Selimpaşa Otogarı Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Selimpaşa

Selimpaşa Otogarı, İstanbul’un Silivri ilçesinde bulunan şehirler arası otobüslerin bir durak noktası. Otogar olarak isimlendirilse de burası aslında bir dinlenme tesisi. Ancak yolcu indirme – bindirme noktasında çok kullanılması otogar olarak anılmasına neden oluyor.

Selimpaşa Otogarı, İstanbul’un önemli sefer noktalarından biri olarak kabul ediliyor. Avrupa Yakası’ndan kalkan ve buraya varan otobüslerin çoğu tarafından kullanılan bir merkez olmasıyla öne çıkıyor. Tesiste büfe ve restoran gibi alanlar bulunurken yolcuların WC ihtiyaçlarını karşılamaları için de imkânlar bulunuyor. Ancak bir otogardan farklı olarak geniş bir bekleme salonunun mevcudiyetinden söz edilemiyor.

İstanbul’a sefer düzenleyen her otobüs firmasının tercih ettiği bu tesis Türkiye’nin pek çok şehrinden kalkan otobüsün durakladığı bir nokta olarak biliniyor. Konumu itibarıyla ulaşımın çok kolay olması tesisin çok kullanılmasını açıklıyor.

Şehir Merkezinden Selimpaşa Otogarı'na Ulaşım

Marmara Denizi kıyısında yer alan ve İstanbul’un turistik beldeleri arasında bulunan Selimpaşa, İstanbul’un Silivri ilçesine bağlı. Silivri merkezine 12 kilometre mesafede olan Selimpaşa’da Silivri Otogarı kullanılıyor. Silivri’den ve İstanbul’un hemen her yerinden Silivri Otogarı’na ulaşım oldukça kolay. Otogara gitmek için isterseniz belediye otobüsü, minibüs gibi toplu taşıma araçlarını tercih edebilir, isterseniz de ücretsiz yolcu servislerini ya da taksileri kullanabilirsiniz.

Belediye Otobüsler      

Selimpaşa’dan ve İstanbul’un dört bir yanından Silivri Otogarı’na ulaşım oldukça kolay. İstanbul’un çok büyük bir metropol olması nedeniyle uzak mesafedekiler için sadece süreç uzuyor. Otogara gitmek için 300 numaralı TÜYAP Silivri, 300 G numaralı TÜYAP Gümüşyaka, 303 A numaralı Silivri Avcılar Metrobüs ve 303 B numaralı Silivri Cezaevi Otogar hatlı ulaşım araçlarını tercih edebilirsiniz. 

Minibüsler

Otobüslerin yanı sıra Selimpaşa’dan otogara giden pek çok minibüs de bulunuyor. Silivri-Selimpaşa minibüs hattının yanı sıra otogara giden farklı hatlar da yer alıyor. Dolayısıyla otogara ulaşmak için minibüs alternatiflerini de tercih edebilirsiniz. 

Taksi

Selimpaşa’da bulunan taksi duraklarında 24 saat araç bulmak mümkün. Taksiyle yaklaşık 15 dakikada otogara ulaşabilirsiniz.

Yolcu Servisleri

Silivri Otogarı’nda Türkiye’nin hemen her yerine ulaşım sağlayan şehirler arası otobüs firmaları bulunuyor. Söz konusu firmaların müşterilerine yönelik sağladığı ücretsiz yolcu servisi imkanından yararlanarak da otogara ulaşabilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

expand_less