Culfa Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Culfa Hakkında

Nüfusu 5 bine yaklaşan Culfa, İran’ın Doğu Azerbaycan eyaleti sınırlarında bulunan bir şehir. Azerbaycan'a bağlı özerk bir yönetim bölgesi olan Nahçıvan'ın hemen sınırında yer alan Culfa, bu sayede özellikle iki ülke arasında seyahat eden pek çok turisti çekiyor. Nüfusunun büyük çoğunluğu Azeri kökenli yerleşimcilerden meydana gelen şehirde yaygın olarak konuşulan dil ise yine Azerice.

Geçmişten beri bölgede süregelen sınır ticaretinin önemli bir merkezi olan şehir günümüzde bu rolünü kısmen de olsa koruyor. Kafkas coğrafyası ile İran Körfezi arasındaki son derece stratejik bir noktada kurulan Culfa’nın merkezinde görülebilecek yerlerin sayısı çok fazla sayılmaz. Aziz Stefanos Katedrali gibi birkaç tarihi yapıyı barındıran şehrin çevresi ise tepelik ve dağlık arazilerle kaplı. Karasal iklimin etkisinin son derece yoğun bir biçimde hissedildiği şehirde bazı dönemlerde yağmur geçişleri görülebiliyor. Üstelik karayolu ile sınırlar arasında yolculuk yapanların uğrak noktası haline gelen şehirden Nahçıvan’a seyahat etmek de oldukça kolay.  

Culfa Otogarı Hakkında

Azerbaycan'ın Nahçıvan şehrine 40 kilometre uzaklıkta, 11.000 nüfuslu küçük bir şehir olan Culfa’nın otogarına Türkiye'nin sınır şehirlerinden de otobüs seferleri düzenleniyor. Culfa Otogarı’ndan şehir merkezine kısa bir yürüyüşle ulaşabilir veya yolculara ulaşım hizmeti veren minibüsler ve taksiyle istediğiniz noktaya rahatlıkla gidebilirsiniz.

Minibüsler

Culfa Otogarı’ndan hareket eden minibüslerle hem şehir merkezindeki tren garı, parklar ve mahallelere hem de Aras Nehri çevresindeki turistik tesisler, beldeler ve köylere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Taksi

Aceleniz ve bavulunuz varsa Culfa Otogarı içinde duraklarını görebileceğiniz taksilerden de faydalanarak kısa sürede şehirde istediğiniz her yere kolayca gidebilirsiniz.

Culfa Otogarı Hakkında

Türkiye sınırına yakın olduğu için otobüs seferleri için bir mola ve varış noktası olarak da hizmet veren Culfa Otogarı’na merkezi konumundan dolayı şehrin pek çok noktasından kısa yürüyüşlerle ulaşabilirsiniz. İsterseniz yolculara ulaşım hizmetleri veren minibüsler ve taksileri kullanarak da otogardan istediğiniz yere kısa sürede geçebilirsiniz.

Minibüsler

Culfa ana caddeleri, mahalleleri ve turistik noktasında duraklarını görebileceğiniz minibüslerle aynı zamanda çevre beldelerden ve Aras Nehri kıyısındaki turistik tesislerden de otogara rahatça gidebilirsiniz.

Taksi

Mesafelerin birbirine yakın olduğu Culfa şehrinde taksiyle de hem otellerden hem de çevre beldelerden kısa sürede otogara ulaşmanız mümkün.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Culfa otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Culfa otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Culfa otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
map placeholder
expand_less