Ana sayfa   Bilgi   Yazılar
İstanbul’da havuz ve denizin en iyi adresleri

İstanbul’da havuz ve denizin en iyi adresleri

Yaz yaklaşırken gitgide ısınan havalarda biraz serinlemek adına kendinizi deniz veya havuz kenarına atmak için sabırsızlanıyorsanız, iyi bir haberimiz var. Akdeniz ve Ege sahilleri bu konuda haklı bir üne sahip olsa da İstanbul’dan fazla uzaklaşmadan da denizin ve havuzun keyfini çıkarabilirsiniz. Özellikle kısa hafta sonu tatilleri için ideal olan bu serinletici seçenekleri keşfetmeye hazır mısınız?

Tüketici kredileriyle ilgili yeni düzenlemeler

Tüketici kredileriyle ilgili yeni düzenlemeler

Resmi Gazete’de yayımlanan Tüketici Kredisi Sözleşmeleri Yönetmeliği’ne göre kredi tüketiciler, 14 gün içinde gerekçe göstermeden, cezai şart da ödemeden tüketici kredisi sözleşmesinden cayabilecek. Yine borcunu erken ödeyene indirim yapılacak, sigorta yapma zorunluluğu olmayacak ve kredi hesabından ücret alınmayacak.

AtlasGlobal Paris’e direkt uçuyor

AtlasGlobal Paris’e direkt uçuyor

Yakın zaman önce kurumsal kimliğini yenileyen ve yeni bir isimle yola devam etme kararı alan AtlasGlobal, uçuş ağını genişletmeye devam ediyor. Türkiye ve Avrupa’da yeni rotaları ağına dahil eden Atlas Global ile şimdi İstanbul’dan Paris’e direkt uçabilirsiniz.

THY İzmir’i Avrupa ve Orta Doğu’ya direkt uçuruyor

THY İzmir’i Avrupa ve Orta Doğu’ya direkt uçuruyor

Türk Hava Yolları yeni başlayan seferleri ile Ege’nin ve Türkiye’nin en önemli turizm, ticaret ve kültür merkezlerinden İzmir’i Avrupa kentlerine, Orta Doğu’da ise Kuveyt’e direkt uçuruyor. İzmir yolcuları Temmuz 2015’den itibaren İstanbul veya diğer şehirlerden aktarma yapmaksızın doğrudan Münih, Genova, Stuttgart, Berlin, Hamburg ve Kuveyt’e direkt uçabilecek.

Kültür turu için en iyi adresler

Kültür turu için en iyi adresler

Tatil herkes için deniz ve güneşten ibaret değildir. Bazıları da yeni yerler görmek, keşfetmek, tarihsel bir yolculuk yapmak isteyebilir. Bu tür tatillere kültür turları adı veriliyor. Eğer amacınız gezmek, görmek kültürel zenginliğinize bir şeyler katmaksa, aşağıdaki önerilere göz atın. Gitmediğiniz yerler varsa da şimdiden seyahat planlarına başlayın.

Yazın gidilebilecek 8 harika rota

Yazın gidilebilecek 8 harika rota

Dünyada gezip görülecek binlerce farklı şehir, milyonlarca güzellik var. Bu yaz gerçekten unutulmaz bir tatil yaşamak istiyorsanız, bu liste tam size göre. Bakın bakalım bu yaz mutlaka görmeniz gereken yerler nereler?

Ayda 1.100 TL'ye 80.000 TL konut kredisi

Ayda 1.100 TL'ye 80.000 TL konut kredisi

Bu başlığı neden seçtim? “Ayda 1.100 TL dolaylarında konut kredisini rahat rahat ödeyebilirim zaten 700 TL kira veriyorum” diyen pek çok kişi tanıyorum. Gerçekten de konut kredisi ödemeleri uzun vadeye yayılabildiği için bütçenizi o kadar da sarsmayabiliyor. Üstelik borcun bitiminde ev sahibi olmak gibi bir kazanç da var. Mayıs ayının kredilerini karşılaştırdım ve örneğin Garanti Bankası %2 peşin komisyonlu konut kredisini kullanarak ayda 1.100 TL taksitle 80.000 TL konut kredisi kullanılabileceğini hesapladım. Bir miktar peşinatınız varsa 130.000 TL ya da 150.000 TL’ye ev satın alabilirsiniz.

Mayıs ayına özel cazip krediler

Mayıs ayına özel cazip krediler

Bankalar bahar kampanyalarından birbirlerinden farklı kampanya stratejileri izlediler. Kimi banka belirli tutarlarda faiz oranını düşürürken, bazısı vadeye göre faizde değişiklik yaptı, bazı bankalar masrafsız kredi bazı bankalar ise artan taksitli kredi fırsatları sundu. Mayıs ayında kredi kullanmayı düşünüyorsanız sizin için en uygun fırsatları inceledik.

ENUYGUN'dan uçak biletini alanlar Burger King'de kazançlı çıkıyor!

ENUYGUN'dan uçak biletini alanlar Burger King'de kazançlı çıkıyor!

Uçak biletini ENUYGUN'dan alanlar Türkiye'deki havalimanı Burger King'lerde indirimli menülerle doyuyor. Siz de hemen biletinizi alarak 15 Temmuz'a kadar geçerli bu fırsattan yararlanabilirsiniz.

x