Milwaukee Uçak Bileti Ara

Milwaukee Hakkında

Amerika Birleşik Devletleri’nin Wisconsin eyaletinin en büyük şehri olan Milwaukee, aynı zamanda ABD’nin en büyük 22. şehridir. Michigan Gölü’nün güneybatı kıyısında bulunan şehirde, yaklaşık 595 bin kişilik bir nüfus yaşıyor. Bu sayı, etrafındaki şehirleşmiş bölgeler de eklendiğinde 1 buçuk milyona ulaşıyor.

Fransız-Kanadalıların kürk ticareti için bölgeye yerleşmesi ile kurulan şehirde 1840’lardan sonra Alman ve Amerikalıların da gelmesi ile nüfus artışı hızlandı. Şehrin meşhur yerleri; Milwaukee Riverwalk, Miller Parkı, Milwaukee Sanat Müzesi, Milwaukee Reportory Tiyatrosu ve Pier Wisconsin olarak sayılabilir. Değişken hava şartlarına sahip şehirde, kışları soğuk, karlı ve rüzgarlı geçerken, yazları ise ılık ve nemli geçiyor.

En sıcak olan Haziran ayında günlük sıcaklık ortalaması 22 dereceyi buluyor. En soğuk olan Ocak ayında ise günlük sıcaklık ortalaması, -5 dereceye varıyor. 2010 verilerine göre, şehrin %38’ini Afro-Amerikanlar, %20’sini Almanlar, %8’ini Polonyalılar, %6’sını İrlandalılar, %2’sini İngilizler, %1’ini ise Fransızlar oluşturuyor.

Havalimanından Milwaukee Şehir Merkezine Ulaşım

General Mitchell Havalimanı

General Mitchell Uluslararası Havalimanı’ndan Milwaukee şehir merkezine ulaşım oldukça kolay. Bunun yanı sıra havalimanını bir aktarma noktası olarak kullanmak da mümkün. Taksi ve paylaşımlı araçlarla şehir merkezine kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Havalimanında hizmet veren bir shuttle firmasının kapıdan kapıya çalışan araçları ile de kolayca şehir merkezine gitmek mümkün. Toplu taşıma araçlarını kullanmak isteyenler için otobüs seçeneği bulunuyor. Daha konforlu bir araç isterseniz havalimanında araç kiralayabilirsiniz.

Taksi

Taksi duraklarını araç kiralama alanının arkasında bulabilirsiniz. 3 numaralı bagaj teslim alanı çıkışını kullanıp tabelaları takip etmeniz yeterli. Taksi ile şehir merkezine ortalama 15 dakikada ulaşabilirsiniz.

Paylaşımlı Araç

Bagaj teslim alanından sonra ‘Exit To Ticketing’ tabelalarını takip ederek Uber&Lift firmasının rezervasyon ve hizmet noktasına ulaşabilirsiniz. Bu firma aracılığı ile birkaç kişi tek bir aracı ve aracın maliyetini paylaşarak şehir merkezine kolayca gidebilir ve konforunuzdan taviz vermeden ulaşım maliyetinizi düşürebilirsiniz.

Araç Kiralama

Havalimanında hizmet veren 8 farklı araç kiralama firmasından birisiyle anlaşarak bütçenize uygun bir araç kiralayabilirsiniz. Şehir merkezine gitmek için I-94 E yolunu veya WI-794 S yolunu takip etmelisiniz. Normal trafik koşullarında her iki yol üzerinden de şehir merkezine 15 dakikadan kısa bir sürede ulaşmanız mümkün.

Shuttle Otobüs

Go Riteway firmasının shuttle servisleri ile sadece Milwaukee şehir merkezine değil Chicago dâhil Illinois Eyaleti’nin birçok merkezine ve otele ulaşabilirsiniz. Firmanın shuttle otobüsleri kapıdan kapıya sitemiyle çalışıyor.

Otobüs

Bagaj teslim alanının 1 numaralı çıkışını kullanarak otobüs duraklarına kolayca ulaşabilirsiniz. 80 numaralı otobüsle şehir merkezine yarım saatte gitmeniz mümkün. Bilet fiyatı tek yön için 2,25 dolar.

Amtrak

Neredeyse tüm Amerika Birleşik Devletleri’ni dolaşan Amtrak Treni’ne General Mitchell Uluslararası Havalimanı’ndan ulaşmanız mümkün. Böylece Milwaukee şehir merkezine olduğu 500’den fazla farklı destinasyona da aktarma yapabilirsiniz. Tren istasyonuna havalimanından kalkan ücretsiz shuttle servisleri ile birkaç dakika içerisinde ulaşmak mümkün. Shuttle servisler yolcuları bagaj teslim alanının 4 numaralı kapısından alıyor.

06/12/2016 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Milwaukee uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Milwaukee varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Milwaukee uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Milwaukee uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Milwaukee uçuşları General Mitchell Havalimanı ve Timmerman Havalimanı'na düzenleniyor.

Milwaukee yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Milwaukee 11 saat 40 dakika, Ankara-Milwaukee 11 saat 10 dakika, Antalya-Milwaukee 11 saat 20 dakika, Bodrum-Milwaukee 11 saat 10 dakika, Gaziantep-Milwaukee 11 saat 50 dakika, İstanbul-Milwaukee 10 saat 50 dakika, İzmir-Milwaukee 11 saat, Trabzon-Milwaukee 11 saat 30 dakika sürüyor.

Milwaukee Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Cmt
-2ºC
2ºC
Cmt
Paz
-5ºC
-1ºC
Paz
Pzt
-7ºC
-1ºC
Pzt
Sal
-11ºC
-3ºC
Sal
Çar
-1ºC
0ºC
Çar
Uçuş Süreleri
11s 40dk
11s 10dk
11s 20dk
11s 10dk
11s 50dk
10s 50dk
11s 30dk
Haritada Görüntüle
Milwaukee Alternatif Ulaşım
Para birimi
x