info_outlined

Sokağa çıkma yasaklarından şehirler arası seyahat edecek yolcular muaf tutuluyor, güvenle seyahat edebilirsiniz. Daha fazla bilgi almak için tıklayın.

close

Artvin Otobüs Bileti Ara

Artvin Hakkında

Artvin Hakkında

Artvin, Çoruh Nehri’nin muhteşem manzaralarıyla süslü ve doğa güzellikleriyle binlerce insanı kendine çeken bir şehir. Eşsiz manzaralara sahip vadileri, etkileyici dağları ve krater gölleri ile Artvin, doğaseverler için tam bir cennet.

Artvin son yıllarda doğa sporlarıyla dünya çapında bir isim yaptı. Şehrin benzersiz doğal yapısından dolayı pek çok spor yapılabilen bölgede; Kaçkar Dağları’nda tırmanış, Karadeniz yaylalarında doğa yürüyüşleri ve Çoruh Nehri’nde rafting etkinlikleri çok popüler.

Artvin’de mutlaka görülmesi gereken yerler arasında günümüze kalan tek Gürcü manastırı olan etkileyici Arhal Kilisesi, Hoppa iskelesinin muhteşem gün batımı manzarası ve görenleri adeta büyüleyen Karagöl yer alıyor. Özellikle Karagöl, muhteşem manzarasıyla doğa fotoğrafçılarını kendine çekiyor. Sahara Milli Parkı da Karagöl gibi birçok doğa güzelliğine ev sahipliği yapan görülmeye değer yerlerden birisi.

Artvin; Kafkasör Kültür, Turizm ve Sanat Festivali ve Uluslararası Arhavi Kültür ve Sanat Festivali gibi önemli etkinliklere ve Çoruh Üniversitesi'ne de ev sahipliği yapıyor.

Erzurum Caddesi’nde yer alan Artvin otogarından hem şehrin ilçelerine hem de Türkiye’nin her şehrine düzenli olarak seferler düzenleniyor. Artvin otogarından şehir merkezine ulaşım da çok kolay.

 

Şehir Merkezinden Artvin Terminali’ne Ulaşım

Artvin şehir merkezine yakın bir konumda bulunan terminale 24 saat boyunca ulaşabileceğiniz pek çok ulaşım aracı bulunuyor.

Özel Halk Minibüsleri

Artvin'in hemen her mahallesinde durakları bulunan özel halk minibüsleri sadece Artvin merkezinden değil; Hopa, Murgul ve Arhavi gibi ilçelerden de terminale ulaşmanızı sağlıyor.

Kooperatif Minibüsleri

Artvin'de hem şehir merkezinden hem de ilçe ve köylerden terminale ulaşmak için en sık kullanılan ulaşım araçlarından biri olan kooperatif minibüsleri, şehrin pek çok noktasında bulabileceğin duraklardan her yarım saatte bir hareket ediyor.

Yolcu Servisleri

Otobüs firmalarının şehir merkezinde ve ilçelerde bulunan bilet satış ofislerinde, yolcuların terminale kolayca ulaşabilmesi için ücretsiz yolcu servisleri sağlanıyor.

Taksi

Artvin merkezinde 24 saat hizmet veren taksi durakları bulunuyor. İsterseniz yine 7 gün 24 saat hizmet veren terminal taksi durağından da taksi çağırarak terminale rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Artvin Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

Şehir merkezine yürüyüş mesafesinde bulunan Artvin Terminali’nden ücretli ve ücretsiz pek çok ulaşım aracıyla hem şehir merkezine hem de ilçelere gidebilirsiniz.

Kooperatif Minibüsleri

Terminal içerisinde ve karşısında durakları bulunan kooperatif minibüsleri ile şehir merkezinde her mahalleye ve şehrin ilçelerine veya köylerine gitmek mümkün.

Özel Halk Minibüsleri

Terminal önündeki D010 karayolu üzerinde duraklarını bulabileceğiniz özel halk minibüsleriyle de kısa sürede terminalden şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Halk minibüsleri, şehrin ilçelerine de ulaşım hizmeti sunuyor.

Yolcu Servisleri

Otobüslerin varış peronu önünden her yarım saatte bir hareket eden ücretsiz şehir içi yolcu servisleri ile Artvin’in merkezi caddelerine gidebilirsiniz.

Taksi

Artvin Terminali çıkış kapısı yanında 7 gün 24 saat hizmet veren bir taksi durağı bulunuyor. Terminal, şehir merkezine yakın olduğu için taksi kullanarak rahat ve kısa bir yolculukla şehirde istediğiniz noktaya gidebilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Artvin Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

RotaBilet FiyatlarıGünlük Otobüs Seferi SayısıOrtalama Sefer Süresi
roomİstanbul - Artvin
150 TL321 sa
roomİzmir - Artvin
179 TL421 sa 30 dk
roomAnkara - Artvin
150 TL216 sa
roomAdana - Artvin
200 TL117 sa
roomBursa - Artvin
190 TL121 sa 45 dk
roomAntalya - Artvin
200 TL6 30 dk
Artvin Ortalama Sıcaklık
 • Cuma
  8 /Hava Durumu
 • Cumartesi
  10 /Hava Durumu
 • Pazar
  8 /Hava Durumu
 • Pazartesi
  4 /Hava Durumu
 • Salı
  8 /Hava Durumu
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  21 saat schedule
 • İzmir
  21 saat schedule
 • Ankara
  15 saat schedule
 • Adana
  17 saat schedule
 • Bursa
  21 saat schedule
 • Antalya
  20 saat schedule
 • Trabzon
  4 saat schedule
expand_less