İskenderun Otogarı Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın
OtogarAdresTelefon
business
İskenderun Otogarı
place
Dumlupınar Mah. 312. Sk. No:7, 31200 İskenderun/Hatay
local_phone
+903266163631

İskenderun

Ülkemizin en yoğun karayolu merkezlerinden biri olan İskenderun ilçesinin merkezinde bulunan İskenderun Terminali, her gün yüzlerce yolcuya hizmet veren, büyük ve modern bir terminal. Yolcuların rahat etmesi için pek çok olanak sunulan terminalde yöresel lezzetleri tadabileceğiniz restoranlar, kafeler, geniş bekleme alanları, bölgede üretilen sebze ve meyveleri satın alabileceğiniz tezgahlar, hediye eşya dükkanları, market ve ATM bulabilirsiniz. Terminalde yolculara temiz tuvaletler ve mescitler de sağlanıyor.

İçerisinde 50’den fazla otobüs firmasının hizmet verdiği terminalde Türkiye’nin her şehrine ve pek çok ilçeye istediğiniz saatte otobüs bulabilirsiniz. Terminalden Suriye, Irak ve İran’ın pek çok şehrine de otobüs seferleri düzenleniyor. Onlarca otobüs peronuna sahip olan terminalde minibüs peronundan da birçok ilçe ve köye her yarım saatte bir sefer düzenleniyor. İskenderun Terminali çevresinde 24 saat hizmet veren taksi durakları, restoranlar ve otelleri de kolayca bulabilirsiniz.

Şehir Merkezinden İskenderun Otogarı'na Ulaşım

Hatay’a bağlı turistik sahil ilçelerinden İskenderun’da yer alan otobüs terminaline ulaşmak son derece kolay. İlçe merkezinden bineceğiniz dolmuşlar veya firmaların servis araçlarıyla terminale 15 dakika gibi bir sürede erişebilirsiniz. Taksiler ve özel servisler ise daha pratik alternatif isteyenler tarafından tercih ediliyor. 

Yolcu Servisleri  

İlçe merkezinde konumlanan İskenderun Otobüs Terminali’ne servis araçlarıyla erişebilirsiniz. Dumlupınar Mahallesi’nde yer alan otogara gelmek için İskenderun’un farklı noktalarından hareket ederek direkt terminale gelen servisler hem pratik hem de yolculara ücretsiz hizmet veriyor. 

Minibüs   

Hareket saati veya güzergahın uymaması gibi nedenlerle servis kullanamayan yolcular minibüse binerek İskenderun Otobüs Terminali’ne gelebilirler. Minibüsle terminale yolculuk genellikle 15-20 dakika içinde terminal önünde yer alan durakta son buluyor. 

Taksi 

Hatay’ın turistik ilçelerinden İskenderun’da taksi bulmak hayli kolay. Bu sayede dilerseniz yolcularını kapılarından alan bu araçlardan otobüs terminaline seyahat ederken yararlanabilirsiniz. Ücretleri mesafeye göre değişen taksilerin kuşkusuz en büyük avantajlarından biri ise fazla bavullu yolculara rahatlık sağlaması. 

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

expand_less