Erciş Otogarı Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın
OtogarAdresTelefon
business
Erciş Otogarı
place
Aşağıışıklı Mahallesi, 65400 Erciş/Van
local_phone
+904323516728

Erciş

Erciş Terminali Hakkında

Van şehrinin en büyük ilçelerinden biri olan Erçiş, Van Gölü kıyısında yer alıyor ve Erciş Terminali, bölgeye yapılan otobüs yolculuklarında önemli bir kalkış-varış ve mola noktası olarak hizmet veriyor. Küçük bir terminal olan Erciş Terminali içerisinde 9 tane ulusal ve yerel otobüs firmasının ofisi, dinlenme alanları, restoran, kafe, mescit ve tuvaletler bulunuyor. Iğdır, Erzurum, Tatvan, Van ve Ağrı gibi bölge şehirlerine her gün otobüs seferleri bulabileceğiniz Erciş Terminali’nde aynı zamanda Van’ın her ilçesine de yolculuk edebilirsiniz.

Erciş Terminali, Erciş merkezinde Aşağıışıklı Mahallesi’nde yer alıyor ve terminale yürüyerek kolayca ulaşabilirsiniz. İsterseniz ücretsiz otobüs servisleriyle, belediye otobüsleriyle ve taksiyle de Erciş Terminali’ne ulaşmak mümkün. Erciş Terminali, çok temiz ve son derece düzenli bir yer. Mola verdiğinizde Erciş Terminali içerisinde bulunan hediyelik eşya mağazasından yöresel el sanatı ürünleri de alma şansı bulacaksınız.

Şehir Merkezinden Erciş Otogarı'na Ulaşım

Van Gölü'nün kıyısında yer alan ilçelerden Erciş'te yolculara hizmet veren otobüs terminaline ilçe merkezinden servisler ve minibüslerle ulaşabilirsiniz. Taksiler ise merkezden daha hızlı bir şekilde terminale gelme ihtiyacı duyanlar için ideal bir seçenek. 

Yolcu Servisleri  

Doğu Anadolu Bölgesi’nin doğal ve tarihi güzellikleriyle ilgi çeken ilçesi Erciş’e pek çok otobüs firması sefer düzenliyor. Bu firmaların ücretsiz servis araçlarını kullanarak yaklaşık 15 dakikada Erciş merkezden terminale gelebilirsiniz. 

Minibüs   

Erciş ilçe merkezinden terminale yolculuk için tercih edilebilecek bir diğer seçenek ise minibüs. Üstelik Van’ın diğer ilçelerinden de minibüsleri kullanarak Erciş’te bulunan terminale rahatça erişebilirsiniz. Erciş Otobüs Terminali’ne doğru gelen minibüslerin sefer saatleri ise gün içinde değişiklik gösterebiliyor. 

Taksi 

Erciş ilçe merkezinden taksiyle terminale seyahat etmek oldukça kolay. Yol üzerinden araç bulamadığınız durumlarda ilçenin merkezi noktalarında konumlanan durakları arayarak taksi isteyebilirsiniz. 

Otobüs  

Erciş içinde terminale kadar direkt gelen otobüs hattı bulunmuyor. Ancak çevre illerden ilçeye seyahat için otobüsleri kullanabilirsiniz. Sonrasında ise terminal yönüne devam eden alternatif araçlara aktarma yapabilirsiniz. 

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

expand_less