Yozgat Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Yozgat Hakkında

İç Anadolu Bölgesi'nde yer alan Yozgat, hayranlık uyandıran tarihiyle Türkiye'nin en güzel yerleşimlerinden biri. 14 ayrı ilçeden meydana gelen şehrin nüfusu ise 400 binden daha fazla. Tarihçilere göre 5000 yıldan uzun zamandır yaşam alanı olarak kullanılan bu bölgede kurulan en eski medeniyetlerden biri Hititler. Üstelik günümüzde de Yozgat ve civarındaki antik kentlerde Hititler ve diğer uygarlıklardan izlere rastlamak mümkün. Aydıncık, Çandır, Saraykent ve Sorgun gibi ilçelerden oluşan Yozgat'a ulaşım genellikle karayolu üzerinden sağlanıyor. Şehrin ekonomisi ise büyük ölçüde meyve sebze ve tahıl tarımı üzerine kurulu. Vişne, üzüm, elma, soğan, patates ve ayçiçeği yörede en fazla yetiştirilen ürünler arasında.

Yozgat’ta gezinize 1900'lü yıllarda inşa edilen Tarihi Yozgat Kulesi’ni görerek başlayabilirsiniz. Akşam saatlerinde ışıklandırılan kule bu sayede fotoğraflar için çok daha çekici bir manzara sunuyor. Kent merkezinde yer alan Çapanoğlu Camii 1700’lü yıllardan bu yana Yozgat siluetinin önemli parçalarından. Eski bir konağın içinde hizmet veren Yozgat Müzesi ise şehrin geçmişi ile bugününü bir araya getiriyor. Yozgat’ta ayrıca çok fazla ziyaretçi çekmeyen yapılardan biri olan Behramşah Kalesi’ni görerek eski dönemlere doğru zaman yolculuğu yapabilirsiniz. Eğer sodyum ve kalsiyum gibi minerallerden zengin olan şifalı sulardan faydalanmak isterseniz de yolunuzu muhakkak Saraykent Kaplıcalarına düşürün. Her yıl pek çok ziyaretçiyi buluşturan kaplıcalarda suyun sıcaklığı 70 derece civarında. 

Şehir ayrıca başta Yozgat böreği ve bulama çorbası olmak üzere yöresel yemekler konusunda hayli zengin. Arabaşı ise enfes tadının ötesinde aynı zamanda önemli bir sosyalleşme aracı olarak. Baklava dilimi şeklinde kesilen hamurlar çorba ile birlikte konuklara servis ediliyor. Hem yerli hem de yabancı ziyaretçilerin beğenisini kazanan çorba Yozgat kültüründe büyük yer tutuyor. Sivas, Çorum, Kayseri, Amasya ve Kırşehir gibi şehirlerle komşu olan Yozgat’a ulaşmak için tercih edilen araçların başında otobüsler geliyor. Eğer şehre uçakla seyahat etmek isterseniz, Kayseri ve Ankara üzerinden rahatlıkla Yozgat’a yolculuk yapabilirsiniz. Özellikle başkentten her saat başında hareket eden otobüsler bu anlamda işinizi hayli kolaylaştıracak. Ayrıca karasal iklimin hakim olduğu Yozgat’ı ziyaret için bahar aylarının son derece ideal sayıldığını belirtelim.

Yozgat Otogarı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Yozgat şehir merkezinde, Fuar Caddesi üzerinde yer alan Yozgat Otogarı’na ulaşım oldukça kolay. Ücretsiz yolcu servisleri, belediye otobüsleri, minibüsler ve taksiler ile de hem şehir merkezinde her noktaya hem de ilçe ve köylere rahatça gidebilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Sabah saat 07:00 ve 23:00 arasında hizmet veren belediye otobüsleriyle Yozgat Adalet Sarayı, Yozgat-Fatih Tabiat Parkı, Yozgat Bozok Üniversitesi, Yozgat İl Sağlık Müdürlüğü ve Yozgat Şehir Hastanesi gibi pek çok merkezi noktaya kısa sürede ulaşabilirsiniz. Belediye otobüslerinin Çapanoğlu Mahallesi, Şeyhosman Mahallesi, Bahçeşehir Mahallesi ve Karatepe Mahallesi gibi kalabalık mahallerde de durakları bulunuyor. Pek çok duraktan geçtikleri için belediye otobüsleri yolcuların en çok tercih ettiği ulaşım araçları arasında.

Ücretsiz Yolcu Servisleri

Yozgat Otogarı’nda 20’den fazla ulusal ve yerel otobüs firması hizmet veriyor. Çoğu firma kendi yolcuları için her yarım saatte bir ücretsiz yolcu servisi sağlıyor. Bu servisler her mahalleye uğramasa da şehrin İstiklal Caddesi, Bozok Caddesi, Yurt Caddesi ve Sanayi Caddesi gibi ana caddelerine; Yozgat Müzesi ve Yozgat Bozok Üniversitesi Öğrenci Yurdu gibi önemli noktalarına kolayca ve ücretsiz olarak yolcuların gidebilmesini sağlıyor.

Minibüsler

Yozgat Otogarı içerisindeki kendi peronlarından hareket eden ilçeler arası minibüslerle Yozgat’ın bütün ilçe ve köylerine her saat başı gitmeniz mümkün.

İlçe içi minibüslerin durakları ise Fuar Caddesi ve Adnan Menderes Bulvarı üzerinde bulunuyor. Minibüslerle Karatepe Mahallesi, Medrese Mahallesi ve Taşköprü Mahallesi gibi merkezi mahallere, üniversite kampüsüne ve resmi dairelerin bulunduğu noktalara kolayca ulaşabilirsiniz.

Taksi

0354 212 98 70 numaralı telefonla da ulaşabileceğiniz Yozgat Otogar Taksi, 7/24 yolculara hizmet veriyor. Otogar içerisinde durağı bulunan taksi durağında istediğiniz saatte taksi bulabilir ve hızlı bir şekilde şehrin istediğiniz her yerinde gidebilirsiniz. Cumhuriyet Meydanı’nda 24 saat açık Yozgat VIP Taksi’ye 0546 423 31 97 numaralı telefondan, yine 24 saat hizmet veren Hastane Taksi’ye ise 0354 217 03 57 numaralı telefondan ulaşabilir ve bulunduğunuz noktaya taksi çağırabilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Yozgat Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Yozgat otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Yozgat otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Yozgat otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Yozgat yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Yozgat 10 saat , İzmir - Yozgat 12 saat , Ankara - Yozgat 3 saat 30 dakika sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Yozgat seferleri bulunuyor?
expand_more
Yeni Sivas Turizm, Sivas Huzur Turizm, Öz Sivas Turizm Türkiye’nin birçok şehrinden Yozgat seferleri düzenliyor.
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  10 saat schedule
 • İzmir
  11 saat schedule
 • Ankara
  3 saat schedule
 • Adana
  6 saat schedule
 • Bursa
  9 saat schedule
 • Antalya
  10 saat schedule
 • Trabzon
  10 saat schedule
map placeholder
expand_less