Elazığ Uçak Bileti Ara

En Ucuz Elazığ Uçak Biletleri

Sizin için seçtiğimiz Elazığ kalkışlı uçuşlar:

Elazığ Hakkında

Elazığ, Doğu Anadolu Bölgesi'nde 400 bin nüfuslu bir şehrimizdir. Şehir Keban Barajı'nın yapılmasından sonra gelişme göstermiş iklimi bile değişmiştir. Keban Barajı öncesi karasal iklime sahip olan Elazığ'da, baraj gölünden sonra iklim yumuşamış ve şehir daha çok yağış almaya başlamıştır. Eski adı Harput olan Elazığ'da Harput yerleşim alanı, Buzluk Mağarası, yapımında süt kullanılan Süt Kalesi, Hazar Gölü, Ulu Cami ve Arkeoloji Müzesi gezilebilir. Ayrıca kayak yapmak isteyenler için de pisti ve teleksi bulunan Hazar Baba Kayak Merkezi yer alır. Şehirde Fırat Üniversitesi eğitim hizmeti vermektedir. Elazığ Havalimanı'ndan yurt içi ve yurtdışı uçak seferleri yapılmaktadır. Havalimanının kent merkezine uzaklığı 12 kilometredir. Havalimanından kent merkezine otobüs ve taksiyle ulaşım sağlanabilir. Ayrıca Keban Barajı üzerinde feribot ulaşımı yapılır. Elazığ'ın plaka kodu 23'tür. Alacakaya, Arıca, Ağın, Baskil, Karakocan, Keban, Kovancılar, Maden, Palu, Sivrice Elazığ'a bağlı ilçelerdir. 

Elazığ Seyahat Rehberi

Elazığ'da ne yenir ne içilir
Elazığ'da ne yenir ne içilir
Elazığ'da gezilecek yerler
Elazığ'da gezilecek yerler
Ortalama sıcaklık (Gelecek 5 gün)
Gün Min Max
Paz 37ºC 20ºC
Pzt 35ºC 19ºC
Sal 35ºC 17ºC
Çar 34ºC 18ºC
Per 35ºC 20ºC
Uçuş süreleri
Şehir Süre
Adana 1 saat 20 dk
Ankara 1 saat 10 dk
Antalya 1 saat 30 dk
Bodrum 1 saat 20 dk
Gaziantep 50 dk
Istanbul 1 saat 50 dk
Izmir 1 saat 20 dk
Trabzon 50 dk
Enuygun Com İnternet Bilgi Hizmetleri Teknoloji ve Ticaret AŞ, Enuygun Seyahat adıyla Türsab’a A-7153 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesidir.
ENUYGUN Seyahat’ten alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.
x