Michigan City Uçak Bileti Ara

Michigan City Hakkında

Michigan City Amerika Birleşik Devletleri’nin Indiana bölgesinde yer alan bir şehirdir. Şehrin yaklaşık 50 mil doğusunda Chicago, 40 mil batısında ise South Bend konumlanmaktadır. Kentte 2010 yılında yapılan nüfus sayımına göre 30 binden fazla kişi yaşamaktadır. Old Michigan City Light, Mall Marquette, Indiana Dunes National Lakeshore ve Michigan Gölü, kentin önemli yerlerindendir. Michigan City’nin geçmişi 1830’lu yıllara kadar uzanmaktadır. 1836 yılında kurulan şehirde; 1500 yaşayan ile birlikte bir postane, bir gazete, bir kilise, bir ticaret bölgesi ve 10 otel bulunmaktaydı.

Günümüzde ise Blue Chip Casino adında büyük bir kumarhane, otel ve spa kompleksi ve soğutma kulesiyle Michigan City Santrali, kentin önemli yapılarından bazılarını oluşturmaktadır. Indiana Dunes National Lakeshore ve Michigan Gölü’ne yakınlığıyla dikkat çeken Michigan City, bu sebeple özellikle Chicago sakinleri ve Kuzey Indiana yakınındaki şehirlerce yaz aylarında turizm açısından önemli bir konumdadır. Kentteki fener ise şehrin önemli sembollerinden olup görülmeye değerdir.

Ayrıca Michigan City belediyesi tarafından Washington Park içinde her perşembe akşamı ücretsiz halk konserleri yapılmaktadır. Kısacası bu kent, doğal güzellikleri ve çeşitli aktivite olanaklarıyla turistler açısından keyifli bir seyahat deneyimi demektir. Michigan City hava ulaşımı South Bend’deki South Bend Uluslararası Havaalanı üzerinden sağlanabilmektedir. Ayrıca kent merkezinin yakınında bir de Michigan City Municipal Havaalanı yer almaktadır. Ancak uluslararası uçuşlar için uygun seçenek South Bend’dir. Bu havaalanı, Michigan City şehir merkezine yaklaşık 45 dakikalık mesafede yer almakta olup havaalanından şehir merkezine toplu ulaşım imkanı mevcuttur. İstanbul - South Bend arası uçuşlar ise 1 veya daha fazla aktarma ile en az yaklaşık 15 saat 40 dakika sürmektedir.

Havalimanından Michigan City Şehir Merkezine Ulaşım

Michigan City Havalimanı’nın küçük ve eğitim uçuşları için kullanılan bir havalimanı. Bölgeye seyahat edecek yolcular Detroit Metropolitan Wayne County Havalimanı’nı kullanabilirler. Amerika Birleşik Devletleri içinde ve uluslararası düzenlenen uçuşlara ev sahipliği yapan havalimanından Michigan kent merkezine yolculuk için araç kiralama, taksi ve toplu taşıma alternatifleri bulunuyor. En çok tercih edile araç kiralama şirketlerinden birine rezervasyon yaptırarak araç kiralayabileceğiniz gibi taksileri kullanarak veya özel bir servis bularak kentin merkezine kolaylıkla gelebilirsiniz.  

Araç Kiralama  

Detroit Metropolitan Wayne County Uluslararası Havalimanı’nda Enterprise, National, Dollar, AVIS, Budget, Payless, Alamo ve Thrifty gibi araç kiralayabileceğiniz birçok şirket alternatifi var.

Havalimanında aracınızı Alamo’dan kiralamak istediğinizde önceden 1-800-327-9633 numaralı telefonu arayabilir ve istediğiniz özelliklerde bir araç için rezervasyon yaptırabilirsiniz.  

AVIS üzerinden araç kiralamak isteyen Michigan ziyaretçileri ise 1-800-331-1212 numaralı telefonla görüşerek istedikleri özelliklere sahip bir aracı havalimanından teslim alabilirler.

Eğer Budget veya Payless gibi şirketlerden aracınızı kiralamak ve Detroit Metropolitan Havalimanı’ndan kent merkezine doğru yola çıkmak isterseniz 1-800-527-0700 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Dollar Rent a Car için 1-800-421-6878, Enterprise ile aracınızı kiralamak için 1-800-325-8007, Hertz üzerinden uygun bir araç kiralamak için 1-800-654-3131, bölgede yolculara kiralama hizmeti veren National için 1-800-227-7368 ve Thrifty için ise 1-800-367-2277 numaralı telefonu arayarak istediğiniz özellikleri belirtebilirsiniz.

Araç kiralama özellikle Michigan ve çevresinde 1 hafta veya daha uzun süre kalacak yolcular için ideal seçeneklerin başında geliyor. Direksiyonu Detroit Metropolitan Havalimanı’ndan Michigan yönüne doğru çevirmeden önce havalimanından bir harita alabilir veya navigasyon özellikli cihazlarınızı kullanarak yolculuk sırasında yönünüzü daha rahat bulabilirsiniz.   

Otobüs

North Terminal ve McNamara Terminal önünde bulunan Ground Transportation Center yakınlarından hareket eden otobüslerle Michigan kent merkezine yolculuk yapabilirsiniz. North Terminal ve McNamara Terminal önünden binebileceğiniz 125, 261 ve 280 numaralı otobüslerle merkezde pek çok yere rahatça seyahat edebilirsiniz. Yakın bölgelere doğru hareket eden otobüslerle ilgili detaylı bilgi için havalimanına indikten sonra danışma masaları ile görüşebilirsiniz.  

Taksi ve Lüks Araçlar  

Havalimanının her iki termalinde bulunan Ground Transportation Center ve yakınlarında lüks araçları ve taksileri görebilirsiniz. Taksiler ve lüks araçlar Detroit Metropolitan Havalimanı’nda haftanın her günü 24 saat yolcuların hizmetinde. Bölgede özel taksi ve lüks araçlarıyla yolcuları karşılayan şirketlerden Metro Cars için 1-800-456-1701 numaralı telefonu arayabilir ve aracınızı ayırtabilirsiniz. Metro Cab için ise havalimanına inmeden önce veya inişinizin hemen sonrasında 1-734-997-6500 numaralı telefonu arayarak ihtiyacınız olan aracı terminale getirtebilirsiniz.   

Shuttle Servisler  

Havalimanından shuttle servislerle Michigan kent merkezine yolculuk yapmak isteyenler Ground Transportation alanına gelebilirler. Burada bulunan servis seçenekleri arasından birini seçerek Michigan şehir merkezine ve bölgedeki diğer yerlere seyahat etmek mümkün.

Havalimanında özel servisleri ve yakınlarda bulunan otellerin servislerini görebilirsiniz. Şehirde kalacağınız otele rezervasyon sırasında havalimanına servis olanaklarını sorabilirsiniz. Havalimanı terminalinin çıkışında iniş saatinizde hazır bekleyecek bir servise önceden rezervasyon yaptırarak merkeze daha konforlu bir yolculukla gelebilirsiniz.  

Paylaşımlı Araç

North Terminal veya McNamara Terminal’den dışarı çıktığınızda “Rideshare’’ işaretini takip ederek paylaşımlı araçların hareket noktasına ulaşabilirsiniz. Mobil cihazınızla çağırdığınız paylaşımlı araçlar havalimanında Ground Transportation alanında bekler. Terminalden çıkarak buraya doğru yürüyebilir ve çağırdığınız araca binerek Michigan şehir merkezine doğru yolculuğunuza devam edebilirsiniz.  

14/04/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Michigan City Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Paz
-1ºC
7ºC
Paz
Pzt
-8ºC
1ºC
Pzt
Sal
-10ºC
-4ºC
Sal
Çar
-4ºC
-2ºC
Çar
Per
-4ºC
2ºC
Per
Uçuş Süreleri
11s 50dk
11s 20dk
11s 30dk
11s 10dk
10s 50dk
11s 40dk
Haritada Görüntüle
Michigan City Hakkında Daha Fazla
Para birimi
x