Michigan City Uçak Bileti Ara

Michigan City Hakkında

Michigan City Amerika Birleşik Devletleri’nin Indiana bölgesinde yer alan bir şehirdir. Şehrin yaklaşık 50 mil doğusunda Chicago, 40 mil batısında ise South Bend konumlanmaktadır. Kentte 2010 yılında yapılan nüfus sayımına göre 30 binden fazla kişi yaşamaktadır. Old Michigan City Light, Mall Marquette, Indiana Dunes National Lakeshore ve Michigan Gölü, kentin önemli yerlerindendir. Michigan City’nin geçmişi 1830’lu yıllara kadar uzanmaktadır. 1836 yılında kurulan şehirde; 1500 yaşayan ile birlikte bir postane, bir gazete, bir kilise, bir ticaret bölgesi ve 10 otel bulunmaktaydı.

Günümüzde ise Blue Chip Casino adında büyük bir kumarhane, otel ve spa kompleksi ve soğutma kulesiyle Michigan City Santrali, kentin önemli yapılarından bazılarını oluşturmaktadır. Indiana Dunes National Lakeshore ve Michigan Gölü’ne yakınlığıyla dikkat çeken Michigan City, bu sebeple özellikle Chicago sakinleri ve Kuzey Indiana yakınındaki şehirlerce yaz aylarında turizm açısından önemli bir konumdadır. Kentteki fener ise şehrin önemli sembollerinden olup görülmeye değerdir.

Ayrıca Michigan City belediyesi tarafından Washington Park içinde her perşembe akşamı ücretsiz halk konserleri yapılmaktadır. Kısacası bu kent, doğal güzellikleri ve çeşitli aktivite olanaklarıyla turistler açısından keyifli bir seyahat deneyimi demektir. Michigan City hava ulaşımı South Bend’deki South Bend Uluslararası Havaalanı üzerinden sağlanabilmektedir. Ayrıca kent merkezinin yakınında bir de Michigan City Municipal Havaalanı yer almaktadır. Ancak uluslararası uçuşlar için uygun seçenek South Bend’dir. Bu havaalanı, Michigan City şehir merkezine yaklaşık 45 dakikalık mesafede yer almakta olup havaalanından şehir merkezine toplu ulaşım imkanı mevcuttur. İstanbul - South Bend arası uçuşlar ise 1 veya daha fazla aktarma ile en az yaklaşık 15 saat 40 dakika sürmektedir.

Michigan City Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Cum
21ºC
29ºC
Cum
Cmt
21ºC
29ºC
Cmt
Paz
21ºC
30ºC
Paz
Pzt
23ºC
30ºC
Pzt
Sal
23ºC
30ºC
Sal
Uçuş Süreleri
11s 50dk
11s 20dk
11s 30dk
11s 10dk
10s 50dk
11s 40dk
Haritada Görüntüle
Michigan City Hakkında Daha Fazla
Para birimi
x