Khmelnytskyi Uçak Bileti Ara

Khmelnytskyi Hakkında

Khmelnytskyi, Batı Ukrayna’daki Khmelnytskyi Oblast (vilayet) ve Khmelnytskyi Raion’nun idari merkezi olan bir şehirdir. Hmelnitski Buh Nehri kıyısında, Podolya (Podillia) tarihi bölgesinde yer alan bu şehir, 2009 yılı verilerine göre yaklaşık 290 bin kişilik bir nüfus barındırıyor.

Aynı zamanda kuruluş tarihi kesin olarak bilinmeyen Khmelnytskyi şehri, 1431 yılından bu yana Proskurov olarak anılmış ve daha sonra 1954 yılında şehrin adı Bohdan Khmelnytsky tarafından, antlaşma imzalanarak Khmelnytskyi olarak değiştirilmiş.

Yıllar boyunca Türkler, Almanlar, Macarlar, Polonyalılar, Litvanyalılar, Avusturyalılar, İsveçliler ve Ruslar olmak üzere birçok yabancı toplulukları ağırlayan bu şehirde gezilecek yerler ise; Kamenet's Podolsky Castle, Cathedral of the Saints Peter and Paul, Bakota/ Submerged Settlement and Remains of Ancient Cave Monastery, The Smotrych River Canyon, The Russian Gate With Fortification olarak sıralanabiliyor. Ayrıca ulaşımın kolay olduğu Khmelnytskyi’de, ılıman bir iklim yaşanıyor.

Havalimanından Khmelnytskyi Şehir Merkezine Ulaşım

Khmelnytskyi Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için taksi, araç kiralama ya da transfer hizmetlerinden birini seçmeniz gerekiyor. Havalimanından şehir merkezine bu ulaşım araçlarından hangisini seçerseniz seçin, maksimum 10-15 dakika içerisinde ulaşmanız mümkün.

Taksi

Khmelnytskyi Havalimanı’ndan Khmelnytskyi şehir içine taksiyle ulaşmak için tek yapmanız gereken terminal binasının dışında her an görebileceğiniz taksi duraklarının oraya gidip bilgi almak. Bazı taksiciler taksimetrelerini açmayabiliyor; dolayısıyla ücret anlamında şaşkınlığa uğrayabilirsiniz. Ama mesafe kısa olduğundan çok da yüksek ücretler ödemeniz istenmiyor. Ortalama 10 dakikada Khmelnytskyi şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Araç Kiralama

Khmelnytskyi Havalimanı’ndan kiralayacağınız araçla Khmelnytskyi şehir merkezine gitmek taksilere göre daha hesaplı ve konforlu olabiliyor. Eğer şehirde kalma planınız uzunsa araç kiralamak faydanıza olacaktır. 10-15 dakikada da Khmelnytskyi şehir merkezine varabilirsiniz.

 

25/10/2016 Tarihinde Güncellenmiştir.
Khmelnytskyi Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Cmt
1ºC
4ºC
Cmt
Paz
2ºC
8ºC
Paz
Pzt
0ºC
4ºC
Pzt
Sal
2ºC
6ºC
Sal
Çar
3ºC
8ºC
Çar
Uçuş Süreleri
1s 50dk
1s 20dk
1s 40dk
1s 40dk
1s 50dk
1s 30dk
1s 40dk
Haritada Görüntüle
Para birimi
x