Kiev Uçak Bileti Ara

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Kiev Hakkında

Dinyeper nehri üzerine kurulmuş Kiev, Ukrayna'nın başkenti aynı zamanda kültür sanat şehridir. Meydanları kiliseleri görülmeye değerdir. St. Sophia Katedrali, Özgürlük Meydanı, Aziz Michael Katedrali, Opera binası, Mağaralar Manastırı, Altın Kapı, Podil gibi yerler gezilebilir. Gezmek için en uygun zaman yazın ve bahar aylarıdır. Kışları soğuk geçen Kiev'e İstanbul'dan direk uçuşlar bulunuyor. 3 milyona yakın nüfusu olan Kiev, Ukrayna'nın en popüler şehridir aynı zamanda. Kentte metro altyapısı gelişmiştir ancak yine de taksiler ucuzdur. İyi bir pazarlık yaparak taksiyle de seyahat edebilirsiniz. Genelde yurtdışı uçuşlarının yapıldığı Boryspil Havalimanı, kent merkezine 40 dakika uzaklıktadır. Ya da ikinci iç hat uçuşlarının yapıldığı Zhulyany Havalimanı vardır. Havalimanından tren, taksi ya da marshrutka adı verilen dolmuşlarla ulaşım sağlanır. Bu dolmuşlara kent merkezinde de rastlayabilirsiniz. Kentin en işlek yerleri ise Khreschatyk, Maidan Nejalesnosti caddeleridir.

Havalimanından Kiev Şehir Merkezine Ulaşım

Boryspil Intl Havalimanı

Taksi

Boryspil Havalimanı’ndan şehir merkezine giderken tercih edebileceğiniz taksiler, hızlı ulaşım araçları arasında yer alıyor. Havalimanındaki terminal binası önünden kalkan taksiler sayesinde, yaklaşık 40 dakikada şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Hafta içi ve hafta sonu olmak üzere her gün hizmetinizde olan taksiler, konforlu bir yolculuk yapmanızı sağlayacak.

Otobüs

Boryspil Havalimanı’ndan şehrin merkezine otobüsler ile ulaşabilirsiniz. Taksiye kıyasla daha ekonomik bir alternatif olan otobüsler ile konforlu bir yolculuğun ardından kendinizi şehrin merkezinde bulabilirsiniz. Otobüslere, uçağınızdan iner inmez ulaşabilir ve bekleme yapmadan gideceğiniz yere ulaşabilirsiniz. Sky Bus ile Kharkivska Metro İstasyonu’na ve Kiev Tren Garı’na gitmeniz mümkün. Uzak mesafeli bölgelere ise Autolux, Gunsel ve Ukrbus otobüsleri ile gidebilirsiniz.

Servis

Boryspil Havalimanı’ndaki terminaller arasında gidiş gelişi kolaylaştırmak için hizmet veren shuttle otobüsleri, ücretsiz olarak uluslararası terminal ile diğer iki terminal arasında rahatlıkla gidip gelmenizi sağlar. Her 5 dakikada bir binebileceğiniz otobüsler ile havalimanı içerisinde kolayca dolaşabilirsiniz.

Araç Kiralama

Terminal binasında bulunan araç kiralama ofislerden araç kiralayarak rahatlıkla şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Boryspil Havalimanı içinde bulunan araç kiralama firmalarından bu hizmeti alabilirsiniz. Tercih edebileceğiniz araç kiralama firmaları arasında; Europcar, Hertz, Sixt, Budget ve Avis yer alıyor. 

07/02/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Zhuliany Intl Havalimanı

Kiev’e 8 kilometre uzaklıkta bulunan Zhuliany Havalimanı’ndan şehir merkezine otobüs, taksi ve araç kiralama gibi ulaşım imkanlarıyla gidebileceğiniz gibi, özel aracınızla da gitmeniz mümkün. Yaklaşık yarım saatlik uzaklıkta bulunan şehir merkezine gidebilmeniz için uçağınız andan itibaren ulaşım hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Taksi

Zhuliany Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için taksileri tercih edebilirsiniz. Sizin için hızlı bir seçenek olan taksiler ile kısa sürede şehir merkezine gidebilirsiniz. Havalimanının anlaşmalı olduğu taksileri kullanarak en güvenilir, en konforlu ve hızlı yolculuğu yapma şansına sahipsiniz.

Otobüs

Zhuliany Havalimanı’ndan şehrin merkezine otobüsler ile ulaşabilirsiniz. Taksiye kıyasla daha ekonomik bir alternatif olan otobüsler ile konforlu bir yolculuğun ardından kendinizi şehrin merkezinde bulabilirsiniz. Otobüslere, uçağınızdan iner inmez ulaşabilir ve bekleme yapmadan gideceğiniz yere ulaşabilirsiniz. Farklı otobüs hatları bulunan şehirde tercih etmeniz gereken otobüsleri bulmak için öncelikle sormayı unutmayın.

Araç Kiralama

Terminal binasında bulunan araç kiralama ofislerden araç kiralayarak rahatlıkla şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Zhuliany Havalimanı içinde bulunan araç kiralama firmalarından bu hizmeti alabilirsiniz. Tercih edebileceğiniz araç kiralama firmaları arasında; Budget ve Sixt yer alıyor.

10/01/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Seyahat Yazılarında Kiev

Kiev Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Çar
1ºC
3ºC
Çar
Per
1ºC
5ºC
Per
Cum
1ºC
3ºC
Cum
Cmt
4ºC
6ºC
Cmt
Paz
3ºC
7ºC
Paz
Uçuş Süreleri
1s 50dk
1s 20dk
1s 50dk
1s 50dk
1s 10dk
1s 40dk
1s 30dk
Haritada Görüntüle
Para birimi
x