Ulaşım için son yıllarda uçak kullanımı yaygınlaşsa da ilk göz ağrımız ve vazgeçemediğimiz bir seyahat yöntemi otobüs yolculukları. Otogar vedalaşmaları, dinlenme tesisi çayları, camdan izlenen yollar… Hepimize tanıdık gelen bu yolculuk anılarını yaşarken en iyi otobüs ile seyahat etmek isteriz. Türkiye'de 250'den fazla otobüs firması bulunuyor, en iyisi hangisi? Rahatsız koltuklardan, kötü servis hizmetinden, kaba çalışanlardan ve daha nice şikâyetten kolayca kaçınabil diye yolcularına sundukları konforlu koşullara göre en iyi firmaları listeledim. Türkiye’nin konforu ön plana alan en iyi otobüs şirketleri hangileriymiş bir bak da yolculuğun güzel geçsin :)

İçindekiler

Pamukkale Turizm

Pamukkale Turizm

“Seyahat etmek özgürlüktür!” sloganıyla bilinen Pamukkale 1962 yılında, senin de tahmin edebileceğin gibi, Denizli’de kurulmuş. İlk şehir içi servis uygulamasının, ilk online bilet satış ve rezervasyonunun ve ilk evcil hayvanlara özel taşıma alanının öncüsü olan şirket, Pamukeller isimli bir de sosyal sorumluluk projesine sahip.

Benim yeni favorim olan Pamukkale Jumbo araçları ise otobüs yolculuğunun keyfini katlayarak arttırıyor. Geniş koltuk aralıkları, hayvan dostlarımızla rahatça seyahat için otobüs içi alanı, her yolcuya özel olarak verilen şarj kablosu, yastık ve kulaklık, zengin film ve müzik seçenekleri ile hiç bitmesini istemeyeceğin bir yolculuk yaşatıyor. Ancak Jumbo olmasının bir artısı olarak ekspres sefer yapıyor ve hızla ulaştırıyor. Hem konforlu hem de hızlı bir yolculuk için Pamukkale otobüs bileti alabilirsin. 

Otobüs Bileti

Güney Akdeniz

Güney Akdeniz

Bölgesinin en çok bilinen ve kullanılan seyahat şirketi olan Güney Akdeniz’in ismi kurulduğu 1974 yılından 2002’ye dek Akdeniz olarak geçiyordu. 2002 yılında yenilenme sürecine giren şirket Antalya merkezli ve şehrin ilk yerli seyahat markası.

Güney Akdeniz Seyahat, 2009 yılından beri yolcularına online olarak da destek sunarak her an yanlarında olmayı hedefliyor. Son teknolojiye uygun, kaliteli hizmet ve rahat koltuklarda yolculuk kriterlerine uygun otobüs yolculuğu yapmak istersen gideceğin rotaya Güney Akdeniz otobüs bileti var mı bakabilirsin. Seyri Sefa sloganını benimseyerek bu üç kriterin hakkını sonuna kadar veren şirket aynı zamanda sık saatlerde sefer yapmasıyla da seviliyor.

Anadolu Ulaşım

Anadolu Ulaşım

2003 yılında genç bir ekiple yola çıkan Anadolu Ulaşım, taşımacılık sektörüne yeni bir soluk getirmeyi amaçladı. Türkiye’nin en genç filosuna sahip olan şirket, 2012 yılında da sektörün en köklü şirketlerinden biri olan Pamukkale Turizm ile güçlerini birleştirdi.

“Gerçek patronlarımız konuklarımızdır” sloganıyla hizmet veren Anadolu’nun rahat koltukları, teknolojik yolcu koltuğu özellikleri ve kibar hizmeti ön plana çıkıyor. Benim kalbimi ise Türk kahvesi servisi yapmaları ile vurdular. Sen de Türk kahveni yudumlarken keyifli bir yol filmi izleyip seyahat etmek istersen Anadolu Ulaşım otobüs bileti alabilirsin! 

Efetur

Efetur

Kocaeli merkezli otobüs firması 1990 yılında kurulmuş. Şirket, sektör öncüsü olma hedefini yenilikçi bir duruşla ve geçmiş değerlerine sahip çıkarak yaşatmaya çalışıyor. Efetur, her yıl ortalama 7 milyon yolcu taşıyor.

Çalışan eğitimlerini sıkı tutan şirketin hizmet ilkesi “Önce İnsan!” Bu sebeple tüm sorunlarında hızlı çözümler bulabiliyorlar. Eğitimli personel ve konforlu ulaşım araçları bir araya gelince ortaya keyifli bir yolculuk çıkıyor. 291 durağı olduğu için Efetur otobüs bileti bulmak da çok kolay!

Isparta Petrol

Isparta Petrol

İsminden de anlayabileceğin gibi Isparta merkezli olarak 1996 yılında kurulmuş şirket. Eğlenceli ve konforlu seyahat anlayışını ön planda tutan Isparta Petrol, teknolojinin nimetlerini otobüs koltuklarında ve bilet satışında kullanıyor.

Otobüs yolculuklarının güzel ve hüzünlü yanlarını bilen, bu empatiyi hizmetine taşıyan şirketin toplamda 130’u aşkın durak noktası bulunuyor. Firmanın filosunda son model araçların olmasıysa seyahat ederken güven hissetmeni sağlıyor. Güller ve göller diyarını ziyaret etmek istersen buradan bir Isparta Petrol otobüs bileti bakmanı öneririm.

Esadaş Turizm

Esadaş turizm

Sektörün teknolojik gerekliliklerini yerine getirmek konusunda öncü olan Esadaş Turizm, 1983 yılında Erzurum’da kurulmuş. Temel ilkeleri “güvenlik, kalitede süreklilik ve hizmette yenilik” olan firma teknolojik tüm donanımlara sahip 200 aracıyla yılda ortalama 2,5 milyon yolcu taşıyor.

Logosunda “Sefa Hat” ibaresinin hakkını verecek hizmet anlayışını Esadaş otobüs bileti aldıktan hemen sonra deneyimleyebilirsin. Kullanıcılarına 7/24 hizmet veren çağrı merkezi ile yolculuğun her anında destek sağlayan firmanın “Yolcum Nerede?” özelliği sayesinde seni bekleyenler yolculuğunu kolayca takip edebilir. Konforlu araçlarında tecrübeli personeller sayesinde keyifli bir yolculuk yapmanın dışında Esadaş’ın mola verdiği tesisler de müşterilerin kendini güvenli ve rahat hissetmesine dikkat edilerek seçiliyor.

Has Turizm

Has Turizm

Türkiye’nin en köklü otobüs firmalarından biri olan Has Turizm, 1952 yılında Antakya’dan Ceyhan, Adana, Tarsus ve Mersin’e sefer düzenleyerek sektöre adım atmış. Bugün hizmetleri dünyanın farklı ülkelerine de yayılmış olan Has Turizm, ülkemizde otobüsle hac yolculuğu düzenleyen firmalar arasında bulunuyor.

Has Turizm, konforlu araçları ve taze ikramlarıyla yolculuğunun sorunsuz bir şekilde geçmesi için tüm noktalara dikkat etmenin yanında sefer öncesinde ve sonrasında ulaşımını kolaylaştıracak servis hizmeti de sunuyor. Güler yüzlü hizmet anlayışını temel prensibi haline getiren firmanın işini başarılı yapmasının karşılığı olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından verilen Üstün Hizmet Ödülü bulunuyor. Has Turizm otobüs bileti alarak sen de bu hizmet kalitesini kendin deneyimleyebilirsin.

Seç Turizm

Seç turizm

Seç Turizm, 1972 yılında Gaziantep’te kurulmuş. Kurulduğu günden beri uluslararası standartlarda hizmet vermeye odaklanan firma, sektördeki rakipleri arasında en güvenilen öncü firma olmak için kendini geliştiriyor.

Konforlu bir yolculuk için 2+1 araçlarla filosunu genişleten Seç Turizm, otobüslerini belirli aralıklarla yenileyerek yolcularının güvenliğini ön planda tutuyor. Şoför ve muavinlerini özenle seçerek güler yüzlü hizmet anlayışı konusunda hiçbir şekilde ödün vermiyor. Seç Turizm otobüs bileti alan yolcular da firma çalışanlarının pozitif davranışlarına dair olumlu yorumlar yapıyorlar.

Tokat Seyahat

Tokat seyahat

Sloganı “Keyif Sürüyoruz!” olan Tokat Seyahat, 1985 yılında Tokat’ta kurulmuş. Filosundaki araçları yeni tutan firma, güvenli ve konforlu yolculuklar için teknolojiyi takip ederek kendini geliştiriyor.

Rahat araçlarında kitap okumak isteyen yolcular için okuma lambası ve müzik eşliğinde yolculuk yapmayı tercih edenler için müzik yayını gibi hizmetleriyle öne çıkan Tokat Seyahat, firmayı tercih eden yolcuların beklentilerini eksiksiz karşılamak için çalışıyor. Tokat Seyahat otobüs bileti alan yolcuların zamanlarının değerli olduğunu göz önünde bulundurarak kalkış ve molalarda zaman kaybetmeyen firma bu özelliğiyle de kullanıcılardan tam puan alıyor.

Süha Turizm

Süha Turizm

“Zafer, ekip çalışmasıyla kazanılır” sloganıyla Süha Turizm, 2007 yılında Kayseri’de genel merkezini açmış. Filosunu modern ve teknolojik 2+1 otobüsleriyle genişleten firma tüm araçlarında konfora öncelik verecek şekilde hizmet veriyor.

Kablosuz internet ve koltuk arkalarındaki ekranlarla yolcularının hiç sıkılmadan seyahat etmesini amaçlayan Süha Turizm, ikramlarıyla da mutlu ediyor. Çalışanlarını da güler yüzlü hizmet anlayışıyla eğiten firma, Süha Turizm otobüs bileti alarak seyahat eden yolcularından da bu konuda olumlu geri dönüşler alıyor.


setenaygokdag
Setenay Gökdağ
45 Yazı
Antalya doğumlu yazar, Marmara Üniversitesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun oldu. Lise yıllarından itibaren medyanın çeşitli alanlarında metin yazarı ve editör olarak çalıştı. Okuma, yazma ve seyahat etme tutkularını tek amaç altında birleştirmek adına, Enuygun’da seyahat yazıları yazmaya başladı. Şu anda da Turist Rehberliği bölümünde eğitim alarak seyahat yazılarına farklı bir gözle bakmayı hedefliyor. Boş bulduğu her an yollara çıkmayı, otostop çekerek seyahat etmeyi ve kamp yapmayı çok seviyor.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar