Van Otogarı Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın
OtogarAdresTelefon
business
Van Otogarı
place
Akköprü Mah. Van Otogarı, 65030 Merkez/Van
local_phone
+904322231784

Van

Türkiye’nin en kalabalık 19’uncu şehri Van, kültürel ve doğal güzellikleriyle gezi severlerin her zaman listesinde yer alıyor. Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan ve Türkiye’nin en büyük gölüne sahip olan Van’a seyahat etmek isteyenlerin ulaşım tercihlerinden biri de otobüs yolculuğu oluyor.

Van, ziyaretçilerini Van Otogarı’nda ağırlıyor. Van Otogarı, Tuşba ilçesinin Akköprü Mahallesi’nde yer alıyor. Şehir merkezine yaklaşık 5 kilometre uzaklıkta yer alan otogara, merkez ve çevre ilçelerden Kömürcüler, Düzyol, Şahbağı, Kampüs, Sanayi ve İstasyon minibüsleri ile kolaylıkla ulaşmak mümkün. Ticari taksilerle de gidebileceğiniz otogara, dilerseniz firmaların ücretsiz servislerini de kullanarak varabilirsiniz.

Otogarda yerel firmaların yanı sıra ulusal çapta hizmet veren otobüs firmalarının yazıhaneleri bulunuyor. Van Otogarı’nda, sefer saatinizi beklerken vaktinizi büfe ve diğer yeme-içme alanlarında değerlendirebilirsiniz.

Şehir Merkezinden Van Otogarı'na Ulaşım

Van’ın merkezinde konumlanan otobüs terminaline kentin bazı noktalarından yürüyerek erişmek mümkün. Ayrıca ücretsiz servis araçlarını tercih edebilir, pek çok yerleşim alanından geçen minibüsleri veya 24 saat boyunca duraktan çağırabileceğiniz taksileri kullanabilirsiniz. 

Servis Aracı 

Van’da seyahat firmaları tarafından sunulan servis araçları, yıl boyunca pek çok yolcu tarafından terminale ulaşmak için tercih ediliyor. Üstelik bu araçlar sayesinde kentin neredeyse her noktasından 30 dakikadan daha kısa sürede terminal binasına erişmek mümkün. Biletinizi satın aldıktan sonra servis detaylarını öğrenerek ulaşım için hazırlığınızı yapabilirsiniz. 

Taksi 

Taksiyle kentin merkezinden Van Terminali’ne gelmek ise bu rota üzerinde tercih edilebilecek en konforlu alternatifler arasında. Şehre bağlı diğer ilçelerden yola çıktığınızda taksiler daha maliyetli olabilir. Bu nedenle uzaktan gelirken minibüsle yolculuk yapmayı ve sonrasında gerekirse terminale yakın duraklardan taksiye binmeyi düşünebilirsiniz. 

Minibüs  

Van’da yürüme mesafesinde bulunmayan bölgelerden gelen yolcular, minibüsleri kullanarak terminale seyahatlerini tamamlayabilirler. Şehirde minibüs ücretleri taksi gibi araçlara kıyasla çok daha uygun. Üstelik gün içinde belirli aralıklarla kalkan bu taşıtlarla fazla beklemeden, hızlıca terminalin yolunu tutabilirsiniz. 

Otobüs 

Van şehir merkezinden direkt olarak otobüs terminaline gelen otobüs hattı bulunmuyor. Şehre bağlı diğer ilçelerden veya yakın kentlerden düzenlenen seferler ise otobüsleri yolcular için ideal alternatiflerden biri haline getiriyor. 

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

expand_less