Çorum Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Çorum Hakkında

İç Anadolu ile Karadeniz arasındaki bağlantı yollarının merkezinde bulunan Çorum, nüfusu 550 bine yaklaşan hayli eski bir yerleşim. Anadolu coğrafyasında hüküm süren uygarlıklar arasında hiç kuşkusuz en önemlilerden olan Hititlerin eski başkentine ev sahipliği yapan şehir, pek çok antik kenti ve ören yerini barındırıyor. Dünya üzerinde imzalanan ilk yazılı anlaşma olarak bilinen Kadeş Anlaşması, Çorum sınırlarında yapılan kazılar sonucunda bulunmuştu. Pek çok bölgesine yayılan kazı alanları sayesinde devasa büyüklükteki bir müzeyi andıran Çorum’un ekonomisi ise daha çok sanayi ve ticaret gibi faaliyetler üzerine yoğunlaşıyor. Özellikle gıda, seramik, yapı malzemeleri ve kağıt üretiminde şehir hayli gelişmiş durumda. Çorum denince akla gelen diğer bir ürünse kuşkusuz leblebi. Şehrin kuruyemiş tezgahlarında üzeri çikolata gibi çeşitli malzemelerle kaplanan rengarenk leblebileri tadabilirsiniz.

Hiç kuşkusuz Çorum, eski çağlardan kalan eserler konusunda Türkiye’nin en şanslı yerleri arasında. Özellikle şehir merkezinin yaklaşık 50 kilometre dışındaki Alacahöyük, kral mezarları ve diğer kalıntılarıyla tam bir kültür mozaiği niteliğinde. Anadolu’daki eski kaya mezarlarının hayli enteresan örneklerinden olan İskilip Kaya Mezarları ile şehir merkezindeki Ulu Camii ise Çorum’da görebileceğiniz diğer tarihi değerlerden.

Karadeniz Bölgesi’nin adeta kalbine yerleşen Çorum’un komşuları arasında Amasya, Kastamonu, Çankırı, Yozgat, Samsun, Kırıkkale ve Sinop gibi şehirleri saymak mümkün. Çorum’a hava yolu ile ulaşmak mümkün ancak biraz zahmetli. En yakın havalimanı yaklaşık 70 kilometre mesafedeki Amasya’da hizmet veriyor. Yıl boyunca devam eden otobüs seferleriyle ise arada herhangi bir aktarmaya gerek duymaksızın direkt olarak şehre seyahat etme olanağınız bulunuyor. Çorum’a gelmek için otobüsle İstanbul üzerinden yola çıkanlar tahmini olarak 7 saat, Ankara’dan gelenler 3 saat, İzmir’den seyahat edenler ise 10 saate yakın sürede şehre varabilirler.  

Çorum Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

Şehrin merkezi bir noktasında bulunan terminalden yürüyerek veya yolculara sunulan ulaşım araçlarından birini kullanarak kolayca şehir merkezine gidebilirsiniz.

Halk Otobüsleri

E5 Ekspres ve T1 numaralı otobüs hatları, terminal yanındaki Fen Lisesi Caddesi üzerindeki duraklarından her saat başı kalkıyor. Bu halk otobüsleriyle şehir merkezine kısa bir yolculukla ulaşabilirsiniz.

Yolcu Servisleri

Çorum Terminali’nden merkeze ulaşmak için en çok tercih edilen ulaşım araçlarından biri de ücretsiz yolcu servisleri. Yolculuk yaptığınız firmanın sağladığı şehir içi yolcu servisiyle şehir merkezine rahatça gidebilirsiniz.

Minibüsler

Sabah saat 06:00 ve gece 22:00 arasında hizmet veren minibüslerle de hem şehir merkezine hem de ilçelere kolayca gidebilirsiniz.

Taksi

24 saat taksi bulabileceğiniz terminal taksi durağının yanı sıra terminalin çevresinde de 24 saat hizmet veren taksi durakları var.

Şehir Merkezinden Çorum Terminali’ne Ulaşım

Çorlu merkezinde güzel bir noktada bulunan otobüs terminaline ister yürüyerek ister ise yolculara sunulan ulaşım araçları ile kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Yolcu Servisleri

Şehir merkezinden terminale ulaşmak için en çok kullanılan ulaşım aracı olan ücretsiz yolcu servislerini seyahat edeceğiniz firmanın şehir merkezindeki bilet satış ofisleri önünde her yarım saatte bir bulabilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Sabah 06:30 ve gece 23:00 saatleri arasında hizmet veren ve Çorum Devlet Hastanesi, Çorum Saat Kulesi, Yurtkur, Akkent, Anitta Otel ve Çamlık Caddesi gibi merkezi güzergahlara uğrayan 9 numaralı belediye otobüsü hattını kullanarak rahatça terminale ulaşabilirsiniz.

Minibüsler

Hem şehir merkezinden hem de ilçe ve köylerden terminale ulaşım sağlayan minibüslerin pek çok semtte durakları bulunuyor. Gece saat 23:00’a kadar her saat başı terminal minibüsü bulabilirsiniz.

Taksi

Çorum merkezinde hizmet veren taksilerle kısa sürede terminale gidebilirsiniz. Terminal taksi de 24 saat yolculara hizmet veriyor.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Çorum Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

RotaBilet FiyatlarıGünlük Otobüs Seferi SayısıOrtalama Sefer Süresi
roomİstanbul - Çorum
300 TL810 sa 43 dk
roomİzmir - Çorum
310 TL712 sa 19 dk
roomAnkara - Çorum
90 TL793 sa 45 dk
roomAdana - Çorum
230 TL139 sa 8 dk
roomBursa - Çorum
180 TL149 sa 31 dk
roomAntalya - Çorum
310 TL512 sa 6 dk

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Çorum otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

expand_more
Enuygun, Çorum otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Çorum otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.

Çorum yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?

expand_more
İstanbul-Avrupa - Çorum 10 saat 30 dakika , İzmir - Çorum 12 saat , Ankara - Çorum 4 saat sürüyor.

Hangi otobüs firmalarının Çorum seferleri bulunuyor?

expand_more
Metro Turizm, Kargı Turizm, Ali Osman Ulusoy Türkiye’nin birçok şehrinden Çorum seferleri düzenliyor.
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  10 saat schedule
 • İzmir
  12 saat schedule
 • Ankara
  3 saat schedule
 • Adana
  8 saat schedule
 • Bursa
  9 saat schedule
 • Antalya
  12 saat schedule
 • Trabzon
  7 saat schedule
expand_less