Kirovakan Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Kirovakan Hakkında

1992 yılına dek Kirovakan veya Karakilise olarak bilinen şehir, günümüzde daha çok Vanadzor adıyla anılıyor. Ermenistan’ın bağımsızlığını kazanmasıyla beraber ismi değişen şehrin sözcük karşılığı ise ‘’Manastır Vadisi’’ veya ‘’Kilise Vadisi’’ gibi anlamlara geliyor. 1800’lü yıllardan itibaren nüfusu artan şehirde günümüzde 80 binin üzerinde kişi yaşamını sürdürüyor. Üstelik özellikle yurt dışından gelen göçlerle birlikte bu sayı gitgide yükseliyor. Nüfusun büyük kısmı Ermeni kökenlilerden meydana gelse de Rus, Ukraynalı ve Yunan yerleşimciler şehir nüfusunda pay sahibi.   

Vanadzor’da yer alan ve 30 binin üzerinde arkeolojik esere ev sahipliği yapan Lori-Pambak Arkeoloji Müzesi, bu anlamda ülkenin önde gelen müzeleri arasında yerini alıyor. Vanadzor Güzel Sanatlar Müzesi ve Vanadzor Tiyatrosu ise şehri ziyaret edenlerin görebileceği diğer önemli yapılardan. Özellikle sahne sanatlarına ve kültürel aktivitelere ilgisi olan ziyaretçiler Vanadzor’da hiç sıkılmadan zaman geçirebilirler. Bölgenin önde gelen sanayi merkezlerinden sayılan şehirde inşaattan gıdaya çeşitli sektörlerde pek çok şirket ve üretim tesisi faaliyet gösteriyor. Bu sayede Vanadzor tarihi olduğu kadar ekonomik önemiyle de Ermenistan’da akla gelen ilk noktalar arasına yerleşiyor.

Güçlü karayolu bağlantıları sayesinde Vanadzor ile başkent Erivan arasında ulaşım hayli konforlu. Üstelik Gürcistan’ın başkenti Tiflis’ten buraya gelmek isteyenler de yine karayolu üzerinden kente rahatlıkla ulaşabilirler. Eğer trenle seyahati tercih ediyorsanız, Vanadzor Tren İstasyonu’ndan ülkenin merkezine veya kuzeyine ulaşabileceğinizi anımsatalım. Şehrin hava yolu bağlantısı yaklaşık 45 kilometre mesafedeki Stepanavan Havalimanı ile sağlanıyor. Zengin mineral kaynaklarla çevrelenen Vanadzor aynı zamanda temiz havası ve geçmişten bu yana iyi korunmuş tarihi atmosferi sayesinde turistleri cezbediyor. Rusya’dan Podolsk ve Gürcistan’dan Batum ile kardeş şehir olan Vanadzor ayrıca Gümrü ve Erivan ile birlikte ülkedeki en gelişmiş ve büyük 3 şehir arasında yer alıyor.  

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Kirovakan otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Kirovakan otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Kirovakan otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
map placeholder
expand_less