Ürdün Uçak Bileti Ara

Ürdün Para Birimi
JOD
Şu anda Amman Yerel Saati
İstanbul - Amman (Başkent) Uçuş süresi
1 saat 50 dk

En Ucuz Ürdün Uçak Biletleri

Sizin İçin Seçtiğimiz Ürdün Kalkışlı Uçuşlar

Ürdün İçinde Uçabileceğiniz Şehirler
Ürdün Hakkında

Arap ülkeleri ve İsrail arasındaki yüksek gerilimli toprakların hâkimi olan Ürdün, yoğun olarak Sünni Araplar’ın yaşadığı bir Ortadoğu ülkesi. İsrail’in gerçekleştirdiği işgal sonucu toprak kaybı yaşayan ve su kaynaklarını da kaybeden ülkede, tarım ve hayvancılık yapılamaz hale gelmiş durumda.

Petrol zengini olmayan tek Arap ülkesi Ürdün’ün en önemli geçim kaynağı turizm. Ekonomik olarak zor günler yaşayan ülke, diğer Arap ülkelerinin maddi yardımlarıyla ayakta kalmayı başarıyot. Ürdün’ün, Suriye, Irak, Suudi Arabistan ve Batı Şeria’nın yanı sıra İsrail’le de sınırı bulunuyor. Ülkenin büyük bölümünde çöl iklimi etkisini gösterirken kuzey ve güney bölgelerinde Akdeniz iklimine rastlanıyor. Yaz aylarında sıcak ve kurak olan hava sıcaklığı 30 dereceye kadar çıkarken, kış aylarında nemli ve ılıman olan hava sıcaklığı 13 dereceye kadar düşüyor.

Birçok medeniyetin parçası olarak yüzyıllardır varlığını sürdüren Amman, kudretli on yedi tepe üzerine kurulu göz kamaştıran bir şehir. Bu çöl kentine Romalılar’ın armağanı olan tarihi Roma Tiyatrosu ve devasa Herkül heykeli ziyaretçileri tarihte bir yolculuğa çıkarıyor.

Ülkenin en önemli sahil kenti olan Akabe, sahili boyunca uzanan plajları ve ilginç su sporları nedeniyle turistler tarafından yoğun ilgi görüyor. UNESCO’nun dünyadaki yedi harikadan biri olarak gösterdiği Petra antik kenti, kireç kayalıklarının oyulmasıyla kurulan dev tarihi yapılarıyla yüzyıllardır bütün heybetiyle ayakta duruyor.

Birçok Hollywood filmine de ev sahipliği yapmış olan Petra antik kenti, Ürdün’de görülmesi gereken yerlerin başında geliyor. Yüzyıllar boyunca Romalılar’ın önemli şehirleri arasında yer alan Jerash’ta iki yılda bir düzenlenen Ancient Roman Re-enactment Festivali ile Roma kültürü yeniden canlandırılmaya çalışılıyor. Başkent Amman’da her yıl nisanda düzenlenen Lut Gölü Ultra Maratonu ülke açısından en önemli spor faaliyeti olarak kabul ediliyor. Çocuklar ve yetişkinler için farklı kategorilerde gerçekleştirilen maratona Ürdün’den ve komşu ülkelerden çok sayıda sporcu katılıyor.

Ürdün’de Arap mutfağının vazgeçilmezleri olan falafel, humus ve tabulet denemeniz gereken lezzetlerin en önemlileri. Ülkeye has lezzetler arıyorsanız koyun etinden yapılan Shwarma ve Mansaf’ı da deneyebilirsiniz.

Ürdün’ü turizm ve diplomatik amaçlı ziyaret edecek olanlar doksan gün süreyle vize muafiyetinden yararlanabiliyorlar. Enuygun.com’dan en uygun fiyatları inceleyerek size en uygun uçak biletini hemen satın alabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Ürdün uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Ürdün uçuşları için arama yaptığınızda iniş yapabileceğiniz havalimanlarına uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Ürdün uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Para birimi