%0,95'ten başlayan Yılbaşı Kredileri
Tuğba Hacıbayramoğlu
15 Aralık 2014

%0,95'ten başlayan Yılbaşı Kredileri

Yaklaşan yeni yıl için bankalar yılbaşı kredi kampanyalarını hazırladı. Bu yıl ki kampanyalar hem cazip oranlı hem de çok çeşitli. Üstelik isteyene düşük faiz, isteyene masrafsız kredi ve isteyene de artan taksitli ödeme seçenekleri var. %0,95’ten başlayan faiz oranlarıyla Yılbaşı Kredisi kullanmak isteyenler için banka banka dolaşmaya gerek yok. Aşağıdaki satırlara göz atıp, sizin için en uygun krediyi veren bankanın başvuru butonunu tıklayın yeter. Alacağınız ön onayla kredinizi kolayca kullanın. İşte bankaların yılbaşı kampanyalarından örnekler…

Eviniz yüzde kaç değer kazandı?
Tuğba Hacıbayramoğlu
12 Aralık 2014

Eviniz yüzde kaç değer kazandı?

Eviniz yüzde kaç değer kazandı? Aslında bu soruyu İstanbul'da oturanlar için sormak daha doğru olacak sanırım. Son yıllarda ev fiyatlarındaki hızlı artışıyla dikkat çeken İstanbul, dünyanın ev fiyatı en çok yükselen ülkeleri arasına girdi. Amerikan Newsweek dergisi İstanbul'un da bulunduğu bazı şehirlerdeki emlak fiyatlarını araştırdı. Emlak fiyatlarındaki artışa göre yapılan listede İstanbul, yüzde 25'ik artışla ikinci sırada yer aldı. Bu artışla İstanbul, San Francisco, Moskova, Seattle, Şangay, Londra gibi şehirleri geride bıraktı.

Ucuz Bir Yılbaşı Tatili İçin Balkanlar'a
Cem Dişbudak
12 Aralık 2014

Ucuz Bir Yılbaşı Tatili İçin Balkanlar'a

Aralık ayının klasik sorusudur; “yılbaşında ne yapalım?”. Bu sorudan sonra ilk olarak çevredeki mekanları araştırarak işe başlarsınız. Otellerin ve eğlence mekanlarının yılbaşı programlarında ünlü sanatçı olmasa da hatta doğru düzgün bir yemek menüsü olmasa da yüksek bir rakam ile karşılaşırsınız. “Ben o parayla yurt dışına gider gelirim” diye aklınızdan geçirirsiniz ya evet gerçekten yapabilirsiniz.

İstanbul'dan nereye kaç saatte uçulur?
Tuğba Hacıbayramoğlu
09 Aralık 2014

İstanbul'dan nereye kaç saatte uçulur?

Uzun uçak yolculuğu kolay bir şey değildir. Uzun uçak yolculuğunun sonunda zamanın ya da iklimlerin bile değişmesiyle karşılaşırsanız. Yolculuk sonunda Jet lag denilen ve uzun uçuşlardan sonra insanda görülen biyolojik ritim bozukluğunu da yakalanmak var. Son yıllarda özellikle THY’nin uzak noktalara direk uçuşlarını arttırdı. Bu da 16 ya da 18 saatlik direk uçuş anlamına geliyor. Peki Türkiye’den daha doğrusu İstanbul’dan hangi ülkelere kaç saatte uçuşuyoruz sorusuna yanıt bulmak ister misiniz?

İnternette hızlanmayan kalmasın!
Betül Sungurlu
09 Aralık 2014

İnternette hızlanmayan kalmasın!

Çok değil bundan bir yıl önce internet abonelerinin yüzde 72’si 4-8 Mbit arası hızlardaki tarifeleri kullanırken şu an bu oran yüzde 53’e gerilemiş durumda. Artık abonelerin yüzde 35’i interneti 10-30 Mbit hızlardaki tarifelerle kullanıyor. Bir yıl önce bu oran sadece yüzde 14’tü. Değişim oldukça hızlı. Siz de bu değişimin gerisinde kalmayın.

Konut kredisine talep artıyor
Betül Sungurlu
09 Aralık 2014

Konut kredisine talep artıyor

Konut piyasasına dair olumlu beklentiler, faiz oranlarının düşmesiyle birleşerek konut kredisine olan talebi artırmaya devam ediyor. Yılın üçüncü çeyreğinde konut kredisi kullanan kişi sayısı 107 bine ulaşarak bir önceki çeyreğe göre yüzde 30 oranında artış gösterdi. Yılın son çeyreğinde de bu talebin canlılığını sürdürmesi, bankaların ise konut kredisi standartlarını bir miktar gevşetmesi bekleniyor.

En çok hangi gelir grubu konut kredisi kullandı
Tuğba Hacıbayramoğlu
08 Aralık 2014

En çok hangi gelir grubu konut kredisi kullandı

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) verilerinden derlenen bilgilere göre, 2013 yılında Türkiye'de 583 bin 200 kişi konut kredisi çekti. En çok kredi kullanımı geliri 892 TL ile 2.673 TL arasında olan ve "dar gelirli" olarak nitelendirilen gelir grubundan geldi. Merkez Bankası konut kredisi kullananları aylık gelirlerine göre 8 gruba ayırmış. Buna göre ilk grup yani dar gelirli 1.grubun aylık geliri 891 TL altında. 2.grubun geliri 892-2.673 TL arasında, 3.grup ise 2.674 TL ile 4.456 TL arasında gelire sahip. 4.grubun 4.456 TL-8.910 TL, 5.grubun 8.911 TL ile 22.275 TL arasında geliri var. 6.grup 22.276 TL ile 44.550 TL arasında, 7.grup 44.551 TL ile 89.100 TL arasında, 8.grupta ise aylık geliri 89.101 TL’den fazla olanlar var.

Garanti'den şubeye gitmeden kredi
Tuğba Hacıbayramoğlu
08 Aralık 2014

Garanti'den şubeye gitmeden kredi

Kredi kullanmak istiyor ancak şubeye gidecek vaktim yok diyorsanız ya da hafta sonu acil paraya ihtiyacınız oldu ama şube kapalı diye düşünüyorsanız endişelenmeyin. Artık ihtiyaç duyduğunuz her an, yerinizden bile kalkmadan %0,95’ ten başlayan oranlarla Garanti’den kredinizi kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken Garanti İnternet Şubesi’ne girerek Başvurular adımından destek kredisini tıklamak. Krediniz değerlendirilip olumlu sonuç çıkmasının ardından yine başvurular kısmından sözleşmenizi onaylayabilirsiniz. Bu onayın ardından krediniz anında hesabınıza geçecek. Garanti Bankası’nın bu yeniliği ile şubeye gitmeden, sıra beklemeden yani hiç vakit kaybı yaşamadan, oturduğunuz yerden kredinizi kullanacaksınız.

İnternetten plaka ve sürücü belgesi sorgulama
Tuğba Hacıbayramoğlu
05 Aralık 2014

İnternetten plaka ve sürücü belgesi sorgulama

E-devlet hayatımıza pek çok kolaylık getirdi. Bunlardan biri de e-devlet ile internetten trafik cezası ya da sürücü belgesi cezanızın olup olmadığını sorgulayabilirsiniz. Hatta Motorlu Taşıtlar Vergisini bile ödeyebilirsiniz.

Kışın denize girebileceğiniz 5 tatil yeri
Tuğba Hacıbayramoğlu
04 Aralık 2014

Kışın denize girebileceğiniz 5 tatil yeri

Malum kış geldi, artık kazaklar, montlar, yorganlarda yerlerinden çıktı. Ama kışı sevmeyen, yaz hep devam etsin diyen ya da 'bu yazın tadını çıkaramadım denize bile giremedim' şeklinde düşünen varsa üzülmesin. Kuzey Yarımküre kışı yaşarken, Güney Yarımkürede şu anda güneş var. Üstelik aşağıdaki önereceğimiz tatil yerlerine gitmek için vize de gerekmiyor...

x