Ana sayfa   Bilgi   Yazılar
Fenerbahçe Madrid'de peki ya siz!

Fenerbahçe Madrid'de peki ya siz!

Fenerbahçe Ülker basketbolda büyük bir başarı yakaladı ve Madrid’de düzenlenecek Final Four’a yani 4’lü finallere katılma hakkını kazandı. Üstelik müthiş bir başarı öyküsüyle. Son şampiyon Maccabi'yi 3-0 yenerek finale gitmek kolay değil. Bu muhteşem bir zafer ve her zaman böyle başarılar yakalanmıyor. Peki siz bu final serisinde takımınızın yanında olmak ister misiniz? O kadar da zor değil. Final Four için hala Madrid'e gitmek mümkün. Gidiş dönüş her şey dahil 600 TL’ye bilet buldum. Geceliği 60-70 TL’ye oteller de var. Eğer Fenerbahçeliyseniz ya da basketbol hayranı biriyseniz, daha ne bekliyorsunuz? Şimdi takımınızı destekleme zamanı.

Yapı Kredi'den düşük faiz: %1,13

Yapı Kredi'den düşük faiz: %1,13

Yapı Kredi Bankası, ihtiyaçlarınız için düşük faizli ihtiyaç kredisi imkanı sunmaya devam ediyor. Kampanyada faiz oranı %1,13’ten başlıyor. Faiz oranı kullanacağınız kredi tutarına göre değişiyor, vadeye göre ise değişmiyor. Kredinizi ister 36 ay vadeli alın rahat rahat ödeyin, isterseniz 24 ay vadeli alın bütçenizi zorlamadan ödeyin, isterseniz de 12 ay vadeli alın kısa zamanda ödeyin. En çok başvuru alan kredi tutarlarının geri ödemelerine birlikte bakalım.

Ev alıp satarken para taşıma derdine son

Ev alıp satarken para taşıma derdine son

Ev satın alırken parasını çaldıran, sahte ya da eksik parayla karşılaşanları duymuşunuzdur. Para taşıma ve sayma işlemi hem riskli olur hem de zaman kaybettirir. İşte bu amaçla Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü ile Takasbank arasında mutabakat sağlandı. Buna göre artık gayrimenkul alışverişi sırasında ödenecek tutar, Takasbank’ta açılacak özel bir hesapta bloke edilerek, işlem bitene kadar güvence altına alınacak.

Baharda bisikletle keşfedilecek 7 rota

Baharda bisikletle keşfedilecek 7 rota

Havalar gitgide ısınırken kendimizi dışarı atma isteği de katlanarak artıyor. Tam da bu zamanlarda hem yaşadığınız şehirde hem de dünyanın farklı bölgelerinde keşfedilecek onlarca harika yer var. Bu muhteşem yerleri gezerken yıl boyunca kullandığınız otomobil ve diğer motorlu araçlardan biraz uzaklaşıp eski bir dostla, yani bisikletle yola koyulmak için en güzel rotaları sizin için seçtik.

Avrupa'da vizesiz gezilebilecek ülkeler

Avrupa'da vizesiz gezilebilecek ülkeler

Pek çok kişi yurt dışına seyahat etmek ister ama vize işlemleri nedeniyle bu hayalinden vazgeçer. Aslında çok da uzak olmayan, yanı başımızda vizesiz de seyahat edebileceğiniz ülkeler var. Üstelik daha önce böyle birkaç ülkeye giriş çıkış yaptıysanız, Schengen vizesi gibi prosedür gerektiren vizeleri daha da kolay alabiliyorsunuz. Bakalım Avrupa’da hangi ülkeler Türk vatandaşlarına vize uygulamıyor.

Garanti'den 20.000 TL'de en cazip oran: %1,04

Garanti'den 20.000 TL'de en cazip oran: %1,04

Garanti’nin Bahar Kredisi, 36 ay vadede 20.000 TL, 15.000 TL veya 10.000 TL kredi kullanmak isteyenler için çok cazip. 15.000 TL ya da 20.000 TL kredi kullanmak istiyorsanız ve en düşük faizi hangi banka veriyor diye merak ediyorsanız, söyleyelim. Garanti Bankası, 20.000 TL krediye uyguladığı %1,04, 15.000 TL’ye uyguladığı %1,09 faiz ile Nisan ayının en avantajlı kredi kampanyasını başlattı. 10.000 TL kredi kullanacakların faiz oranı ise %1,14.

Evleneceklere ve ilk kez ev alacaklara devlet katkısı

Evleneceklere ve ilk kez ev alacaklara devlet katkısı

Ekonomik ve siyasal gelişmeler, seçim maratonu, futbolda yaşanan tartışmalar derken, gözünüzden kaçmış olabilir. Çok konuşulan Torba Yasa’nın bazı kanun maddelerindeki düzenlemeler TBMM’den geçti. Bu yasada vatandaşlarımızı ilgilendiren pek çok düzenleme de yer aldı. Ben yasanın sade vatandaşı ilgilendiren kısmıyla ilgili düzenlemelerini paylaşmak istiyorum. Bu satırları okuyan, 27 yaşın altında genç bireylerseniz ya da o yaşlarda çocuklarınız ve torunlarınız varsa, bu bilgilendirmelere mutlaka göz atın.

İstanbul'da lale festivali zamanı

İstanbul'da lale festivali zamanı

Çocukluğumdan beri Nisan ayı yaklaşınca lalelerin açmasını dört gözle beklerim. Eskiden laleler sadece Lale Bahçesi olarak bilinen Emirgan Korusu’na ekilirdi. Son yıllarda artık Lale Festivali adı altında İstanbul’un neredeyse tüm parkları, sahil yolları lalelerle kaplandı. Bu renk cümbüşüne tanıklık etmek istiyorsanız, çıkın gelin İstanbul’a. İstanbul’da oturuyorsanız da bu ay aşağıda vereceğimiz parklara mutlaka gidin. Unutmayın lale zamanı kısa sürüyor. Nisan ayında bu güzellikleri kaçırmamanız gereken 7 park hangisi?

%0,86'dan başlayan 60 ay vadeli konut kredileri

%0,86'dan başlayan 60 ay vadeli konut kredileri

Konut kredisi kullanmak isteyen kişilerin pek çoğu uzun vadeli borçlanmaya girmekten çekinir ya da ödenecek faizin yüksekliğinden yakınır. Peki 60 ay vadeli kredi kullanmayı hiç düşündünüz mü? Eğer ödemelerinizde zorluk yaşamayacağınızı düşünüyorsanız daha düşük faiz oranıyla ve kısa vadeli konut kredisi kullanabilirsiniz. Dilerseniz en çok başvuru alan kredi tutarlarından 60 ay vadeli örneklemeler vereyim.

x