Ana sayfa   Bilgi   Yazılar
Lezzet için yollara düşenler

Lezzet için yollara düşenler

Genelde yeni yerler görmek ya da dinlenmek için seyahat ederiz. Peki yeni lezzetler keşfetmek uğruna binlerce kilometre uzağa gitmeyi hiç düşündünüz mü? Vietnam'da kızarmış serçe ya da Estonya'da ayı sosisi gibi lezzetleri tatmak için hiç üşenmeden yollara düşen makine mühendisi Semih Diken'i bu kez Namibya'da yakaladık. Löplöpçüler adıyla bir blog açan ve burada yeme içme deneyimlerini paylaşan Diken, eşi ve iki çocuğuyla birlikte devrialem yapmaya devam ediyor. Diken ile yeme içme tutkusu, dünya lezzetleri ve çocuklarla seyahat üzerine keyifli bir sohbet yaptık.

İş Bankası'ndan ayda 650 TL'ye 17.500 TL

İş Bankası'ndan ayda 650 TL'ye 17.500 TL

İş Bankası, her türlü nakit ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz yeni kredi kampanyasını bu hafta başlattı. %1,38 faiz oranıyla 10.000 TL'den 50.000 TL'ye kadar kredi kullanabileceğiniz bu kampanyada, İş Bankası'ndan aylık 650 TL'ye 17.500 TL kredi çekebilirsiniz.

Aylık ödemeye göre ev seçimi

Aylık ödemeye göre ev seçimi

Ev satın almaya karar verdiniz ancak gelirinize göre ne kadar aylık taksit ödeyebileceğinizi bilmiyorsunuz. Konut kredisi kullanmanın ana şartlarından biri aylık taksitlerin, gelirinizin %60'ını geçmemiş olması. Ancak burada başka etkenler de devreye giriyor. Ve bakın bankalar aylık taksitler için nasıl bir hesaplama yapıyor.

Seyahatte hayat kurtaran uygulamalar

Seyahatte hayat kurtaran uygulamalar

Teknoloji, özellikle son yıllarda hayatımızın vazgeçilmez parçalarından biri haline geldi. Akıllı telefonlarımızla konuşmanın ve mesajlaşmanın dışında da yapamayacağımız şey neredeyse yok gibi. Seyahat etmek söz konusu olduğunda ise durum çok farklı değil. Uçak bileti satın almadan araç kiralamaya hatta taksi veya kablosuz internet bulmaya kadar seyahat öncesinde ve sırasında hayatımızı kurtaran uygulamalara siz de ''cebinizde'' mutlaka yer açın.

5 soruda 4,5 G nedir?

5 soruda 4,5 G nedir?

4,5G hayatımıza, teknolojisi gibi hızlı bir giriş yaptı. Her yerde herkesin dilinde o var. Yaşantımızı sihirli bir değnekle dokunulmuşçasına değiştirecek mi bilmiyoruz ama internete ilişkin pek çok şeyin eskisi gibi olmayacağı bir gerçek. Peki nedir bu 4,5G, ne işe yarar ve en önemlisi hayatımızda neleri değiştirecek? İşte 6 soruda aklımıza takılanlar ve yanıtları.

Sevgililer Günü romantik yer önerileri

Sevgililer Günü romantik yer önerileri

Sevgililer Günü kavramı artık Anneler Günü ya da Babalar Günü gibi özel günler arasına girdi. 14 Şubat'ı daha da unutulmaz kılmak için kısa süreli romantik bir tatile çıkmak isteyenler olabilir. Bu hafta sizlere romantik bir seyahat yapmak isteyenler için, 14 Şubat Sevgililer Günü'nde gidilebilecek yerleri listeledik.

Dünyanın en güzel çölleri

Dünyanın en güzel çölleri

Yağışın az olduğu veya hiç yıllarca hiç olmadığı bölgelerde oluşan çöller, aynı zamanda dünya üzerinde görebileceğimiz en ilginç ve etkileyici manzaraları da sunuyor. Asya'dan Afrika'ya ve hatta Avustralya'ya uzanan bu muhteşem çöller hangileri?

ING'den ayda 370 TL'ye 10.000 TL kredi

ING'den ayda 370 TL'ye 10.000 TL kredi

12 ay ya da 24 veya 36 ay vadeli ihtiyaç kredisi kullanmak isteyenler için Şubat ayının en avantajlı kampanyalarından birini ING Bank sunmuş. 12 ay vadede %1,28 faiz ile en uygun faiz veren banka olan ING Bank, 24 ve 36 ay vadede %1,38 faiz oranıyla yine en avantajlı kampanyalardan birini uyguluyor. Enuygun'a özel bu ihtiyaç kredisi kampanyasına göre aylık 371 TL'ye 36 ay vadeli 10.000 TL kredi kullanabilirsiniz. Kredinin toplam ödemesi 13.405 TL tutuyor.

2016'da ev sahibi olmak için 5 ipucu

2016'da ev sahibi olmak için 5 ipucu

Ev sahibi olmak ya da konut yatırımı yapmak, yüklü miktarda borca girileceği için zaman isteyen hatta belli bir plan dahilinde hareket edilmesi gereken bir eylem. Ev sahibi olmayı tabi ki önce istemek gerekiyor ancak konut peşinatı bulmak, kredi kullanmak ya da nereden nasıl ev alacağına iyi karar vermek gibi yapmanız ve dikkat etmeniz gereken önemli kriterler var. Bu hafta sizlere yeni yılda ev sahibi olmak isteyenler için 5 altın kuraldan söz edeceğiz.

x