Elazığ Araç Kiralama

Kiralanabilecek Araç Listesi

Ekonomik
Ekonomik
Orta
Orta
Üst
Üst
Lüks
Lüks

Elazığ Araç Kiralama Bilgileri

Alış Yeri:Elazığ
Araç Sınıfları:Ekonomik, Orta, Üst, Lüks
Kiralama Noktaları13
Havalimanı Konumları:Elazığ Havalimanı
Popüler Acenteler:Nissa
Elazığ Hakkında

Doğu Anadolu Bölgesi içerisinde konumlanan Elazığ, “Gokkoşlar Diyarı” olarak da anılıyor.  Kent, Fırat Nehri için kritik noktada yer alıyor. Nehrin en önemli iki kaynağı olan Murat ve Karasu nehirleri kent sınırında birleşerek Fırat’ı oluşturuyor. Fırat Nehri üzerine inşa edilen Türkiye’nin en büyük barajlarından Keban ve Karakaya da bu il sınırları içerisinde yer alıyor. Bu özelliği tarih boyunca Elazığ’ı gözde yerleşim birimlerinden birisi haline getirdi. Bunun yanı sıra Elazığ’da tarihi bir kent olan Harput da Anadolu ile Mezopotamya coğrafyasının buluştuğu en önemli alanlardan birisi oldu. Bu özellikleri dolayısıyla Elazığ, yılın belirli dönemlerinde turistlerin ilgisini çeken ve ziyaret edilen iller arasında bulunuyor.

Elazığ, hem su kaynakları hem de turistik tesisler noktasında önemli bir konumda yer alıyor. Bu noktada kenti özgürce dolaşabilmek, şehrin ruhunu keşfedebilmek için araç kiralama seçeneğini kullanabilirsiniz.

Elazığ’da dolaşırken kentin temellerini oluşturan ve pek çok medeniyete ev sahipliği yapan Harput Antik Kenti ve Harput Kalesi ile gezinize başlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra Hazar Gölü, Hazarbaba Kayak Merkezi, Golan Kaplıcaları, Keban Baraj Gölü ve Çırçır Şelalesi, Elazığ Arkeoloji Ve Etnografya Müzesi, Arap Baba Mescidi ve Türbesi, Mansur Baba Türbesi, Dabakhane Mescidi, Üç Lüleli Çeşme, Alacalı Cami, Sarahatun Cami, Elâzığ Buzluk Mağarası, Saklıkapı Kanyonu, Kara Leylek Kanyonu gezilecek diğer alanlar arasında yer alıyor.

Popüler Lokasyonlar


Aracınızı Enuygun'dan Kiralamak İçin Çok Sebebiniz Var

https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45000.png
En iyi fırsatları yakalayın
Farklı rent a car firmalarına ait onlarca araçta size en uygun araçları listeliyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/value-car-icon-45641.png
Tercihlerinize uygun araçları filtreleyin
Tercihlerinize uygun aracı bulmanız için geniş filtreleme seçenekleri sunuyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45003.png
Tüm işlemlerinizi Enuygun üzerinden yapın
Sizi başka sitelere yönlendirmeden işlemlerinizi kolayca yapmanızı sağlıyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular