Ana sayfa   Bilgi   Yazılar
Çölde yükselen şehirler

Çölde yükselen şehirler

Çölün ortasında yükselen ve her geçen gün adını daha sık duymaya başladığımız bu şehirler dev gökdelenleri, geniş caddeleri ve alışveriş merkezleri ile dünyanın en önemli merkezleri olma yolunda hızla ilerliyor.

Gökyüzünün yeni modası: Uçan şefler

Gökyüzünün yeni modası: Uçan şefler

Son yıllarda özellikle uzun uçuşlarda karşınıza çıkan 'flying chef' yani 'uçan şef' konsepti çok tuttu. Türkiye'de THY'nin başlattığı bu uygulamaya Atlas Global de dahil oldu. Peki, nedir uçan şef? Uçan şef aslında yemeklerin uçakta daha lezzetli ve tadını bozmadan önünüze konmasını sağlayan, yemeklerin hazırlanmasından sunumuna kadar pek çok şeyle uğraşan, bir nevi havadaki mutfakların kahramanı. 10 bin metre yükseklikte ateş olmadan, bıçak olmadan yemekler nasıl bu kadar lezzetli sunulabiliyor? İşin sırrı uçan şeflerde...

Yapı Kredi'den ayda 1.555 TL'ye 100.000 TL konut kredisi

Yapı Kredi'den ayda 1.555 TL'ye 100.000 TL konut kredisi

Konut satışlarının arttığı şu günlerde özellikle 120 ay vadeli 100.000 TL kredi arayışları da çok oluyor. Bu haftaki kredi kampanyalarında da Yapı Kredi Bankası dikkatimi çekti. Yapı Kredi'den ayda 1.555 TL'ye 120 ay vadeli 100.000 TL kredi kullanabilirsiniz.

Avrupa'da vizesiz gezilebilecek ülkeler

Avrupa'da vizesiz gezilebilecek ülkeler

Pek çok kişi yurt dışına seyahat etmek ister ama vize işlemleri nedeniyle bu hayalinden vazgeçer. Aslında çok da uzak olmayan, yanı başımızda vizesiz de seyahat edebileceğiniz ülkeler var. Üstelik daha önce böyle birkaç ülkeye giriş çıkış yaptıysanız, Schengen vizesi gibi prosedür gerektiren vizeleri daha da kolay alabiliyorsunuz. Bakalım Avrupa’da hangi ülkeler Türk vatandaşlarına vize uygulamıyor.

En güzel yılbaşı pazarları

En güzel yılbaşı pazarları

Kasım ayında Avrupa'da havalar soğur, artık gezmek zorlaşır. Ancak şu sıralar Avrupa'ya gidecekseniz Aralık ayında pek çok şehirde açılan Noel pazarlarına gitmeyi ihmal etmeyin. Renk ve ışık cümbüşü bu pazarlarda hediyelik eşyalardan, süs eşyalarına kadar satın almak isteyeceğiniz o kadar çok şey olacak ki. Ve sizi adeta büyülü bir dünyaya götürecek çok güzel pazar yerleri de bulacaksınız.

Denizbank'tan %1,29 faizli 5.000 TL kredi

Denizbank'tan %1,29 faizli 5.000 TL kredi

12 ay ya da 24 ay gibi daha kısa vadeli kredi kullanmak isteyenler için bu ayın en avantajlı kampanyalarından birisi Denizbank'ta. Denizbank 12 ayda %1,29 faizle kredi fırsatı sunuyor. Örneğin aylık 459 TL taksitle 12 ay vadeli 5.000 TL kredi kullanmak mümkün. Denizbank ayrıca 5.000 TL kredi için 24 ay vadede %1,34, 36 ay vadede ise %1,39 faiz oranı uyguluyor. Peki ya aylık ödemeleri? İsterseniz en çok başvuru alan tutarlar üzerinden size örnekler vereyim.

Ev fiyatları artar mı, düşer mi?

Ev fiyatları artar mı, düşer mi?

İster oturmak için isterseniz de yatırım için olsun pek çok kişi şu sıralar bu soruyu soruyor: Ev fiyatları artar mı, düşer mi? Kredi faizleri ne olur? Kredi faizleri değişkendir, artar da düşer de. Zaten faiz oranları düştüğünde kredinizi yapılandırma hakkınız var. Peki ya ev fiyatları? Şu sıralar ev fiyatlarının düşmesinden söz etmek zor. Hem istatistikler bunu söylüyor hem de yapılan araştırmalar. Örneğin bu hafta açıklanan önemli bir banka ve gayrimenkul şirketinin istatistiğine göre, ev fiyatları bir önceki aya göre yaklaşık %3'e yakın oranda arttı. Üstelik 30 büyükşehrin tamamında. Ev fiyatları yine geçen yılın aynı dönemine göre %15'i bulan bir artış gösterdi. İstatistikler Ekim ayı için yapıldı. Kasım ve Aralık aylarını da eklersek son yıllarda olduğu gibi özellikle büyükşehirde ev fiyatlarında %20 oranında bir artış beklentisi var. Ev zaten ederde pahalı bir şey. Yani %20'lik artış, örneğin 160.000 TL'lik bir evin fiyatını, 200.000 TL'ye yaklaştırıyor. Yine bir bankanın yaptırdığı gayrimenkul beklenti anketine göre de, ev fiyatlarının yükseleceğini düşünenlerin oranı %82'ye yükseldi. Yani insanların geneli, önümüzdeki aylarda ve 2016 yılında ev fiyatlarının yükseleceğini düşünüyor. Peki, ev fiyatlarını yükselten etkenler neler?

Emirates şimdi de Sabiha Gökçen'i uçuruyor

Emirates şimdi de Sabiha Gökçen'i uçuruyor

Birleşik Arap Emirlikleri'nin en çok tercih edilen havayolu firmalarından olan Emirates, İstanbul'da Atatürk Havlaimanı'na gerçekleştirdiği kaşrılıklı uçuşlara şimdi de Sabiha Gökçen'i ekliyor. Son yıllarda birço havayolu şirketi gibi Sabiha Gökçen'i de uçuş ağına ekleyen Emirates, böylece İstanbul – Dubai arasında gerçekleşen haftalık uçuş sayısını 11'den 18'e yükselterek İstanbul yolcularını Atarürk Havalimanı'na ek olarak Sabiha Gökçen'den de başta Dubai olmak üzere dünyanın önemli merkezlerine direkt ve aktarmalı seferlerle Emirates ayrıcalığı ile taşıyacak.

Dünyanın en ''yavaş'' 6 şehri

Dünyanın en ''yavaş'' 6 şehri

Yaşadığımız hayat, her geçen gün biraz daha hızlanıyor. İster büyük bir şehirde ister küçük bir kent veya kasabada olalım her birimiz sürekli bir yerlere yetişmek zorundayız. Peki, nereye kadar? İşte bu soruya aranan yanıtın sonucu olarak ortaya çıkan akım yani yavaş şehirler ziyaretçilerine tıpkı adı gibi yavaş, sakin ve huzurlu bir tatilin kapılarını açıyor.

x