Ana sayfa   Bilgi   Yazılar
Hamburg'da mutlaka görmeniz gereken 7 yer

Hamburg'da mutlaka görmeniz gereken 7 yer

Tarihi sokakaları, etkileyici, dev binaları ve geniş meydanlarıyla Almanya'nın en güzel kentlerinden birisi olan Hamburg, sakin yapısıyla dinlenip huzur bulmak için de ideal bir yer. Peki, bu şehirde nereleri mutlaka görmeli, ne yapmalı, nasıl gezmeli?

ING'den 20.000 TL'ye kadar kredini şimdi al, Ocak 2016'da öde

ING'den 20.000 TL'ye kadar kredini şimdi al, Ocak 2016'da öde

Kredinizi şimdi alıp taksit ödemelerine 2016 yılında başlayacağınız bir kampanya olsun ister miydiniz? ING Bank krediye ihtiyacı olup ödemesini önümüzdeki yılbaşından sonra yapabileceğiniz ertelemeli bir kredi kampanyası çıkardı. Buna göre 4.000 TL'den 20.000 TL'ye kadar sadece 36 ay vadeli %1,34 faizle ihtiyaç kredisi kullanıp, ödemelere 2016 Ocak ayında başlayabilirsiniz. Kampanyanın ödeme planları ise şöyle:

Zıtlıkların başkenti Delhi

Zıtlıkların başkenti Delhi

Hindistran'ın başkenti Delhi, renkli sokakları ve dünyanın belki de hiçbir yerinde görülemeyecek kadar canlı şehir yaşamıyla istisnasız herkesi şaşırtan bir yer. Özellikle Avrupa ve Amerika'nın gelişmiş şehirlerinde yaşayanlar için adeta şok edici bir etki yaratan bu kent her kim olursa olsun tüm ziyaretçilerinin hayatını baştan aşağı değiştirmeye hazır.

Ayda 2.000 TL'ye 130.000 TL kredi

Ayda 2.000 TL'ye 130.000 TL kredi

Ev fiyatları yükseliyor, faizler artıyor peki bu durum konut kredisi taksitlerine nasıl yansıyor? Konut kredisi faiz oranları artasa da, ev fiyatlarındaki artışı göz önünde bulundurduğunuzda hala cazibesini koruyor. Örneğin aylık 1.965 TL taksitle Garanti Bankası'ndan 120 ay vadeli 130.000 TL konut kredisi kullanabiliyorsunuz. Aylık taksitlerde faiz oranlarının %1'in altında olduğu döneme göre yaklaşık 100 TL'lik bir artış var ancak özellikle kiralardaki artışı baz alırsak ev almak, bu dönemde bile avantajlı.

Yeşil şehir Dortmund

Yeşil şehir Dortmund

Çelik, kömür ve bira, Dortmund şehrinin simgesi. Bir zamanlar ünlü bir maden şehri olan Dortmund artık müzeye dönüşen maden ocaklarıyla bilinse da hala Almanya'nın önemli şehirlerinden. 580 bin nüfusuyla Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti'ne bağlı Dortmund, Almanya'nın 7. büyük kentidir. Kuzey denizine uzak olsa da açılan kanal sayesinde limana kavuşmuştur bu da Dortmund'u zenginleştirmiş. Yeşil şehir olarak da bilinen Dortmund'da her köşe başında bir ağaç ve büyük ve güzel parklar dikkat çekici.

Üç ülkeye sınırı olan şehir Basel

Üç ülkeye sınırı olan şehir Basel

Bir havalimanı düşünün indiğinizde İsviçre, Almanya da Fransa oklarını takip ederek farklı ülkelere çıkış yapabiliyorsunuz. İşte Basel böyle bir şehir. Kozmopolit, Fransızca da Almanca da konuşuluyor. Benim de çok sevdiğim Fransa'nın Alsace bölgesine gitmek isteyenler de genelde Basel Havalimanı'nı tercih ediyor.

Schengen vizesiyle hangi ülkelere gidilir

Schengen vizesiyle hangi ülkelere gidilir

Pek çok Avrupa ülkesini aynı anda gezebileceğiniz Schengen vizesi, alması biraz zor ama aldıktan sonra da pek çok ülkeyi gezmenizi sağlayan bir vize türüdür. Schengen vizesiyle Avrupa Birliği'ne üye ülkeleri gezebilirsiniz.

Festival ayı başlıyor

Festival ayı başlıyor

Sonbaharın habercisi Eylül'ün son günlerini yaşarken hem Türkiye'de hem de dünyada şehirler tekrardan hareketlenmeye başladı. Bu hareketliliğin başlıca nedenlerinden birisi de katılımcılarını müziğe ve eğlenceye doyuracak festivaller. Türkiye'nin ve dünyanın dört bir yanında düzenlenen Ekim ayına özel festivallere doğru eğlenceli bir yolcluğua hazır mısınız?

Bayram tatili için 10 harika yer önerisi

Bayram tatili için 10 harika yer önerisi

Bayram ya da diğer tatil planlarınız için size sık sık öneriler veriyoruz. Bu sefer hem deniz keyfi sürmek hem de sonbaharın güzelliklerini seyretmek isteyenler için öneriler hazırladım. İşte 'bayramda ben de şöyle bir kaç günlüğüne bir yerlere kaçayım' diyenler için doğa harikası yerler...

x