Detroit Metropolitan Wayne County Havalimanı Uçak Bileti Ara

Harita verileri 2022 Google

Sizin İçin Seçtiğimiz Detroit Metropolitan Wayne County Havalimanı Kalkışlı Uçuşlar

Detroit Metropolitan Wayne County Havalimanı Hakkında

Michigan eyaletinin en büyük şehri Detroit’te 1927 yılında inşaat süreci başlayan Detroit Metropolitan Havalimanı 1930’da kapılarını yolculara açtı. Doğu ve Batı Amerika arasında stratejik bir konuma sahip Detroit Metropolitan Havalimanı, 1931 ve 1945 yılları arasında Amerika Birleşik Devletleri Hava Kuvvetleri tarafından askerî amaçlarla kullanıldı. 1947’de genişletilmesine karar verilen havalimanındaki çalışmalar 1950 yılına kadar sürdürüldü ve genişleme sürecinin ardından Detroit Metropolitan Havalimanı bölgenin birincil havalimanı haline geldi. Artan yolcu talebini karşılamak için 1958 yılında havalimanının güney kanadına yeni bir terminal binası açıldı. Avrupa, Asya ve Afrika’daki 140’tan fazla destinasyona uçuşlar gerçekleştirilen Detroit Metropolitan Havalimanı’nın yıllık yolcu ortalaması 35 milyondur.

Detroit Metropolitan Wayne County Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Detroit Metropolitan Havalimanı veya daha çok bilinen adıyla Metro Havalimanı, Amerika Birleşik Devletleri’nin Detroit şehrinin ülke ve dünya ile bağlantısını sağlıyor. Detroit şehir merkezine yaklaşık 32 kilometre uzaklıkta yer alan Detroit Metro Havalimanı’ndan Detroit’in merkezine ulaşmak için kullanabileceğiniz araçlar arasında en çok tercih edilen seçeneklerden biri taksi.

Havalimanından şehrin merkezine yapılan yolcular trafiğin yoğunluk durumuna ve kullanılan araca göre farklılık gösterse de genellikle 40-50 dakika civarında sürüyor.

Şehirde en rahat ve popüler araçlardan biri taksi. Ancak havalimanının Detroit kent merkezine uzak sayılabilecek bir konumda bulunması taksileri ekonomik bir araç seçeneği olmaktan uzaklaştırıyor. Şehirde ziyaretçiler tarafından en sık tercih edilen ulaşım alternatiflerinden biri de kiralık araçlar. Detroit’te araç kiralama ücretleri çok yüksek değil ve yolculara şehrin çevresinde yer alan diğer yerleşim yerlerine de kolayca ulaşım olanağı vermesi Detroit’te kiralık araçların çokça tercih edilmesinin başlıca nedenlerinden biri.

Havalimanında yer alan AVIS, Hertz ve Budget gibi uluslararası kiralama firmalarının ofisleri sayesinde şehirde araç kiralamak son derece kolay ve pratik. Amerika Birleşik Devletleri’nin ‘otomobil başkenti’ olarak anılan Detroit’te toplu taşıma araçlarının çok yaygın ve gelişmiş olmaması bir sürpriz değil. Şehirde en yakın tren istasyonu havalimanına 19 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Taksi ve diğer araçlarla bu istasyona gelerek Detroit’in çevresinde yer alan diğer şehirlere yolculuk yapma olanağınız da var.

North Terminal ve McNamara Terminal olmak üzere iki terminal binasından oluşan Detroit Havalimanı’nda bu terminaller arasında her 10 dakikada bir hareket eden servisleri kullanarak ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. TGI Fridays ve Starbucks gibi çok sayıda kafe ve restoranın da bulunduğu havalimanında hem Amerikan hem de başta Uzak Doğu olmak üzere dünya mutfağından farklı seçeneklerin tadına bakmak mümkün.

Havalimanında ayrıca para çekip gönderebileceğiniz veya diğer bankacılık işlemleriniz için kullanabileceğiniz ATM cihazları ile döviz bürosu, kafe, restoran ve barlar, kitap ve dergi alabileceğiniz kitapçılar ve uygun fiyata çok sayıda ürün bulabileceğiniz duty free mağazaları yolcuları bekliyor.

Otobüs

Detroit’te yolcuları karşılayan ilk ulaşım araçlarından biri otobüs. Şehirde otobüsler havalimanında bulunan her iki terminal önünden hareket ederek kent merkezine doğru ilerliyor. North Terminal ve McNamara Terminal önünde yer alan Ground Transportation Center bölgesinden binebileceğiniz otobüslerle yaklaşık 1 saat içinde Detroit şehir merkezinde olabilirisiniz.

Araç Kiralama

Amerika Birleşik Devletleri’nin en önemli otomobil merkezlerinden biri olan Detroit’te araç kiralama da çok sayıda ziyaretçinin bir numaralı tercihi. Şehirde havalimanına indikten hemen sonra Ground Transportation Center bölümüne gelerek burada yer alan firmalardan birinden aracınızı kiralayabilirsiniz. Alamo, Hertz, AVIS ve Sixt kentte araç kiralayabileceğiniz firmalar arasında. Ayrıca dilerseniz National, Enterprise veya Dollar gibi şirketlerden de aracınızı kiralayarak Detroit şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Kentte araç kiralamayı planlıyorsanız mutlaka şehre gelmeden önce internet üzerinden rezervasyon yaptırmanız tavsiye ediliyor. Böylece Detroit’e indiğinizde herhangi bir sürprizle karşılaşmadan aracınızı terminalde hazır bulabilir ve kolayca yola devam edebilirsiniz.

Lüks Araçlar ve Taksi

Detroit’e indikten sonra terminal çıkışında rahatlıkla taksi bulabilirsiniz. Ayrıca taksilere alternatif olarak şehirde lüks araçlarla da yolculuk yapma şansınız var. Şehirde taksi hizmeti Metro Cab tarafından, lüks araçlar ise Metro Cars tarafından sağlanıyor. Her iki seçeneğin de ücretleri çok yüksek değil. Ancak yine de otobüs gibi toplu taşıma araçlarından daha fazla ödeme yapmayı göze almanız gerekiyor. Ground Transportation Center önünden binebileceğiniz her iki araç seçeneği de günün 24 saati yolculara kesintisiz hizmet veriyor. Eğer tek başınıza seyahat ediyorsanız taksiler biraz pahalı bir alternatif olabilir. Ancak daha kalabalık bir grup veya ailenizle seyahat ederken hem rahat hem de hızlı taksiler Detroit’te en iyi seçenekler arasında.

Özel Servisler

Detroit’te özel servis firmalarına ait araçları kullanarak da şehir merkezine kısa sürede ulaşabilirsiniz. Detroit’te hizmet veren bu servislerin ücretleri servis firmasına ve gidilen mesafeye göre değişiklik gösteriyor. Ancak genel olarak taksiden daha uygun, otobüslerden ise daha pahalı olduğu söylenebilir. Genellikle kalabalık tur grupları ve Detroit’e iş amacıyla gelen şirket çalışanları tarafından tercih edilen bu servisleri kullanmak isterseniz havalimanına inmeden önce rezervasyonunuzu tamamlamanız gerekiyor.

Otel Servisleri

Detroit’te çok yaygın ve sık tercih edilen bir seçenek olmasa da otel servisleri ile de Detroit Metro Havalimanı’ndan Detroit şehir merkezine gelebilirsiniz. Kentte şehir merkezine yapılan yolculuklar için kullanabileceğiniz bu servislerin ücretleri de birçok araca kıyasla uygun. Üstelik bazı oteller bu servisleri ücretsiz olarak da misafirlerinin kullanımına sunabiliyor. Detroit’te otel servislerinden birini kullanmak isterseniz yine öncesinde otelinizle görüşerek şehre iniş saatinizle ilgili bilgi vermeli ve rezervasyon yaptırmalısınız.

Özel Araç

Detroit Havalimanı’na kent merkezinden özel aracınızla da kolayca ulaşabilirsiniz. Havalimanında yer alan yolcu bırakma alanı ve kısa süreli park alanları sayesinde özel araçla havalimanına taşımak şehirde en rahat alternatiflerden biri olarak sayılıyor. Eğer daha uzun süre aracınızı park etmek isterseniz havalimanında bunun için ödemeniz gereken ücret de çok yüksek değil. Üstelik Detroit Havalimanı’nda elektrikli araçları şarj edebileceğiniz şarj istastyonları da bulunuyor.

06 Mar 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Şehir Merkezinden Detroit Metropolitan Wayne County Havalimanı'na Ulaşım

Amerika Birleşik Devletleri’nin en önemli otomobil üretim merkezlerinden biri olarak anılan Detroit’te şehir merkezine 32 kilometre uzaklıkta yer alan Detroit Metro Havalimanı şehrin yolcularına hizmet veriyor. Aynı zamanda bulunduğu bölgenin en önemli ulaşım merkezleri arasında ilk sıralarda gelen havalimanı oldukça geniş bir alana yayılıyor. Detroit şehir merkezinden Metro Havalimanı’na ulaşmak için kullanabileceğiniz araçların sayısı ise çok fazla değil. Ancak yine de şehirde başta otobüsler ve havalimanı servisleri olmak üzere toplu taşıma araçlarını kullanabilir veya taksi, lüks transfer araçları veya araç kiralama gibi seçeneklerden birini havalimanına ulaşmak için değerlendirebilirsiniz.

Detroit Havalimanı, şehrin merkezine çok yakın değil. Bu nedenle taksilerle kent merkezinden havalimanına ulaşmak pahalı bir alternatif sayılabilir. Kentte en rahat ve kullanışlı ulaşım araçlarından biri de hem havalimanında hem de şehir merkezinde rahatlıkla bulabileceğiniz kiralık araçlar. Bu araçları sağlayan şirketlerin hem sayısı hem de sunulan araç alternatifi şehirde oldukça fazla. Yine de bu konuda işinizi şansa bırakmamak adına kente gelmeden önce aracınızı internet üzerinden ayırtmanız yararınıza olacaktır.

Otobüs

Detroit’te Amerika Birleşik Devletleri’nin diğer kentlerinde olduğu gibi toplu taşıma araçları çok yaygın ve gelişmiş sayılmaz. Şehrin bir ‘otomobil mabedi’ sayılmasının da bunda önemli bir etkisi var denebilir. Yine de kent merkezinden günün erken saatlerinden gecenin ilerleyen saatlerine dek hizmet veren otobüslere binebilir ve yaklaşık 1 saatte Detroit Havalimanı’na gelebilirsiniz.

Araç Kiralama

Detroit şehir merkezinden kiralayabileceğiniz araçlarla da yaklaşık 30 dakikada Detroit Metro Havalimanı’nda olabilirsiniz. Şehirde Hertz, AVIS, Sixt, Alamo ve Dollar gibi çok sayıda farklı firmanın araç kiralama ofisini görebilir, bu ofislerden kiralayarak Detroit ve çevresini kolayca keşfedebilirsiniz. Şehirde eğer araç kiralamayı düşünüyorsanız öncelikle internetten fiyat ve modeller konusunda araştırma yapmanız, sonrasında ise kiralayacağınız aracı şehre gelmeden önce mutlaka rezerve ettirmeniz öneriliyor. Böylece kentte herhangi bir sorunla karşılaşmadan doğrudan aracınızı kiralayabilirsiniz. Araç kiralama ofisi ile görüşmeden önce yanınızda uluslararası geçerliliğe sahip bir sürücü belgesi bulunduğundan da emin olmalısınız.

Taksi ve Lüks Araçlar

Detroit’te taksiler ikiye ayrılıyor. İlki klasik ve daha ekonomik taksiler, ikincisi ise fiyatları daha pahalı olan lüks taksiler. Metro Cars ve Metro Cab tarafından sağlanan bu araçlar arasından klasik taksilere havalimanına ulaşım için ödemeniz gereken tutar ortalama 50 dolar. Kentte her iki taksi seçeneğini de kolayca bulabilirsiniz. Eğer şehre ilk ziyaretinizse ve ortalama taksi ücretleri konusunda fazla bilginiz yoksa otelinizle görüşerek bu konuda bilgi alabilir, sonrasında ulaşım aracınızı seçebilirsiniz.

Özel Servisler

Detroit’te kentin merkezinden havalimanına ulaşım için değerlendirebileceğiniz en rahat alternatiflerden biri de özel servisler. Özel şirketler tarafından sağlanan bu servisler sayesinde yaklaşık 40 dakika içinde Detroit şehir merkezinden Metro Havalimanı’na ulaşarak zaman kazanabilirsiniz.

Otel Servisleri

Eğer Detroit’te bulunan büyük otellerden birinde kalıyorsanız Detroit şehir merkeziden Metro Havalimanı’na gelirken otelinizin sağlayabileceği servislerden de yararlanabilirsiniz. Genellikle ya ücretsiz olarak ya da taksi ve lüks araçlara kıyasla daha az bir ücret karşılığında yolcularını taşıyan otel servisleri için de şehirde önceden rezervasyon yaptırmanız gerekiyor. Otellerin servisleri şehrin merkezi sayılan noktalardan doğrudan Detroit Havalimanı’na geldiği için yolda harcanan zaman da oldukça az. Otel servisleri ile ortalama 35-40 dakika içinde Detroit Metro Havalimanı’nın terminali önünde olacaksınız.

Özel Araç

Şehirde size veya yakınlarınıza ait özel aracınız varsa şehir merkezinden yola çıkarak havalimanını gösteren yönlendirmeleri izleyebilir ve Detroit Havalimanı’na kolayca ulaşabilirsiniz. Havalimanında bulunan yolcu bırakma, kısa süreli bekleme ve park alanları sayesinde özel araçlar kentte Detroit yolcularının karşısına çıkan en rahat seçenekler arasında sayılıyor. Havalimanına özel aracı ile gelenler için ister kısa ister uzun süreli olarak kullanabileceğiniz çok geniş kapasiteli bir park alanı da var.

Havalimanı Bilgileri

Amerika Birleşik Devletleri’nin ‘otomobil başkenti’ kabul edilen Detroit’te şehir merkezine yaklaşık olarak 32 kilometre uzaklıkta bulunan Detroit Havalimanı bir anlamda şehrin dünyaya açılan en önemli kapısı. Havalimanında şehir merkezine ve çevrede yer alan diğer kentlere yolculuk yapmak için araç kiralayabileceğiniz ofislerin yanında çok sayıda kafe, restoran, bar ve alışveriş yapmak isteyen yolcuları bekleyen mağaza bulunuyor.

Havalimanının Kuzey Terminali’nde döviz işlemlerinizi halledebileceğiniz bir döviz bürosu ile ATM cihazları da Detroit’te seyahat eden yolcuların hizmetinde. Bu terminalde alışveriş yapabileceğiniz mağazalar arasında; Duty Free Americas, Everything ASAP, Tech fot Takeoff, Detroit Market Place ve USA Today Travel Zone gibi farklı seçenekler var. Yine North Terminal’de bulunan RELAY mağazasından çeşitli hediyelik eşyalar ile gazete ve dergi alışverişinizi yapabilirsiniz.

McNamara Terminal’de ise çok daha fazla seçeneğiniz var. Bu terminalde alışveriş yapabileceğiniz mağazalar arasında; The Body Shop, Brighton, Be Relax Spa, Desigual, Duty Free Americas, Michigan Store, Pandora, Swarovski, Running Fit gibi alternatifler sıralanıyor.

McNamara Terminal’de yemek yiyerek vakit geçirebileceğiniz veya yolculuk öncesi ve sonrasında bir şeyler içebileceğiniz kafe ve restoranlar ise; Caribou Coffee, Andiamo, Bigalora Cucina, Coffee Beanery, Corridor Kitchen. Ayrıca yine bu terminalde bulunan Mc Donald’s, Pinkberry, Starbucks, Mezza Mediterranean Grille, The Shed, Popeye’s, Wendy’s gibi restoran ve kafelerden de yolculuğunuzdan önce ve sonra çok sayıda farklı seçeneğin tadına bakabilirsiniz.

McNamara Terminal’de yine bankacılık işlemleri için yolcuların hizmetine sunulan ATM cihazları ile yanınızda bulunan parayı Amerikan Doları ve diğer para birimlerine çevirebileceğiniz bir döviz bürosu var. Detroit’i dünya ile buluşturan havalimanında serinlemek istediğiniz zaman çeşitli içecekler alabileceğiniz otomatik makineler de terminalin farklı noktalarında karşınıza çıkacak.

Havalimanında ayrıca uçağınızı beklerken internete girerek zaman geçirebileceğiniz kablosuz internet bağlantısı, kayıp eşyalarınız veya bagajınızla ilgili bilgi alabileceğiniz bir kayıp eşya bürosu ve aracı ile gelen yolcular için ayrılmış park alanları bulunuyor.

06 Mar 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Detroit Seyahat Rehberi
Uçuş Süreleri
Şehir
Süre
Adana
11 saat 30 dk
Ankara
11 saat
Antalya
11 saat 10 dk
Bodrum
10 saat 50 dk
Gaziantep
11 saat 40 dk
İstanbul
10 saat 30 dk
İzmir
10 saat 40 dk
Trabzon
11 saat 20 dk

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Detroit Metropolitan Wayne County Havalimanı varışlı uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Detroit Metropolitan Wayne County Havalimanı varışlı uçuşlar için arama yaptığınızda iniş yapabileceğiniz havalimanlarına uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Detroit Metropolitan Wayne County Havalimanı varışlı uçuşları bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Detroit Metropolitan Wayne County Havalimanı’na alternatif havalimanları hangileridir?

Detroit Metropolitan Wayne County Havalimanı’na alternatif olarak Ann Arbor Municipal Havalimanı’nı kullanabilirsiniz.

Hangi hava yolları Detroit Metropolitan Wayne County Havalimanı’na uçuş düzenliyor?

Lufthansa, Detroit Metropolitan Wayne County Havalimanı'na uçuş düzenliyor.

Haritada Görüntüle
Para birimi