Ana sayfa   Bilgi   Yazılar

Bilgi yazıları

Şimdi çok uyguna ev bulma zamanı

Şimdi çok uyguna ev bulma zamanı

Konut kredisinde de faizlerin arttığı şu günlerde ev almak isteyenler çekinmeye başladı. Ancak unutmayın, faiz oranları artsa da, ekonomik çalkantılarda her zaman uygun fiyatlı ev çıkma olasılığı da artar. O yüzden eğer ev satın alacaksanız şimdiden ev aramaya başlayın. Önemli olan evi bulmak, daha yüksek faizli kredi kullansanız bile, kredinizi dilediğiniz zaman yeniden yapılandırabilirsiniz.

ING'den Enuygun'a özel %1,18 düşük faizli kredi

ING'den Enuygun'a özel %1,18 düşük faizli kredi

Geçtiğimiz haftayı dolar ve faiz oranlarındaki hızlı yükselişle geçirdik. Bankaların neredeyse tamamı kredi faiz oranlarını arttırdı. Hatta 36 ay vadede %1,40’ın üzerinde faiz uygulamaya başlayan bankalar var. ING Bank'ın Enuygun'a özel kampanyası ise faiz artışının en az yansıdığı kampanyalardan biri oldu. Bu kampanya %1,08’den başlayan faiz oranıyla en avantajlı kredi oldu. ING Bank’tan yalnızca Enuygun.com üzerinden yapacağınız başvurularda geçerli olmak üzere, 12 ayda %1,08; 12-36 ay arası vadede ise %1,18 faizli ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz. Bu kampanyadan yararlanmak için başvurunuzu mutlaka Enuygun.com üzerinde yapmanız gerekiyor.

SunExpress İzmir ve Antalya'yı Avrupa'ya uçuruyor

SunExpress İzmir ve Antalya'yı Avrupa'ya uçuruyor

Uçuş ağını sürekli geliştiren ve hem yurt içinde hem de yurt dışında birçok noktaya uçan SunExpress, İzmir ve Antalya'dan düzenlediği uçuşlarla bu iki şehri Avrupa'ya ve dünyaya direkt bağlıyor. SunExpress yolcuları İzmir ve Antalya'dan Avrupa'nın birçok noktasına aktarma gerekmeksizin doğrudan uçabiliyor.

Yapı Kredi’den günde 6 TL’ye 5.000 TL

Yapı Kredi’den günde 6 TL’ye 5.000 TL

Yaz aylarında pek çoğumuz günde 5-6 TL harcayıp limonata, dondurma alıyoruz ve “oh iyi geldi” diyoruz. Peki, aynı parayı harcayarak bütçenizi rahatlatmak ister misiniz? Yapı Kredi’nin ihtiyaç kredisi kampanyasıyla günde 6 TL’ye 36 ay vadeli 5.000 TL kredi alabilirsiniz. Günlük değil, aylık ödemenizi merak ediyorsanız da aylık taksitler 183 TL ve kredinin 25 TL tahsis ücretiyle beraber toplam geri ödemesi de sigorta primleri hariç 6.623 TL tutuyor. Yapı Kredi, 10.000 TL’ye kadar olan kredilerde tüm vade ve tutarlarda faiz oranını %1,32 olarak belirlemiş, 10.000 TL kredinin ise tüm vadelerde faiz oranı %1,29.

Pasaportsuz gidilebilecek ülkeler ve şehirler

Pasaportsuz gidilebilecek ülkeler ve şehirler

Siz de vize almak büyük bir zaman ve para kaybı diye düşünenlerden misiniz? Peki ya pasaport? Bütün bir yıl boyunca birkaç gün geçireceğiniz tatil için bu defa pasaport bile almak veya süresini uzatmak istemiyorsanız, hem Türkiye'ye yakın hem de sadece nüfus cüzdanınızla seyahat edebileceğiniz yerleri keşfetmeye ne dersiniz?

Konutu kredi ile almanın avantajları

Konutu kredi ile almanın avantajları

Bazı insanlar kredi kullanmaktan çekinirler. Ev gibi ederi büyük bir satın almada bile bankaya borçlanmak istemezler. Herkesin kendine göre haklı gerekçeleri olabilir. Ben ise özellikle ev satın alacaksanız ve hesabınıza da dikkat eden biriyseniz, konut kredisi kullanarak ev satın almanın çok da avantajlı olduğuna inananlardanım. Bunun için faizlerin düşük olması ancak ev fiyatlarının sürekli yükselmesi, yüklü miktarda borç bulma zorluğu gibi pek çok sebep sunabilirim. İşte madde madde konutu kredi ile almanın avantajları…

Kurban Bayramı'nda 2,5 gün izin al 9 gün tatil yap!

Kurban Bayramı'nda 2,5 gün izin al 9 gün tatil yap!

Kurban Bayramı, Google aramalarında en çok aranan kelimelerin arasına girince haliyle merak ettim. Ben de yaz bitmeden ufak bir kaçamak tatili nasıl yapabilirim diye düşünüyordum. Bu sene Kurban Bayramı arifesi, 23 Eylül Çarşamba gününe denk geliyor. Dolayısıyla Pazartesi, Salı ve Çarşamba yarım gün yani 2,5 gün izin alarak ve hafta sonlarını birleştirip, 9 günlük uzun bir tatile çıkabilirsiniz. Üstelik Antalya, Marmaris, Fethiye, Bodrum, Kıbrıs gibi yazın hala çok keyifli yaşandığı yerlere giderek.

En avantajlı Ağustos kredileri

En avantajlı Ağustos kredileri

Şu sıralar kredi kullanmayı düşünüyorsunuz ancak hangi bankayı seçeceğinize henüz karar veremediniz mi? Ya da bankanızı seçtiniz ama hangi tutar ve vadede kredi kullanacağınızı netleştirmediniz mi? Bu hafta sizin için bankaların en avantajlı kredi tutarlarına göre Ağustos ayı kampanyalarını karşılaştırdım.

Ayda 2.000 TL'ye 140.000 TL konut kredisi

Ayda 2.000 TL'ye 140.000 TL konut kredisi

Ev fiyatlarının sürekli artması, çekilecek kredi tutarlarının da artmasına neden oluyor. Bu sayfalarda sık sık 120 ay vadeli 100.000 TL kredi için örnekler veriyorduk. Bu hafta ise 120 ay vadeli 140.000 TL kredinin ödeme planından söz edeceğim. 200.000 TL'ye yakın tutarlarda ev satın almak istiyorsanız ve yaklaşık 140.000 TL kredi kullanmak istiyorsanız, aylık 2.000 TL'yi gözden çıkarmanız gerekiyor.

x