Diyarbakır Otogarı Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın
OtogarAdresTelefon
business
Diyarbakır Otogarı
place
Talaytepe Mahallesi, 21000 Kayapınar/Diyarbakır
local_phone
+904122221550

Diyarbakır

Diyarbakır Terminali Hakkında

Diyarbakır Terminali, Güneydoğu Anadolu’nun en büyük otobüs terminallerinden biri ve hem Türkiye’nin her şehrine yapılan otobüs seferleri hem de ilçe seferleri ile her zaman çok hareketli. Bölgenin en büyük şehirlerinden biri olan Diyarbakır’ın güzel terminali, 2006 yılında modern bir yapıya kavuştu. 42 bin metrekareden daha büyük bir alanı kaplayan Diyarbakır Terminali’nde 58 peron bulunuyor. Diyarbakır merkezindeki Şanlıurfa Bulvarı üzerinde bulunan Diyarbakır Terminali’ne ulaşım da oldukça kolay. Buraya hem yürüyerek hem de ücretsiz otobüs servisleriyle kolayca ulaşabilirsiniz.

Diyarbakır Terminali içerisinde geniş ve iyi tasarlanmış yemek alanları, bekleme bölümleri, kafeler, hediyelik eşya dükkanları, mescitler ve tuvaletler bulunuyor. 52 otobüs firmasının bilet ofislerinin bulunduğu Diyarbakır Terminali’nden Gaziantep ve Şanlıurfa gibi komşu şehirlere, ayrıca Hasankeyf ve Zeugma gibi tarihi yerlere düzenli olarak otobüs seferleri bulabilir ve rahat bir yolculukla Türkiye’nin bütün şehirlerine yolculuk yapabilirsiniz.

Şehir Merkezinden Diyarbakır Otogarı'na Ulaşım

Şehir merkezinden uzak bir noktada bulunan otobüs terminaline yolcuların rahat ve hızlı bir şekilde ulaşabilmesi için pek çok alternatif ulaşım aracı sağlanıyor.

Belediye Otobüsleri

Terminale ulaşmak için en çok tercih edilen ulaşım araçlarından olan AZ ve Z2 Üniversite, E1 Araştırma Hastanesi, F7 Toplu Konut, AY Ziraat Fakültesi ve Z3 Havalimanı belediye otobüsü hatları ile şehrin her yerinden kolayca terminale ulaşabilirsiniz.

Minibüsler

Diyarbakır’ın merkezi caddelerinde ve mahallelerinde durakları olan minibüslerle de terminale gece saat 24:00’a kadar gidebilirsiniz.

Yolcu Servisleri

Diyarbakır Terminali içinde hizmet veren otobüs firmaları, şehir içindeki bilet satış ofislerinin önünden her yarım saatte bir terminale ücretsiz yolcu servisi hizmeti sağlıyor.

Dolmuşlar

Şehrin pek çok merkezi noktasında durakları olan dolmuşlarla terminale kısa sürede gidebilirsiniz. Dolmuş durağı ise terminalin hemen önünde bulunuyor.

Taksi

Diyarbakır merkezinde 7 gün 24 saat hizmet veren birçok taksi durağı var. Taksi ile 10 dakika içinde istediğiniz saatte terminale ulaşabilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

expand_less