Ana sayfa   Bilgi   Yazılar
Avrupa'da vizesiz gezilebilecek ülkeler

Avrupa'da vizesiz gezilebilecek ülkeler

Pek çok kişi yurt dışına seyahat etmek ister ama vize işlemleri nedeniyle bu hayalinden vazgeçer. Aslında çok da uzak olmayan, yanı başımızda vizesiz de seyahat edebileceğiniz ülkeler var. Üstelik daha önce böyle birkaç ülkeye giriş çıkış yaptıysanız, Schengen vizesi gibi prosedür gerektiren vizeleri daha da kolay alabiliyorsunuz. Bakalım Avrupa’da hangi ülkeler Türk vatandaşlarına vize uygulamıyor.

Garanti'den 20.000 TL'de en cazip oran: %1,04

Garanti'den 20.000 TL'de en cazip oran: %1,04

Garanti’nin Bahar Kredisi, 36 ay vadede 20.000 TL, 15.000 TL veya 10.000 TL kredi kullanmak isteyenler için çok cazip. 15.000 TL ya da 20.000 TL kredi kullanmak istiyorsanız ve en düşük faizi hangi banka veriyor diye merak ediyorsanız, söyleyelim. Garanti Bankası, 20.000 TL krediye uyguladığı %1,04, 15.000 TL’ye uyguladığı %1,09 faiz ile Nisan ayının en avantajlı kredi kampanyasını başlattı. 10.000 TL kredi kullanacakların faiz oranı ise %1,14.

Evleneceklere ve ilk kez ev alacaklara devlet katkısı

Evleneceklere ve ilk kez ev alacaklara devlet katkısı

Ekonomik ve siyasal gelişmeler, seçim maratonu, futbolda yaşanan tartışmalar derken, gözünüzden kaçmış olabilir. Çok konuşulan Torba Yasa’nın bazı kanun maddelerindeki düzenlemeler TBMM’den geçti. Bu yasada vatandaşlarımızı ilgilendiren pek çok düzenleme de yer aldı. Ben yasanın sade vatandaşı ilgilendiren kısmıyla ilgili düzenlemelerini paylaşmak istiyorum. Bu satırları okuyan, 27 yaşın altında genç bireylerseniz ya da o yaşlarda çocuklarınız ve torunlarınız varsa, bu bilgilendirmelere mutlaka göz atın.

İstanbul'da lale festivali zamanı

İstanbul'da lale festivali zamanı

Çocukluğumdan beri Nisan ayı yaklaşınca lalelerin açmasını dört gözle beklerim. Eskiden laleler sadece Lale Bahçesi olarak bilinen Emirgan Korusu’na ekilirdi. Son yıllarda artık Lale Festivali adı altında İstanbul’un neredeyse tüm parkları, sahil yolları lalelerle kaplandı. Bu renk cümbüşüne tanıklık etmek istiyorsanız, çıkın gelin İstanbul’a. İstanbul’da oturuyorsanız da bu ay aşağıda vereceğimiz parklara mutlaka gidin. Unutmayın lale zamanı kısa sürüyor. Nisan ayında bu güzellikleri kaçırmamanız gereken 7 park hangisi?

%0,86'dan başlayan 60 ay vadeli konut kredileri

%0,86'dan başlayan 60 ay vadeli konut kredileri

Konut kredisi kullanmak isteyen kişilerin pek çoğu uzun vadeli borçlanmaya girmekten çekinir ya da ödenecek faizin yüksekliğinden yakınır. Peki 60 ay vadeli kredi kullanmayı hiç düşündünüz mü? Eğer ödemelerinizde zorluk yaşamayacağınızı düşünüyorsanız daha düşük faiz oranıyla ve kısa vadeli konut kredisi kullanabilirsiniz. Dilerseniz en çok başvuru alan kredi tutarlarından 60 ay vadeli örneklemeler vereyim.

İş Bankası'ndan ayda 360 TL'ye 10.000 TL

İş Bankası'ndan ayda 360 TL'ye 10.000 TL

Kır düğünü yapmayı, evinizi tadilatla güzelleştirmeyi, şahane bir tatil yapmayı belki de ikinci el bir otomobil satın almayı mı hayal ediyorsunuz? İş Bankası’nın reklam filminde dediği gibi, bugün düğün, yarın doğum veya öbür gün eğitim için desteğe ihtiyacınız varsa, İş Bankası ihtiyaç kredisini kullanabilirsiniz. Anlayacağınız hayallerinizi ertelemeyin, her türlü ihtiyacınız için İş Bankası’ndan Nisan ayı süresince ayda 360 TL taksitle 10.000 TL masrafsız kredi kullanabilirsiniz. Bu kampanyada %1,23 faiz oranıyla, 50.000 TL’ye kadar masrafsız kredi imkanı var.

Avrupa'da 300 Euro'nun altına keşfedebileceğiniz 5 şehir

Avrupa'da 300 Euro'nun altına keşfedebileceğiniz 5 şehir

Avrupa'da tatil denince aklınıza yıl boyu biriktirdiğiniz tüm parayı harcadığınız birkaç günlük kısa bir mola gelebilir. Ancak Eski Kıta'da öyle rotalar var ki hem tarihi ve kültürel zenginliğiyle başınızı döndürürken 'cebinizi' de zorlamayacak. 300 Euro'dan az harcayarak gezebileceğiniz bu ekonomik cennetlere doğru yolculuğa hazır mısınız?

Burçlara göre seyahat rehberi

Burçlara göre seyahat rehberi

Tepkilerimiz, zevklerimiz çoğu kez burcumuzun özelliklerinin bir yansımasıdır. Hatta yeni biriyle tanıştığımız zaman onun hakkında daha iyi fikir sahibi olmak için ilk sorduğumuz şey burcudur. Haliyle burçlarımız seyahat zevkimize de yön veriyor. Bakın bakalım, sizin burcunuz ne tür tatilden hoşlanıyor?

Kimler konut kredisi kullanabilir?

Kimler konut kredisi kullanabilir?

Sizlerle her hafta konut kredisi kampanyalarından ev satın almanın tüyolarına kadar pek çok konuda bilgilendirici yazılar paylaşıyoruz. Ancak sık sık “Bana kredi çıkar mı” sorusuyla da karşılaşıyoruz. Bankaların dikkate aldığı bazı kriterler var. Eğer bunlar uygunsa konut kredisi kullanmak hiç de öyle sanıldığı kadar zor ve yorucu bir şey değil. Peki, kimler konut kredisi kullanabilir?

x