Kirovakan Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Kirovakan Hakkında

1992 yılına dek Kirovakan veya Karakilise olarak bilinen şehir, günümüzde daha çok Vanadzor adıyla anılıyor. Ermenistan’ın bağımsızlığını kazanmasıyla beraber ismi değişen şehrin sözcük karşılığı ise ‘’Manastır Vadisi’’ veya ‘’Kilise Vadisi’’ gibi anlamlara geliyor. 1800’lü yıllardan itibaren nüfusu artan şehirde günümüzde 80 binin üzerinde kişi yaşamını sürdürüyor. Üstelik özellikle yurt dışından gelen göçlerle birlikte bu sayı gitgide yükseliyor. Nüfusun büyük kısmı Ermeni kökenlilerden meydana gelse de Rus, Ukraynalı ve Yunan yerleşimciler şehir nüfusunda pay sahibi.   

Vanadzor’da yer alan ve 30 binin üzerinde arkeolojik esere ev sahipliği yapan Lori-Pambak Arkeoloji Müzesi, bu anlamda ülkenin önde gelen müzeleri arasında yerini alıyor. Vanadzor Güzel Sanatlar Müzesi ve Vanadzor Tiyatrosu ise şehri ziyaret edenlerin görebileceği diğer önemli yapılardan. Özellikle sahne sanatlarına ve kültürel aktivitelere ilgisi olan ziyaretçiler Vanadzor’da hiç sıkılmadan zaman geçirebilirler. Bölgenin önde gelen sanayi merkezlerinden sayılan şehirde inşaattan gıdaya çeşitli sektörlerde pek çok şirket ve üretim tesisi faaliyet gösteriyor. Bu sayede Vanadzor tarihi olduğu kadar ekonomik önemiyle de Ermenistan’da akla gelen ilk noktalar arasına yerleşiyor.

Güçlü karayolu bağlantıları sayesinde Vanadzor ile başkent Erivan arasında ulaşım hayli konforlu. Üstelik Gürcistan’ın başkenti Tiflis’ten buraya gelmek isteyenler de yine karayolu üzerinden kente rahatlıkla ulaşabilirler. Eğer trenle seyahati tercih ediyorsanız, Vanadzor Tren İstasyonu’ndan ülkenin merkezine veya kuzeyine ulaşabileceğinizi anımsatalım. Şehrin hava yolu bağlantısı yaklaşık 45 kilometre mesafedeki Stepanavan Havalimanı ile sağlanıyor. Zengin mineral kaynaklarla çevrelenen Vanadzor aynı zamanda temiz havası ve geçmişten bu yana iyi korunmuş tarihi atmosferi sayesinde turistleri cezbediyor. Rusya’dan Podolsk ve Gürcistan’dan Batum ile kardeş şehir olan Vanadzor ayrıca Gümrü ve Erivan ile birlikte ülkedeki en gelişmiş ve büyük 3 şehir arasında yer alıyor.  

Kirovakan Otogarı Hakkında

Vanadzor olarak da bilinen ve Türkiye sınırına en yakın Gürcistan şehirlerinden biri olan Kirovakan’ın otogarına Türkiye'den de otobüs seferleri gerçekleştiriliyor. Paskia Gölü kenarında güzel bir konumda yer alan Kirovakan Otogarı’ndan yürüyerek veya otobüsler ve taksilerden faydalanarak istediğiniz noktaya rahatlıkla gidebilirsiniz.

Otobüsler

Kirovakan Otogarı içerisinde ve çevresindeki caddelerde duraklarını görebileceğin otobüslerle Paskia Gölü çevresindeki turistik tesisler, parklar ve otellerin yanı sıra Lori Pambak Arkeoloji Müzesi, Vanadzor Güzel Sanatlar Müzesi ve Vanadzor Tiyatrosu gibi turistik noktalara; şehrin her caddesine ve mahallesine otogardan rahatça gitmeniz mümkün.

Taksi

Kirovakan Otogarı’nda 7 gün 24 saat hizmet veren taksilerin yanı sıra MV Taxi durağına da 24 saat boyunca 094 946 620 ve 099 396 620 numaralı telefonla ulaşarak kısa bir yolculukla şehirde istediğiniz yere kolayca geçebilirsiniz.

Kirovakan Otogarı Hakkında

Doğu Anadolu sınırına en yakın Gürcistan şehirlerinden biri olan ve Karakilise olarak da bilinen Kirovakan şehrinin küçük otogarına Türkiye'den de düzenli olarak seferler gerçekleştiriliyor. Paskia Gölü kenarında kurulan şehirde merkezi bir konumunda yer alan otogara otobüsler ve taksilerle kısa sürede gidebilirsiniz.

Otobüsler

Lori Pambak Arkeoloji Müzesi, Vanadzor Güzel Sanatlar Müzesi ve Vanadzor Tiyatrosu gibi turistik noktaların yanı sıra şehrin her ana caddesi ile mahallesinde de durakları olan otobüslerle kolaylıkla Kirovakan Otogarı’na ulaşabilirsiniz.

Taksi

Direkt bir yolculukla kısa sürede Kirovakan Otogarı’na gitmek için taksilerden de faydalanabilirsiniz. MV Taxi durağına 24 saat boyunca 094 946 620 veya 099 396 620 numaralı telefonla ulaşabilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Kirovakan otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Kirovakan otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Kirovakan otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
map placeholder
expand_less