Ermenek Otogarı Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın
OtogarAdresTelefon
business
Ermenek Otogarı
place
Taşbaşı Mah. Emin Hami Bey Cd. 70400 Ermenek/Karaman

Ermenek

Karaman’ın en bilinen ilçesi konumunda olan Ermenek’e ulaşım sağlamak istiyorsanız yolunuz mutlaka Ermenek Otogarı’na düşüyor. Terminalden yıl boyunca birçok noktaya rahatlıkla otobüs seferi bulabilirsiniz. Bu kapsamda Antalya, Mersin, Adana, Ankara, İzmir gibi büyük şehirlere Ermenek Otogarı üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz.

Ermenek, doğası ve baraj gölü ile birçok kişinin ilgisini çekebiliyor. Bu kapsamda Ermenek Otogarı, hem yerleşim biriminde yaşayan kişiler hem de bölgeyi ziyaret etmek isteyen gezginler tarafından sıklıkla kullanılıyor. Oldukça küçük olan terminalde yolcuların otobüs saatini geçirebileceği alan dışında ihtiyaç giderecek herhangi bir işletme yer almıyor. Bu açıdan zayıf olsa da otogardan Kontur, Yeni Diyarbakır, Isparta Petrol, Şimşek Seyahat, Özkaymak Turizm, Yeni Sivas Turizm gibi yerel ve bölgesel otobüs firmaları sefer düzenliyor. Buna ek olarak terminalden kalkan firmalar arasında Sarıveliler Koop, Eşme Ermenek Turizm de yolcuların seçenekleri yer alıyor.

Ermenek Otogarı, ilçenin merkezinde yer alıyor. Bu nedenle de ulaşım rahat bir şekilde sağlanabiliyor. Bunun yanı sıra yerleşim birimin çeşitli noktalarından hareket eden minibüsler ile de terminale rahatlıkla gidebilirsiniz.

Şehir Merkezinden Ermenek Otogarı'na Ulaşım

Karaman şehrine bağlı 28.000 nüfuslu bir ilçe olan Ermenek’in otogarı, ilçe merkezinin tam ortasında Emin Hami Bey Caddesi üzerinde yolculara hizmet sunuyor. Ermenek Belediyesi, Atatürk Caddesi ve Cumhuriyet Caddesi gibi merkezi noktalara 5-10 dakikalık yürüyüş mesafesinde yer alan Ermenek Otogarı’na ilçenin pek çok noktasından ister yürüyerek isterseniz ise özel minibüsler ve taksilerle rahatlıkla gidebilirsiniz. Karaman merkezi, ilçelerinden ve köylerinden de kooperatif minibüsleri, Ermenek Otogarı’na ulaşım hizmeti sağlıyor.

Özel Minibüsler                                      

Belediyeye bağlı özel minibüslerle Ermenek Kalesi, Firan Kalesi, Tekke Parkı, Rüstem Paşa Camii gibi tarihi ve turistik noktaların yanı sıra Dibekli Caddesi, Cumhuriyet Caddesi, Karamanoğlu Hamamı, Ermenek Meslek Yüksekokulu, Ermenek Adliyesi, Ermenek Devlet Hastanesi gibi uzak noktalardan da her yarım saatte bir Ermenek Otogarı’na gidebilirsiniz.

S. S. Öz Ermenek Minibüsçüler Kooperatifi minibüsleriyle ise her saat Karaman merkezinden ve şehrin Sarıveliler, Başyayla, Kazımkarabekir, Ayrancı ilçeleri veya köylerinden Ermenek Otogarı’na geçebilirsiniz.

Taksi

Ermenek oldukça küçük bir ilçe olduğu için az sayıda taksi durağı hizmet veriyor. Üniversite Taksi durağına 0545 152 81 15, Semt Pazarı Sokak’ta bulunan Çılgın Taksi durağına ise 0535 454 79 10 numaralı telefon ulaşarak istediğiniz saatte Ermenek Otogarı’nda olabilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Seyahat Edilen Şehirler

expand_less