Şanghay Otelleri Ara

En uygun Şanghay otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Şanghay otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Şanghay Hakkında

Küçük bir balıkçı kasabası olarak kurulan Sanghay, bugün Çin'in en büyük, dünyanın da sekizinci büyük şehridir. Şehir 2000'lerde hızlı bir ilerleme göstermiş ve gökdelenleriyle dikkat çekmeye başlamıştır.

Kentin en işlek caddesi New Bund, nehrin kenarında sağlı sollu kafe ve restoranların yer aldığı bir yerdir. Kentin panoramik manzarasını seyretmek için televizyon kulesine çıkabilirsiniz. Alışveriş ve eğlence anlamında sıkılmayacağınız bu şehirde fiyatlar da öyle yüksek değildir. Ancak pazarlık etmeniz gerektiğini hatırlatalım. Yuyuan bahçeleri, Longhua tapınağı gibi Çin kültürüne ait gezeceğiniz yerler de bulabilirsiniz.

Şehri ziyaret için en uygun zamanlar Nisan, Mayıs ya da Eylül, Ekim gibi bahar aylarıdır. Onun dışındaki zamanlarda kışları soğuk ve yağışlı yazları ise sıcak ve nemli geçebilir.

Bir liman kenti olan Şanghay aynı zamanda çok göç alan da bir şehirdir ve uluslararası organizasyonlara ev sahipliği yapar. Formula 1 Çin ayağı, teniste yılın en iyi 8 raketinin katıldığı Ustalar Kupası bunlardan bazılarıdır.

İstanbul'dan Şanghay'a direkt uçuş bulunur. Yolculuk yaklaşık 10-11 saat sürer. Havalimanından trenle kent merkezine yolculuk edebilirsiniz.

Şanghay Galeri

Şanghay Şehir Rehberi

Şanghay Semtleri