Çayeli Otogarı Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın
OtogarAdresTelefon
business
Çayeli Otogarı
place
Eskipazar Mah. Abdullah Hoca Sk. No:13 53200 Çayeli/Rize
local_phone
+904645321010

Çayeli

Karadeniz Sahil Yolu üzerinde yer alan Çayeli Terminali, her yıl ilçeye seyahat eden çok sayıda yolcunun uğrak noktası. Çayeli’nin merkezinde konumlanan terminalin Rize şehir merkezine uzaklığı yaklaşık 25 kilometre. Özellikle yaz dönemi boyunca Karadeniz gezisine çıkan pek çok ziyaretçiyi ağırlayan terminalde iki farklı büfe mevcut. İsterseniz buralardan alışveriş yaparak ihtiyaçlarınızı hızla giderebilirsiniz.  Bölgenin meşhur yöresel tatlarını denemek istediğinizde Çayeli Terminali’nde hizmet veren restorana gelebilirsiniz. Dış ve iç alanlarda yer alan bekleme bölümleri ise yolculara seyahat öncesinde veya sonrasında rahatlıkla dinlenme olanağı sağlıyor.

Şehir Merkezinden Çayeli Otogarı'na Ulaşım

Rize’ye bağlı ilçelerden Çayeli’nin sahil hattı yakınında yer alan Çayeli Terminali’ne minibüsler ve halk otobüsleriyle erişmek mümkün. Özellikle Karadeniz Bölgesi’nde pek çok noktaya seferler gerçekleştirilen terminale gelirken taksileri de kullanabilirsiniz. 

Otobüs

Çayeli sınırları dahilinde halk otobüsleri de sıklıkla kullanılıyor. Bu araçlardan merkezden terminale gelirken yararlanabilirsiniz. Halk otobüslerinin Çayeli Terminali’ne ulaşma süresi ise yaklaşık 15 dakika. 

Taksi 

Çayeli’nden Türkiye’nin farklı şehir ve ilçelerine seyahat ederken terminale ulaşımınızı birkaç dakikada kapıya gelen taksilerle sağlayabilirsiniz. İlçede terminale doğru taksiyle gelmenin süresi ortalama 10 dakika. Üstelik taksiler Çayeli içinde çalışan halk otobüslerinden daha pahalı olsa da son derece pratik bir araç alternatifi. 

Servis Aracı  

Çayeli’nin merkezinde otobüs firmaları tarafından terminale ücretsiz olarak yolcu taşıyan servis hizmeti verilmiyor. Buna karşın dilediğiniz an bölgede faaliyet gösteren özel servisleri kullanarak terminale erişiminizi hızlandırabilirsiniz. 

Minibüs   

Çayeli içinde çalışan minibüslere bindiğinizde birkaç dakikada merkeze gelebilirsiniz. Üstelik ilçede minibüs ücretleri de çok yüksek sayılmaz. Buna karşın minibüsler doğrudan terminal yönüne sefer yapmıyor. 

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

expand_less