Cleveland Uçak Bileti Ara

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Cleveland Hakkında

Cleveland, Eiro Gölü kenarında kurulmuş ABD’nin önemli sanayim şehirlerinden birisidir. Ohio eyaletine bağlı kentin, diğer ABD şehirleri arasında ulaşım ağları oldukça gelişmiştir. Özellikle göl, nehir taşımacılığı ile petrol, demir çelik gibi madenlerin ulaşımı göl üzerinden sağlanmaktadır. Kentte uçak motorları üreten ve NASA için araştırma yapan firmalar da bulunur. Cleveland’da Metropark Hayvanat Bahçesi, Great Lakes Science Center, Tarih Müzesi Crawford Auto Müzesi (Klasik Otomobil Müzesi), Rock an Roll Hall of Fame Müzesi gibi yerler gezilebilir.

İrlandalı, Çek, Polonya, Slovak, Macar gibi Avrupa’nın pek çok milletinden insanın göç ettiği kozmopolit bir şehir olan Cleveland’da bu kültürlerin izlerini görebilirsiniz. Hatta şehir içinde Küçük İtalya, İrlanda köyü, Slav köyü gibi mahalleler de var. Doğaya düşkünseniz, ava meraklıysanız ya da doğa yürüyüşleri yapmayı seviyorsanız bu şehirde sizi mutlu edecek pek çok aktivite var. Klasik bir Amerikan şehridir, NBA ve beyzbol takımları da ünlüdür.

İrlandalı, Çek, Polonya, Slovak, Macar gibi Avrupa’nın pek çok milletinden insanın göç ettiği kozmopolit bir şehir olan Cleveland’da bu kültürlerin izlerini görebilirsiniz. Hatta şehir içinde Küçük İtalya, İrlanda köyü, Slav köyü gibi mahalleler de var. Doğaya düşkünseniz, ava meraklıysanız ya da doğa yürüyüşleri yapmayı seviyorsanız bu şehirde sizi mutlu edecek pek çok aktivite var. Klasik bir Amerikan şehridir, NBA ve beyzbol takımları da ünlüdür.
 

 

Havalimanından Cleveland Şehir Merkezine Ulaşım

Burke Lakefront Havalimanı

Cleveland Hopkins Uluslararası Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek isteyen yolcuların en çok tercih ettiği ulaşım aracı kullanım kolaylığı ve düşük maliyeti sebebiyle metro olsa da daha konforlu seyahat etmek isteyen yolcular için taksi, otel shuttle servisleri, kiralık limuzin ve araç kiralama gibi seçenekler de mevcut.

Taksi

Şehirde havalimanına ait 75 araçlık beyaz taksi filosu bulunuyor. Tüm taksiler özel eğitimli şoförler tarafından kullanılıyor ve tamamında GPS ile kamera sistemi mevcut. Bagaj teslim alanında 11 numaralı bandın bitişiğindeki ‘Taxi’ çıkışını kullanarak taksiye binebilirsiniz. Taksi açılış ücreti ilk 5 mil için 13,5 dolardan başlıyor ve her 5 milde 10 dolar artıyor. Bu ücretin dışında fiyata mutlaka 1 dolar da yakıt ücreti olarak ekleniyor. Taksi ile şehir merkezine ulaşım ortalama 35 dolar tutuyor ve sadece 15 dakika sürüyor.

Araç Kiralama

Seyahatini kiraladığı araçla özgürleştirmek isteyen yolcular bagaj teslim alanının 4 numaralı kapısından çıkıp 7 gün 24 saat hizmet veren Rental Car Shuttle servislerini kullanarak sadece birkaç dakika içerisinde Cleveland Rental Car Center’a gidebilir ve 8 farklı firmadan biriyle anlaşıp bütçesine uygun bir araç kiralayabilir. Cleveland’da araç kiralamak yüksek vergi oranı sebebiyle genel olarak maliyetli kabul ediliyor. Kiraladığınız araçla şehir merkezine I-71 S yolu üzerinden ilerleyerek sadece 15 dakikada ulaşabilirsiniz.

Metro

Direkt havalimanına bağlanan Red Line metro hattı ile şehir merkezine çok kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Metro istasyonuna gitmek için havalimanındaki asansörlerle -1’e inmeniz yeterli. Bilet fiyatı tek yön için 2,25 dolar. Metro her 15 dakikada bir kalkıyor ve yolculuk yarım saatten az sürüyor.

Otel Servisi

Cleveland’da bulunan otuzdan fazla otel müşterilerine havalimanı servis hizmeti veriyor. Otelinizde bu hizmetin olup olmadığını önceden öğrenerek rezervasyon yaptırabilir ve bagaj teslim alanından itibaren seyahatinizin tadını çıkarmaya başlayabilirsiniz.

Limuzin

Havalimanı ile anlaşmalı 15 limuzin kiralama şirketi lüks ve konforu seven misafirler için hizmet veriyor.

19 Oca 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Cleveland Hopkins Intl. Havalimanı

Even though the metro is the most preferred option of transportation from Cleveland Hopkins International Airport to the city center is metro because of the ease of use and low cost of transportation, there are also taxi, hotel shuttle services, car and limousine rental services are available for those who want to travel more comfortably.

Taxi

There is a white taxi fleet of 75 cars belonging to the airport in the city. All taxis are being used by specially trained drivers and there is a GPS and camera system in all. In the luggage delivery area you can take the taxi using the 'Taxi' exit at the end of the band number 11. The taxi fares start at 13.5 dollar for the first 5 miles and increase by 10 dollar for every 5 miles. Apart from this, a fuel fee of 1 dollar is added to the fee. Getting to the city center by taxi costs an average of 35 dollars and it only takes 15 minutes.

Car Rental

Passengers who want to travel freely with their rented car can go to the Cleveland Rental Car Center in just a few minutes using the Rental Car Shuttle services, which are available 24 hours a day, 7 days a week from the luggage delivery area and can rent a car suitable for their budget from 8 different companies. Renting a vehicle in Cleveland is generally considered costly because of the high tax rate. You can reach the city center in just 15 minutes by driving on the I-71 S with your rental car.

Metro

You can reach the city center very easily with the Red Line metro line which connects directly to the airport. To get to the metro station, you only need to get to the -1 floor with the elevators at the airport. Ticket price is 2.25 dollar for one way. The metro departs every 15 minutes and the journey lasts less than half an hour.

Hotel Service

More than thirty hotels in Cleveland offer airport shuttle service to their customers. You can make reservations in advance at your hotel to see if this service is available, and you can start enjoying your travel from the baggage claim area.

Limousine

The 15 limousine rental companies that are contracted with the airport serve to guests who love luxury and comfort.

30 Nis 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Cleveland uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Cleveland varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Cleveland uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Cleveland uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Cleveland uçuşları Burke Lakefront Havalimanı, Cuyahoga County Havalimanı, Cleveland Hopkins Intl. Havalimanı'na düzenleniyor.

Cleveland yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Cleveland 11 saat 30 dakika, Ankara-Cleveland 11 saat, Antalya-Cleveland 11 saat 10 dakika, Bodrum-Cleveland 10 saat 50 dakika, Gaziantep-Cleveland 11 saat 40 dakika, İstanbul-Cleveland 10 saat 30 dakika, İzmir-Cleveland 10 saat 40 dakika, Trabzon-Cleveland 11 saat 20 dakika sürüyor.

Cleveland Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Paz
20ºC
23ºC
Paz
Pzt
20ºC
26ºC
Pzt
Sal
20ºC
27ºC
Sal
Çar
19ºC
26ºC
Çar
Per
18ºC
27ºC
Per
Uçuş Süreleri
11s 30dk
11s 10dk
10s 50dk
11s 40dk
10s 30dk
10s 40dk
11s 20dk
Haritada Görüntüle
Cleveland Alternatif Ulaşım
Para birimi