Rize Otogarı Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın
OtogarAdresTelefon
business
Rize Otogarı
place
Reşadiye Mh. Cumhuriyet Cad. Merkez/Rize
local_phone
+904642233851

Rize

Rize şehir merkezine yürüyüş mesafesinde olan Rize Otogarı, son yıllarda yenilenmesi gündemde olan otogarlardan biri. Vangölü Turizm, Lüks Karadeniz, Has Bingöl, Metro Turizm ve Ulusoy gibi 50’ye yakın büyük otobüs firmasının ve pek çok yerel minibüs firmasının hizmet verdiği otogarda her saat hem Türkiye’nin her şehrine hem de Rize’nin bütün ilçelerine ve köylerine otobüs veya minibüs bulunabiliyor. Gürcistan gibi komşu ülkelere de otogardan düzenli olarak otobüs bulmak mümkün.

Rize şehir merkezinde yer aldığı için otogarın çevresinde de oteller, pansiyonlar, restoranlar, marketler, ATM’ler, kafeler ve 24 saat taksi bulabilirsiniz. Otogar içerisinde ise yolculara mescit, tuvalet, atıştırmalıklar alabilecekleri bir market ve büfe sunuluyor. Hem yolcu servisleri hem de belediye otobüsleriyle kolayca gidebileceğiniz otogara ilçe ve köylerden de minibüslerle ulaşım mümkün. Rize Otogarı’na 0488 214 98 28 numaradan ulaşabilir ve seyahatinizle ilgili bilgi alabilirsiniz.

 

 

Şehir Merkezinden Rize Otogarı'na Ulaşım

Rize Terminali’ne şehir merkezinden ulaşım oldukça kolay, çünkü hem terminal şehir merkezine oldukça yakın hem de yolculara 24 saat pek çok ulaşım aracı sağlanıyor. Rize’nin ilçelerinden ve köylerinden de her saat otobüs terminaline gitmek mümkün.

Taksi Dolmuşlar

Erzurum Caddesi, Hayrat Caddesi, Laleli Caddesi, Çeşme Caddesi, Meydan Caddesi ve Tophane Caddesi gibi yoğun caddelerde taksi dolmuşlar hizmet veriyor. 1 ve 3 numaralı taksi dolmuş hatları ile kolayca terminale gidebilirsiniz. Kışın 07:00 ve 21:00, yazın ise 06:00 ve 23:00 saatleri arasında dolmuşlardan faydalanabilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Hem her mahalleden hem de Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nden ulaşım hizmeti sağlayan belediye otobüslerinin Bağdatlı Mahallesi, Çarşı Mahallesi, Fener Mahallesi ve Kale Mahallesi gibi yoğun nüfuslu mahallerde de durakları bulunuyor. Her 20 dakikada bir Rize Terminali’ne gidebileceğiniz belediye otobüsü bulabilirsiniz.

Yolcu Servisleri

Yerel ve ulusal pek çok otobüs firmasının şehir merkezinde bulunan bilet satış ofisleri önünden kalkan yolcu servisleriyle de kısa sürede otobüs terminaline gidebilirsiniz. Ücretsiz olan bu servisler çok dakik ve otobüsünüzü kaçırma ihtimali olmadan rahatça yolcu servislerini kullanabilirsiniz.

Minibüsler

Yerel firmaların işlettiği minibüsler çoğunlukla Rize’nin ilçelerinden ve köylerinden yolcuların terminale ulaşımını sağlıyor. Melek Köy, Büyükçiftlik Köyü, Adacami Köyü ve Gündoğdu gibi köylerden ve şehrin her ilçesinden minibüsleri kullanarak kısa sürede terminale ulaşabilirsiniz.

Taksi

Cumhuriyet Caddesi’nde bulunan (0464) 217 41 23 numaralı Park Taksi, Atatürk Caddesi’nde hizmet veren (0464) 212 27 00 numaralı Çaykur Taksi, (0464) 223 71 78 numaralı telefondan ulaşabileceğiniz Liman Taksi ve Meydan Caddesi’nde 7 gün 24 saat açık olan Meydan Taksi ile zaten merkeze yakın olan terminale kolayca gidebilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

expand_less