadar satın almak isteyeceğiniz o kadar çok şey olacak ki. Ve sizi adeta büyülü bir dünyaya götürecek çok güzel pazar yerleri de bulacaksınız.

Denizbank'tan %1,29 faizli 5.000 TL kredi

Denizbank'tan %1,29 faizli 5.000 TL kredi

12 ay ya da 24 ay gibi daha kısa vadeli kredi kullanmak isteyenler için bu ayın en avantajlı kampanyalarından birisi Denizbank'ta. Denizbank 12 ayda %1,29 faizle kredi fırsatı sunuyor. Örneğin aylık 459 TL taksitle 12 ay vadeli 5.000 TL kredi kullanmak mümkün. Denizbank ayrıca 5.000 TL kredi için 24 ay vadede %1,34, 36 ay vadede ise %1,39 faiz oranı uyguluyor. Peki ya aylık ödemeleri? İsterseniz en çok başvuru alan tutarlar üzerinden size örnekler vereyim.

x