Ev satın alırken net brüt karmaşasına son

Ev satın alırken net brüt karmaşasına son

Ev satın alırken en çok tartıştığımız konuların başında gelir evin metrekaresi. Size söylenen metrekarelerle evi gezdiğinizde gördüğünüz metrekareler nedense birbirini tutmaz. Diyelim ki 130 metrekare olarak satılan bir evin neredeyse 30 metrekaresi aslında sizin evinizde kullanabildiğiniz bir alan değildir.

Sonbaharda tatile çıkmak için nedenler
Cem Dişbudak
21 Ekim 2014

Sonbaharda tatile çıkmak için nedenler

Yıllık izninizi alırken ya da seyahat planlarınızı yaparken tarih olarak sonbaharı seçiyor olmanız çoğu kişi tarafından hayretle karşılanıyor değil mi? Çoğu insan tatil denilince sadece deniz tatili düşündüğünden dolayı, sonbaharda seyahatin ne kadar güzel olabileceğinin farkında değil. Peki sonbaharda tatili böylesine çekici kılan nedir?

29 Ekim için yakın yer önerileri

29 Ekim için yakın yer önerileri

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tatili Çarşamba günü yani hafta ortasına denk gelince günübirlik seyahat programları öne çıktı. Genelde havaların hep sıcak olduğu 29 Ekim’de, günübirlik bir şeyler yapmak isterseniz güzel önerilerimiz var. Tarihi ve doğal güzellikleriyle dikkat çeken yerlere bir göz atmaya ne dersiniz?

İş Bankası'ndan %0,95 faizli Sonbahar Kredisi

İş Bankası'ndan %0,95 faizli Sonbahar Kredisi

İş Bankası %0,95’ten başlayan faiz oranlarıyla Eylül ayının en cazip kredi kampanyalarından birini çıkardı. Kredi tahsis ücreti ise kredi tutarının binde 5 ile sınırlı, isteyene farklı faizle masrafsız kredi seçeneği de var. Kampanyada 12 ay vadeye %0,95 faiz oranı uygulanıyor. Bu da bu vadede tüm krediler içerisinde en avantajlı oran. Gelin kampanyanın detaylarına en çok başvurulan tutarlar üzerinden örneklemelerle bakalım.

Enuygun.com müjdeliyor: Son 6 ayda kredi faizleri düştü
Betül Sungurlu
17 Ekim 2014

Enuygun.com müjdeliyor: Son 6 ayda kredi faizleri düştü

2014 yılı başında hissedilir derecede artan kredi faizleri, son 6 ayda düşme eğilimine girdi. Merkez Bankası’nın aynı dönem içerisinde politika faizinde yaptığı düşüşler de bu eğilime hız kattı. Mart ayından bu yana konut kredisinde yıllık faizler yüzde 14’lerden yüzde 11’lere, ihtiyaç kredisinde ise yüzde 17’lerden yüzde 15’lere kadar geriledi. Benzer şekilde taşıt kredisi faizleri de yüzde 15’lerden 13’lere kadar düştü.

Konutta düşük faiz fırsatını kaçırmayın

Konutta düşük faiz fırsatını kaçırmayın

Kredi faizlerinde sık sık artış ya da indirimler gündeme geliyor. Ancak özellikle en yüklü kredi kalemi olan konut kredisindeki bu oynamalar toplamda ciddi rakamlar yapabilir. Aylık taksitlerde 200 TL’yi aşan farklılıklar, toplamda da yıllık 20.000 TL’yi bulabiliyor. Eğer ev satın almayı düşünüyorsanız konut kredisi faizlerindeki bu oranları kaçırmayın.

Gelir testine girmeyen gençlere 272 TL prim borcu

Gelir testine girmeyen gençlere 272 TL prim borcu

Üniversiteyi kazanamayan gençler, bir ay içerisinde Genel Sağlık Sigortası kapsamında gelir testine girmemeniz halinde yüklü prim borcuyla karşılaşacağınızı biliyor musunuz?

iPhone 6 Özellikleri
Cem Dişbudak
16 Ekim 2014

iPhone 6 Özellikleri

iPhone marka telefonlar piyasa çıkmadan aylar önce özelliklerinin ne olacağına, nasıl görüneceğine dair birçok iddia ortada dolaşıyor. iPhone 6 çıkmadan da benzer senaryolar yaşandı. Telefonun kamerasından, boyutuna kadar farklı özellikleri ile ilgili birçok varsayım internet sitelerinde ve basında yer aldı. Eylül ayında iPhone 6’nın piyasaya çıkışıyla birlikte telefonun özelliklerini tam olarak inceleme fırsatı bulduk. Akıllı telefon teknolojisinin son harikası olan iPhone 6’nın özellikleri:

Garanti'den günde 12 TL'ye 10.000 TL kredi

Garanti'den günde 12 TL'ye 10.000 TL kredi

Krediye ihtiyacınız var ve kullanacağınız krediye, günlük ve aylık ne kadar ödeme yapacağınızı merak mı ediyorsunuz? Gelin sizinle Garanti Bankası’nın yeni kredi kampanyası Sonbahar kredisi üzerinden örneklemeler yapalım. Garanti Bankası Sonbahar kredisi kampanyasıyla günde 12 TL ya da aylık 367 TL taksitle 36 ay vadeli 10.000 TL ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz. Üstelik artık kredi ile birlikte ödenen masraflar kredi tutarı ile sınırlandırıldığı için 10.000 TL kredinin masrafı sadece 50 TL, kredinin toplam geri ödemesi ise 50 TL tahsis ücretiyle beraber 13.247 TL.

Kredi masraflarına yeni düzenleme

Kredi masraflarına yeni düzenleme

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) bankacılık ve kredi işlemleriyle ilgili alınan ücretlerde düzenlemeye gitti. Buna göre örneğin 10.000 TL'lik bir kredide alınacak masraf 50 TL'yi, 100.000 TL'lik bir evin masrafı ise 500 TL'yi geçemeyecek. İşte yeni düzenlemeler...

x