Kuyucak Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Kuyucak Hakkında

Şehir merkezine yaklaşık 60 kilometre uzaklıkta bulunan Kuyucak, idari anlamda Aydın’a bağlı ilçelerden biri. Buharkent, Karacasu, Nazilli ve Sarıgöl ile komşu olan ilçede ekonomik yaşam genellikle tarım üzerinde yoğunluk kazanıyor. Özellikle kiraz, kestane, zeytin ve elma bölgede sıklıkla yetiştirilen tarım ürünleri arasında. Sabahattin Ali tarafından kaleme alınan ünlü Kuyucaklı Yusuf kitabında geçen ilçenin adı bir rivayete göre eskiden burada bulunan çok sayıda kuyuya dayanıyor. ‘’Kuyu çok’’ diye anılan bölgenin zamanla ‘’Kuyucak’’ ismini aldığı anlatılanlar arasında.

Günümüzde toplam nüfusu 30 bine yaklaşan ilçede geçmiş çağlarda Hititler, Lidyalılar, Romalılar, Persler, Anadolu Selçukluları ve daha sonra Osmanlılar hüküm sürdü. 1400’lü yıllarda Osmanlı idaresine geçen ilçede günümüzde de gezerken pek çok göz kamaştırıcı antik kalıntıya ve görkemli tarihi esere rastlamanız mümkün. Özellikle Kuyucak yakınlarında yer alan Mastaura Antik Kenti bu anlamda muhakkak görülmesi gereken yerler arasında ve buraya ilçeden günübirlik gezi için gelebilirsiniz. Antik kentin muazzam tiyatrosunu ve diğer alanlarını gezerken kendinizi bir anda binlerce yıl öncesine götüren bir zaman makinesinde gibi hissedebilirsiniz.  

Tadına doyulmaz enfes incirlerin diyarı Kuyucak’ta inciri hem taze olarak hem de geleneksel reçel şeklinde afiyetle tadabilirsiniz. Özellikle ‘’ilek’’ ismiyle bilinen incir türü, yöreyi yazın ziyaret ettiğinizde muhakkak denemeniz gerekenlerden. Ayrıca yine incir kullanılarak yapılan geleneksel tatlılar ve Kuyucak yöresine ait diğer yemekler burada tadabilecekleriniz arasında. Bölgenin popüler ilçelerinden Nazilli’ye yaklaşık 20 kilometre uzaklıkta bulunan Kuyucak’a gelmek için düzenli minibüs seferlerinden yararlanabilir veya Aydın kent merkezinden araç kiralayarak ilçeye yaklaşık 1 saatte seyahat edebilirsiniz. Ayrıca Denizli ve İzmir’i birbirine bağlayan demiryolu hattı da Kuyucak’tan geçiyor buraya gelecek ziyaretçiler için farklı bir alternatif sunuyor. 

Kuyucak Otogarı Hakkında

Aydın’a 58 kilometre uzaklıkta yer alan Kuyucak Otogarı, ilçenin merkezinde güzel bir konumda bulunduğu için yürüyerek gitmeniz mümkün.  Otogara ilçe merkezinden Aydın ve ilçelerinden ulaşım için ise belediye otobüsleri, minibüsler, taksiler ve Aydın Belediyesi’ne ait otobüsler yolculara hizmet veriyor.

Belediye Otobüsleri

Tren garı, belediye ve hastane gibi noktaların yanı sıra Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Kuyucak Meslek Yüksekokulu, Feyzullah Caddesi, İnönü Caddesi, Pamukören Mahallesi, Horsunlu Mahallesi, Yamalak Mahallesi ve Kurtuluş Mahallesi gibi yoğun nüfuslu yerlerde de duraklarını görebileceğiz Kuyucak belediye otobüsleri ile kısa sürede otogara gidebilirsiniz.

Aydın’dan Kuyucak Otogarı ulaşım için ise Aydın Belediyesi’ne bağlı 214 hat numaralı Nazilli-Kuyucak-Buharkent, 215 hat numaralı Nazilli-Kuyucak-Karacasu ve 220 hat numaralı Nazilli-Kuyucak otobüslerinden faydalanabilirsiniz.

Minibüsler

Kuyucak minibüsleriyle hem ilçenin her caddesi ve mahallesinde hem de Aydın’ın 17 ilçesi ve köyünden her saat otogara gidebilirsiniz. Minibüslerle Kuşadası ve Didim’in turistik noktalarından da Kuyucak Otogarı’na ulaşmanız mümkün.

Taksi

Az sayıda taksi durağının bulunduğu Kuyucak’ta Nuri Türkeş Caddesi gibi merkezi bir noktada durağı olan Kuyucak Taksi’ye 0256 371 40 52 numaralı telefonla ulaşarak hem otogara hem de Aydın’ın turistik ilçelerine ekonomik fiyatlarla gidebilirsiniz.

Kuyucak Otogarı Hakkında

Aydın’a 58 kilometre uzaklıktaki Kuyucak Otogarı, 26.000 nüfuslu ilçenin merkezinde yer alıyor ve otogardan kısa yürüyüşlerle pek çok yere gitmeniz mümkün. Otogardan hem ilçe merkezine hem de Aydın'a ve çevre ilçelere ulaşım için ise belediye otobüsleri, minibüsler, taksiler ve Aydın Belediyesi’ne ait otobüslerinden faydalanabilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Otogar önündeki duraklarından her yarım saatte bir hareket eden belediye otobüsleri ile Kuyucak TCDD İstasyonu, Kuyucak İlçe Devlet Hastanesi, İnönü Caddesi, Uğur Mumcu Parkı, Atatürk Caddesi, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Kuyucak Meslek Yüksekokulu gibi birçok noktaya kolayca ulaşabilirsiniz. Belediye otobüsleriyle Kuyucak ilçesinin 36 mahallesine de otogardan ulaşmanız mümkün.

Aydın Belediyesi’ne bağlı 214 hat numaralı Nazilli-Kuyucak-Buharkent, 215 hat numaralı Nazilli-Kuyucak-Karacasu ve 220 hat numaralı Nazilli-Kuyucak otobüsleriyle ise Kuyucak Otogarı’ndan çevre ilçelere 07:45, 08:15, 09:15, 09:45, 13:00, 14:00, 17:30 ve 18:15 saatlerinde kolayca gidebilirsiniz.

Minibüsler

Kuyucak ilçe merkezinde hizmet veren minibüslerle otogardan 5-10 dakikalık kısa yolculuklarla ilçenin her caddesi ve mahallesine gitmek mümkün. Kuyucak Otogarı’ndan hareket eden ilçeler arası minibüslerle ise Didim, Kuşadası, Karacasu, Çine, Sultanhisar, Nazilli ve Söke gibi Aydın’ın 17 ilçesine her saat geçebilirsiniz.

Taksi

Otogar Taksi ile istediğiniz saatte kısa ve ekonomik yolculuklarla Kuyucak merkezinde istediğiniz yere rahat bir yolculukla ulaşabilirsiniz. Nuri Türkeş Caddesi’nde durağı olan Kuyucak Taksi’ye de 0256 371 40 52 numaralı telefonla ulaşarak taksi hizmeti alabilirsiniz.  

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Kuyucak Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

RotaBilet FiyatlarıGünlük Otobüs Seferi SayısıOrtalama Sefer Süresi
roomİzmir - Kuyucak
50 TL52 sa 18 dk
roomAdana - Kuyucak
200 TL214 sa 15 dk
roomAntalya - Kuyucak
130 TL25 sa 45 dk
roomKonya - Kuyucak
105 TL38 sa 25 dk
roomDenizli - Kuyucak
27 TL5 39 dk

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Kuyucak otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Kuyucak otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Kuyucak otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Kuyucak yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Kuyucak 9 saat , İzmir - Kuyucak 3 saat sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Kuyucak seferleri bulunuyor?
expand_more
Isparta Petrol Turizm, Balıkesir Uludağ, Isparta Petrol Türkiye’nin birçok şehrinden Kuyucak seferleri düzenliyor.
Sefer Süreleri
  • İstanbul-Avrupa
    8 saat schedule
  • İzmir
    3 saat schedule
map placeholder
expand_less