Gaziantep Otogarı Otobüs Bileti Ara

OtogarAdresTelefon
business
Gaziantep Otogarı
place
Karacaahmet Mahallesi, 27630 Şehitkamil/Gaziantep
local_phone
+903422325815

Gaziantep

Gaziantep Terminali Hakkında

Gaziantep Terminali, 85 bin metrekareden daha büyük bir alanı kaplayan son derece gelişmiş ve modern bir terminal olarak her gün yüzlerce yolcuya hizmet veriyor. Batı ve doğu illeri arasında bir kavşakta yer alan Gaziantep Terminali hem bir varış-kalkış noktası olarak hem de şehri ziyaret etmeye gelen yerli ve yabancı turistlerden dolayı her zaman çok hareketli. Türkiye’nin en büyük otobüs terminallerinden biri olan Gaziantep Terminali’nde Metro Turizm, Ulusoy, Kamil Koç ve Pamukkale gibi 30’dan fazla otobüs firmasının bilet satış ofisleri ve 68 adet peron bulunuyor.

Gaziantep Terminali içerisinde yolcuların seyahatleri boyunca her türlü ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için güzel restoranlar, şehrin ünlü baklavalarını tadabileceğiniz tatlıcı dükkanları, kafeler, alışveriş merkezleri, hediyelik eşya dükkanları, mescitler, tuvaletler hatta kuaförler bile bulunuyor. Gaziantep Terminali’nde her saat başı İstanbul, Ankara ve İzmir gibi pek çok büyük şehre, ayrıca Adana, Malatya ve Şanlıurfa gibi komşu şehirlere otobüs seferleri düzenleniyor. Geniş bir ilçe alanı da bulunan Gaziantep Terminali’nden şehrin bütün ilçelerine de kolayca ulaşabilirsiniz. Karacaahmet Mahallesi’nde bulunan Gaziantep Terminali, oldukça merkezi bir noktada ve buraya her saat başı kalkan ücretsiz otobüs servisleriyle veya dolmuşlarla kolayca ulaşabilirsiniz.

Şehir Merkezinden Gaziantep Otogarı'na Ulaşım

85 bin metrekare alan üzerine kurulan Gaziantep Otobüs Terminali’ne şehrin merkezinden ulaşmak son derece kolay. Farklı bölgelerden geçen otobüs hatlarından yararlanarak terminale uygun fiyata gelebilirsiniz. Seyahat firmalarının ücretsiz yolcu servisleri, dolmuş ve taksi ise Gaziantep Otobüs Terminali’ne erişim için tercih edilebilecek diğer alternatifler arasında. 

Otobüs

Karataş 1 yönünden gelecek yolcular, B38 hat numaralı otobüslerle doğrudan Gaziantep Otobüs Terminali’ne ulaşabilirler. Mavikent yönünden ise B75, B59 ve B46 hat numaralı otobüslere binebilirsiniz. Ayrıca Düztepe yönünden 24 numaralı otobüsle otogara ulaşım sağlanabiliyor. Otobüslere binerken kullanılan seyahat kartlarını ise şehir merkezinde bulunan satış noktalarından alabilirsiniz. 

Yolcu Servisleri  

Gaziantep Otobüs Terminali’ne sefer düzenleyen firmaların servisleri, terminale ulaşımda tercih edilebilecek bir başka seçenek. Servislerin Gaziantep kent merkezinde bulunan hareket noktalarını ve kalkış saatlerini ilgili firmadan öğrenerek yolculuk planınıza yön verebilirsiniz. 

Taksi  

Gaziantep Otobüs Terminali, şehir merkezinde bulunan yerleşimlerin pek çoğuna uzak sayılabilecek bir noktada yer alıyor. Bu nedenle taksiler, terminale seyahatte biraz pahalı gelebilir. Buna karşılık otobüse yetişmek için acele etmeniz gerektiğinde taksi alternatifini değerlendirebilirsiniz. Üstelik şehrin neredeyse her bölgesinde dakikalar içinde taksi bulmak mümkün. 

Minibüs  

Otobüslerden daha pratik ve hızlı bir toplu taşıma aracı seçeneği için minibüsü tercih edebilirsiniz. Şehir merkezinden yolcuları taşıyan minibüsler ile bulunduğunuz bölgeye bağlı olarak 20-30 dakika içinde Gaziantep Otobüs Terminali’ne erişebilirsiniz. 

Özel Servisler 

İş ve ticaret amacıyla da sıklıkla ziyaret edilen Gaziantep’te hizmet veren pek çok özel servis firması mevcut. Bu firmalardan ihtiyaçlarınıza uygun bir araç kiraladığınızda bulunduğunuz noktadan direkt olarak Gaziantep Otobüs Terminali’ne seyahat edebilirsiniz. Üstelik servisler, bagaj yükü fazla olan yolcular için de son derece konforlu.

expand_less