Adıyaman - Şanghay Uçak Bileti Ara

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
7.403 Km
Yaklaşık Uçuş Süresi
9 saat 10 dk
En Son Satış
2 günden önce
Yarınki Hava Durumu
(Şanghay) 21°C / 15°C

Adıyaman Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Adıyaman’ın merkezine yakın bulunan Adıyaman Havalimanı’na şehrin merkezinden taksi, araç kiralama ve yolcu servisleri ile ulaşım imkanı bulunduğu gibi, özel araçlarınızla da karayolu üzerinden havalimanına ulaşabilirsiniz.

Taksi

Şehrin merkezinde bulunduğunuz her yerden taksiler ile Adıyaman Havalimanı’na ulaşabilirsiniz. Tercih edebileceğiniz en hızlı seçenek olan taksiler ile trafiğin yoğunluk durumuna göre zamanınızı diğer tercihlere oranla daha hesaplı şekilde kullanabilirsiniz. 24 saat hizmet veren taksiler sizin için bu anlamda iyi bir tercih olabilir.

Araç Kiralama

Terminal binasında araç kiralama hizmeti sunan ofislerin bulunmasının yanı sıra, şehir merkezindeki araç kiralama ofislerinden de kiraladığınız araçlar ile havalimanına gidebilirsiniz. AVIS firmasının merkez ofisinden kiralayabileceğiniz araçları, havalimanına ulaştıktan sonra, havalimanı binası içerisindeki ofise bırakabilirsiniz.

Yolcu Servisi

Adıyaman Havalimanı’na şehir merkezlerinden ulaşmak için kullanabileceğiniz bir diğer araç yolcu servisleri. Türk Hava Yolları firmasının yolcularına özel otobüs servisi hizmetleri bulunuyor. Bu firmayı kullanarak Adıyaman Havalimanı’na ulaşma fırsatınız bulunuyor.

Havalimanı Bilgileri

Adıyaman Havalimanı’nda, İç Hatlar terminali hizmet veriyor. Şehir merkezine 22 kilometre uzaklıkta bulunan terminal içerisinde, mescit, araç kiralama ofisi, havalimanı taksi durağı, otopark ve kayıp eşya servisi gibi hizmetlerin sunulduğu bölümler de var. Özel kamera sistemleriyle izlenmekte olan Adıyaman Havalimanı, güvenlik açısından önlem alınan bir havalimanı.

25 Oca 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Havalimanından Şanghay Şehir Merkezine Ulaşım

Shanghai Hongqiao Intl. Havalimanı

Dünyanın en kalabalık ülkesi olan Çin’in yaklaşık 20 milyonluk nüfusuyla en kalabalık şehri olan Şanghay, dünyanın en yoğun kargo limanına da ev sahipliği yapıyor. Bu özelliğiyle her yıl milyonlarca sanayici, işletmeci, yatırımcı ve beyaz yakalı ağırlayan şehirde çoğunlukla iç hatlar ve yakın bölge dış hat uçuşları Şanghay Hongqiao Uluslararası Havalimanı’ndan gerçekleştiriliyor. 40 milyonu aşkın yolcunun indiği Hongqiao Havalimanı, 13 kilometrelik uzaklığıyla neredeyse şehir merkezinde yer alıyor.

Raylı Sistem

Çoğunlukla ülke içi uçuşlara ve çevre ülkelerden yapılan dış hat uçuşlarına ev sahipliği yapan Hongqiao Havalimanı’ndan şehir merkezine ve merkez tren garına ulaşmak için kullanılabilecek iki ayrı raylı sistem hattı bulunuyor. Bunlardan ilki, şehir merkezine 20 dakikada ulaşmanızı sağlayacak olan 2 numaralı metro hattı. Pudong Havalimanı’na da ulaşmanızı sağlayacak olan hat dışında 10 numaralı metro hattı da önemli bir alternatif. 2 numaralı hat, Hongqiao Tren İtasyonu’na, 10 numaralı hat ise Terminal 2’ye ulaşıyor.

Havalimanı Otobüsleri

Şehir merkezinde bulunduğu için karayolu ulaşımını daha sık kullanılan Hongqiao Havalimanı’ndan gündüz kalkan 941 numaralı otobüsle merkez tren garına, gece kalkan 316 hat numaralı otobüsle de şehir merkezine ulaşmak mümkün. Bunun dışında Airport 1 adlı otobüs de Pudong Havalimanı ile şehir merkezindeki birçok noktaya ulaşmanızı sağlar.

Taksi

Şehir merkezindeki Halk Meydan’na 13 kilometre uzaklıkta olmasından dolayı bu havalimanını kullanan yolcular genellikle taksilerle ulaşımı tercih eder. Taksilerle şehir merkezine ulaşım yaklaşık yarım saat sürer. Taksiler Terminal 2’nin 4 numaralı çıkışından kalkar.

Araç Kiralama

Havalimanının önemli noktalara yakın olması, araç kiralamayı da önemli bir alternatif haline getiriyor. Terminal 2’de yer alan araç kiralama ofislerinden kiralayacağınız araçla öncelikle Hongyu yolunu güney yönünde kat edip doğu yönüne dönen G50 otobanına çıkmanız gerekiyor. Bu yol sizi Yan’an yolu üzerinden Şanghay Müzesi ve Şanghay Times Meydanı’ndan da geçerek direkt olarak Halk Meydanı’na ulaştıracaktır.

10 Haz 2019 Tarihinde Güncellenmiştir.

Shanghai Pudong Intl. Havalimanı

Türkiye’den yapılan seferler Şanghay Pudong Uluslararası Havalimanı’na iniyor. Pudong Havalimanı, yıllık 51 milyonu aşkın yolcu ağırlıyor.

Raylı Sistem

Şehir merkezinin ve ticaret merkezinin güney doğusunda bulunan Pudong Uluslararası Havalimanı, şehir merkezindeki merkez tren garına 30 kilometre uzaklıkta yer alıyor.

Önemli bir ticaret şehri ve kalabalık bir şehir olmasından dolayı gelişmiş ve gelişmeye devam eden bir raylı sistem ağı bulunan şehirde havalimanından şehir merkezindeki Halk Meydanı, tren garı ve Dünya Ticaret Merkezi’ne ulaşımda da raylı sistem önemli bir alternatif olarak kaşımıza çıkıyor.

Havalimanından bineceğiniz, Meglev treniyle Longyang istasyonuna kadar gidip buradan 2 numaralı metro hattına aktarma yaparak şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Bazı dönemlerde 2 numaralı hat havalimanına kadar uzatılır. Bu dönemlerde havalimanından şehre direkt ulaşmak da mümkün olur. Raylı sistem kullanarak şehre ulaşmak ortalama bir buçuk saat sürer.

Metroya ulaşmak için yerde bulunan yeşil çizgilere, trenler için ise mavi çizgilere dikkat etmeniz gerekiyor. Hareketler her 8,5 dakikada bir gerçekleşiyor.

Otobüs

Trafiği ve günlere göre değişen şehre giriş çıkış uygulamalarından dolayı çok da tercih edilmeyen havalimanı otobüsleriyle daha ziyade havalimanına yakın olan Büyük Okyanus sahillerine ve çevre bölgelere ulaşım gerçekleştirilir. Şehir merkezine ulaşımda ise 2 saati bulan yolculuklar genellikle S1 Yingbin otobüsleriyle yapılıyor. Toplamda 4 durakta duran otobüs merkez tren garına ulaşmanızı sağlar.

Taksi

Ülkenin en kalabalık şehrinde özel araç kullanımı da son derece yaygın, buna paralel olarak da trafik sıkışıklığı çok yoğundur. Bu yüzden taksiler için şehirde çeşitli kurallar uygulanır. Haftanın 1, 3, 5 ve 7. gününde tek numaralı taksiler, diğer günlerde çift numaralı taksiler şehre giriş yapabiliyor. Bunu da dikkate alarak tutacağınız taksiyle havalimanından şehre 40 dakikada ulaşabilirsiniz.

Araç Kiralama

Şehir içi ulaşımda araç kiralama da önemli bir alternatiftir. Havalimanının özellikle geliş terminalinde birçok araç kiralama ofisi bulunur. Buradan kiralayacağınız araçla Huaxia yolunu takip ederek Kuzey – Güney otoyoluna ulaşmanız gerekir. Bu yol sizi Huangpu nehri üzerinden geçerek Halk Meydanı’na, Wusong nehri üzerinden de merkez tren garına ulaştırır.

18 Nis 2019 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Adıyaman-Şanghay uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Adıyaman-Şanghay uçuşları için arama yaptığınızda tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Adıyaman-Şanghay uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Adıyaman-Şanghay uçuşları için hangi havalimanlarını kullanabilirim?

Adıyaman-Şanghay uçuşlarında kalkış havalimanı olarak Adıyaman Havalimanı, varış için Shanghai Hongqiao Intl. Havalimanı, Shanghai Pudong Intl. Havalimanı kullanabilirsiniz.

Adıyaman-Şanghay arası uçuş mesafesi kaç kilometre ve uçuş kaç saat sürer?

Adıyaman-Şanghay arası uçuş mesafesi toplam 7403 kilometre. İki şehir arasındaki uçak yolculuğu 9 saat 10 dakika sürüyor.

Adıyaman-Şanghay uçuşları için en uygun gün hangisi?

Ortalama fiyatlar incelendiğinde, Adıyaman-Şanghay uçuşları için en uygun gün: Pazartesi.

Şanghay Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Sal
15ºC
21ºC
Sal
Çar
15ºC
19ºC
Çar
Per
16ºC
17ºC
Per
Cum
15ºC
20ºC
Cum
Cmt
12ºC
20ºC
Cmt
Haritada Görüntüle
Adıyaman - Şanghay Alternatif Ulaşım
Para birimi