Uşak Otogarı Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın
OtogarAdresTelefon
business
Uşak Otogarı
place
Kemalöz Mah. 2. Site Sk. No:18, 64200 Merkez/Uşak
local_phone
+902762121351

Uşak

Uşak, zengin tarihi geçmişi ile kültür turizmi başkentlerinden biri olarak sayılıyor. İç Anadolu ve Ege Bölgesi’nin kesişme noktasında yer alan Uşak, Ege kıyıları ile iç bölgeler arasında köprü görevi görüyor. Uşak Otogarı da bu kesişim noktasının kara yolu ayağında önemli bir nokta olarak hizmet veriyor.

Otogar, Atatürk Bulvarı kenarında, Kemalöz Mahallesi’nde yer alıyor. Şehir merkezine sadece 2,5 kilometre uzakta yer alan otogara, yaya olarak ulaşmak mümkün. Çevre ilçeler ve merkezden geçen otobüs, minibüs ve taksilerle de otogara gidebilirsiniz. Ayrıca bilet aldığınız otobüs firmasının şehir içi ücretsiz servis imkanını da değerlendirebilirsiniz.

Uşak Otogarı, eski bir yapıya sahip. Otogarda açık alanda otobüs peronları yer alırken, firmaların yazıhanelerinin bekleme alanlarından faydalanabilirsiniz. Otogarda yer alan büfe ya da bazı yazıhanelerin kendi içlerinde yer alan küçük büfelerden yemek ihtiyacınızı giderebilirsiniz.

Şehir Merkezinden Uşak Otogarı'na Ulaşım

Uzun süredir şehre hizmet veren Uşak Otobüs Terminali’ne Ege Bölgesi başta olmak üzere Türkiye’nin pek çok noktasından seferler düzenleniyor. Kentin merkezine son derece yakın olan terminale minibüslerle sadece birkaç dakikada erişmek mümkün. Ayrıca merkezden zaman kaybı yaşamadan gelmek istediğinizde dilerseniz taksileri tercih ederek yolculuğunuzu hızlandırabilir veya servisler sayesinde ücret ödemeden erişmeyi tercih edebilirsiniz. 

Taksi 

Ülkenin neredeyse her şehrine direkt veya aktarmalı olarak seferler düzenlenen Uşak Otobüs Terminali, kentin bazı noktalarına son derece yakın. Bu sayede isterseniz herhangi bir araca gerek duymadan, yürüyerek gelmeyi düşünebilirsiniz. Bavullarınızla birlikte yürümek istemediğinizde veya şehrin uzak sayılan noktalarından yola çıktığınızda ise taksi çağırabilirsiniz. Uşak şehir merkezinde her daim kolaylıkla bulunabilen taksiler, yolculara yorulmadan terminale ulaşma fırsatı sunuyor.  

Servis Aracı 

Uşak şehir merkezinden kentin terminaline doğru gelmek isteyenlere hizmet veren servis araçları, bu rota üzerinde son derece ideal bir seçenek. Servislere şehir içinde bulunan pek çok noktadan binebilir, kısa zamanda terminalin önünde olmanın rahatlığını yaşayabilirsiniz. Otobüsünüzün hareketinden önce düzenlenen servis seferleriyle ilgili detaylı bilgi almayı ve gerekirse bu konforlu araçlar için yerinizi ayırtmayı unutmayın. 

Minibüs  

Uşak Otobüs Terminali’ne görece uzak sayılan noktalardan gelenler için şehirde minibüs alternatifi de bulunuyor. Araca bindiğiniz noktaya bağlı olarak ödeyeceğiniz ücret değişiklik gösterebilir. Buna karşılık minibüslerin özellikle uzun mesafelerde taksilerden çok daha ekonomik olduğunu unutmayın. 

Otobüs

Uşak Terminali’nden geçen otobüslerle konforlu bir yolculuğun ardından çevre il ve ilçelerden buraya erişebilirsiniz. Terminal yönüne gelen otobüslerin seferleri yaz aylarında artabiliyor. Biletinizi almadan önce güncel sefer tarifelerine göz atarak kolayca seçim yapabilirsiniz. 

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

expand_less