Dnipro Uçak Bileti Ara

Dnipro Hakkında

Dnipropetrovsk, Ukrayna’nın doğudaki en gelişmiş kentidir. 1 milyon kişinin yaşadığı Dnipropetrovsk, Ukrayna’nın dördüncü en büyük şehridir. Sovyetler Birliği döneminin askeri, nükleer ve uzay araştırmaları merkezi olarak biliniyor. Şehrin bir diğer adı da Yekaterinoslav’dır. Ülkenin doğusunda yer almasından ve Rus etkisinden dolayı bu kentte Ukraynaca’dan çok Rusça konuşuluyor. Dnipropetrovsk’ta hava sıcaklığı yaz aylarında 29, kış aylarında ise eksi 1 seviyelerinde seyrediyor. Kent tarih açısından farklı medeniyetlerin etkilerini hissettiriyor. Tatar, Bizans ve Rus etkileri görülebiliyor.

Görülmesi gereken tarihi yerler ise şunlardır: Preobrazhensky yani Başkalaşım Katedrali, St. Peter Bazilikası, Potemkin Sarayı, tarihi Dnipropetrovsk Postanesi, Dnipropetrovsk Maden Enstitüsü, Gorki Tiyatrosu. Kentin 15 kilometre dışında Dnipropetrovsk Uluslararası Havalimanı bulunuyor. Türk Hava Yolları’nın İstanbul’dan Dnipropetrovsk’a doğrudan düzenli uçak seferli yapılıyor. 60 ve 109 numaralı marshrutka yani dolmuş ile havalimanından şehir merkezine ve tren garına ulaşılabilir. Şehrin içinde de seyahat için marshrutka, troleybüs ve tramvay kullanılabilir. Bu kentte yapılabilecek en güzel şey ise Dnieper Nehri içinde yer alan adalardaki parklarda vakit geçirmek. Özellikle Shevchenko Parkı’nda şehrin karmaşasından uzaklaşmış, temiz hava ile baş başa kalacaksınız. Dnipropetrovsk’ta tadına bakılabilecek lezzetler de çok. Slav kültürünün vazgeçilmesi borş çorbası ve Cutlet Po Kiev yani Kiev Tavuğu’na öncelik verilmeli. Ayrıca farklı bir tarz ile yapılan pilav olivea yani mayonez salatası da denenmeli.

Havalimanından Dnipro Şehir Merkezine Ulaşım

Ukrayna’nın Dnipropetrovsk şehrinde merkeze 15 kilometre uzaklıkta Dnipropetrovsk Havalimanı bulunuyor. Uluslararası alanda hizmet veren Dnipropetrovsk Havalimanı’ndan her yıl çok sayıda uçuşla sayısız yolcu taşınıyor.

Dnipropetrovsk Havalimanı’ndan şehir merkezine gidiş geliş için farklı ulaşım seçeneklerinin bulunduğu Dnipropetrovsk’te size en uygun seçenek ile yolculuk edebilirsiniz.

Ulaşım seçeneklerinin yanı sıra Dnipropetrovsk Havalimanı’nda sayısız hizmetler ve faaliyetlerden de yararlanabilirsiniz. Dnipropetrovsk Havalimanı’ndan şehir merkezine farklı ulaşım seçeneklerine sahipsiniz. Bu seçeneklerin başında taksiler olup otobüs ve araç kiralama yolu ile şehir merkezine gidebilirsiniz.

Taksi

Dnipropetrovsk Havalimanı’nda istediğiniz anda çağırabileceğini taksiler ile şehir merkezine rahatlıkla ve en hızlı şekilde gidebilirsiniz. Uçağınız indiği andan itibaren tutabileceğiniz taksilerle kısa sürede şehrin merkezinde olabilirsiniz.

Otobüs

Dnipropetrovsk Havalimanı’ndan şehir merkezine gidebileceğiniz bir diğer araç otobüsler. İki tane farklı otobüs hattı üzerinden gidilen şehir merkezine otobüsler ile hesaplı ve kolayca gidebilirsiniz. Binmeden önce 109 ve 60 numaralı otobüslerden hangisine binmeniz gerektiğini sormayı unutmayın.

Araç Kiralama

Dnipropetrovsk Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için kullanabileceğiniz bir diğer yol araç kiralama. Havalimanında bulunan araç kiralama ofislerinden araç kiralayarak şehir merkezine istediğiniz rahatlıkta gitmeyi tercih edebilirsiniz. İster şoförlü ister şoförsüz olarak kiralayabileceğiniz araçlar ile hızlı ve kolayca kendinizi şehir merkezinde bulabilirsiniz.

10/05/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Dnipro Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Paz
13ºC
21ºC
Paz
Pzt
13ºC
21ºC
Pzt
Sal
10ºC
18ºC
Sal
Çar
12ºC
21ºC
Çar
Per
13ºC
21ºC
Per
Uçuş Süreleri
1s 30dk
1s 50dk
1s 40dk
1s 40dk
1s 30dk
1s 50dk
1s 30dk
1s 50dk
Haritada Görüntüle
Para birimi
x