Sakarya Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Sakarya Hakkında

Marmara Bölgesi’nin ekonomik anlamda en fazla gelişen şehirlerinden Sakarya, özellikle Ankara ile İstanbul arasındaki konumu sayesinde her yıl çok sayıda ziyaretçiye ev sahipliği yapıyor. Türkiye’nin en uzun üç ırmağından biri olarak bilinen Sakarya Nehri’nin kıyılarında kurulan şehrin nüfusu 1 milyona yakın. Karadeniz ve Akdeniz iklimleri arasındaki bir geçiş iklimi olarak tanımlanan Marmara ikliminin hakim olduğu şehirde genellikle ılıman hava etkili. Yağmurlar ise Sakarya’ya çoğunlukla sonbahar ve ilkbahar aylarında düşüyor.

1999 yılında yaşanan deprem sırasında büyük ölçüde etkilenen şehirde bugün de depremin izlerine rastlamak halen mümkün. Sakarya’nın depremden önceki ve sonraki durumunu gözler önüne seren Deprem Müzesi bu anlamda ziyaret edilebilecek önemli adreslerden. Bir dönem Atatürk’e ev sahipliği yapan ve bu özelliğinden ötürü Atatürk Evi ismiyle de anılan Sakarya Müzesi’nde ise şehrin Bizans, Roma ve Osmanlı dönemlerinden kalan eserleri sergileniyor. Sakarya’da ayrıca Doğançay Şelalesi, Acelle Yaylası, Karasu Plajı ve Acarlar Longozu gibi birbirinden enfes doğal güzelliklere şahit olabileceğinizi unutmayın. Suyun üzerine dökülen yaprakları ile her mevsim muazzam manzaralara kavuşan Acarlar Longozu, Karasu ilçesinin yakınlarında yer alıyor. Şehir merkezinde alışveriş yapabileceğiniz veya gençlerin de tercihi olan kafeler ile barlarda dinlenerek soluklanabileceğiniz Çark Caddesi, günümüzde sadece yaya trafiğine açık. Sakarya’nın nabzını tutmak için de harika bir yer olan caddede günün hangi saati olursa olsun keyifli zaman geçirebilirsiniz.

Sakarya ayrıca Türkiye’de birbirinden lezzetli yemekleri tadabileceğiniz şehirlerden. Islama köftesi ve Çerkez tavuğu ile ünlü şehide ayrıca hamsili pilav ve keşkek gibi tatları ihmal etmeyin. Şehrin Ankara ile İstanbul arasında yer alması ise özellikle ulaşımda karayolunu tercih edenlerin işini hayli kolaylaştırıyor. Ankara’dan otobüslerle yaklaşık 3 saatte gelebileceğiniz Sakarya’ya seyahat için dilerseniz hem İstanbul’dan hem de Ankara’dan hızlı tren seçeneğini değerlendirebilirsiniz. İstanbul’dan hızlı trenlerle ortalama 1 saatte ulaşılabilen Arifiye durağında inerek Sakarya kent merkezine rahatlıkla gelmeniz mümkün. Uçak yolculuğunu seçenler ise yaklaşık 120 kilometre mesafedeki Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’na indikten sonra farklı araç alternatifleriyle Sakarya’nın yolunu tutabilirler.

Sakarya Otogarı Hakkında

2011 yılında yenilenerek hizmete giren Sakarya Otogarı, şehir merkezine uzak bir konumda çevre yolu üzerinde bulunuyor. Gelişmiş şehir içi ulaşım ağına sahip Sakarya’da hem üniversite ve havalimanından hem de şehrin her cadde ve mahallesinden kolayca otogara ulaşmak mümkün. Belirli saatlere kadar hizmet veren belediye otobüsleri, minibüsler ve ücretsiz yolcu servislerinin yanı sıra ve taksilerle de 24 saat boyunca otogara gidebilirsiniz.

Ücretsiz Yolcu Servisleri

Otogara ulaşım için en pratik araçlardan biri olan ücretsiz yolcu servislerini yolcular sıklıkla tercih ediyor. Şehir merkezinde bilet satış ofisleri önünden, her yarım saatte bir son otobüs seferine kadar hareket eden bu servislerle kısa sürede otogara ulaşmanız mümkün.

Belediye Otobüsleri

Otogara gitmek için en çok kullanılan ulaşım araçlarından olan belediye otobüsler hem pek çok cadde ve mahalleye uğradığı hem de kolay bulunabildiği için tercih ediliyor. Kart 54 kullanarak binebileceğiniz otobüslerin hat numaraları ise:

Hat 1: Sakarya Park-Küpçüler-Kuzey Terminal 

Hat 3: Demokrasi Meydanı-Yeşiltepe-Yeni Terminal

Hat 7: Demokrasi Meydanı-Yıldıztepe-Yeni Terminal

Hat 28: Kuzey Terminali-Yeni Terminal

Hat 29: Kampüs-Yeni Terminal

Hat 54K: Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı-Yeni Terminal

Minibüsler

Resmi daireler, üniversite çevresi, büyük alışveriş merkezlerinin önünde ve havalimanında da duraklarını bulabileceğiniz minibüsleri de otogara ulaşım için tercih edebilirsiniz. Şehir içi minibüslerinin Korucuk Mahallesi, Yenigün Mahallesi, Yağcılar Mahallesi ve Maltepe Mahallesi gibi on binlerce nüfuslu pek çok mahallede ve ana caddelerde durakları var. İlçeler arası hizmet veren minibüsler ise Bilecik’in 16 ilçesi ve köylerinden her saat yolcuların otogara ulaşımını sağlıyor.

Taksi

Sakarya, yoğun nüfuslu şehirlerden olduğu için taksiler de sıklıkça kullanılıyor ve pek çok ana caddede 24 saat hizmet veren taksi durakları bulunuyor. Çark Caddesi üzerinde bulunan Çark Taksi’ye (0264) 272 05 58 numaralı telefondan, Adnan Menderes Caddesi üzerinde yer alan Ramada Taksi’ye (0532) 724 19 49 numarasından ve Kudüs Caddesi üzerinde hizmet veren tren garı yanındaki (0264) 279 22 17 numaralı İstasyon Taksi, bulunduğunuz yere taksi çağırabileceğiniz ve rahat bir yolculukla otogara ulaşabileceğiniz taksi duraklarından bazıları.

Sakarya Otogarı Hakkında

Sakarya şehir merkezinin biraz dışında, çevre yolu üzerinde Hürriyet Caddesi üzerinde bulunan Sakarya Otogarı, Marmara Bölgesi ile Karadeniz ve İç Anadolu bölgeleri arasında bir geçiş noktası olduğundan her zaman hareketli bir otobüs terminali. Yürüyerek ulaşımın zor olduğu otogara ücretsiz yolcu servisleri, belediye otobüsleri, minibüsler ve taksiler ile kısa sürede gidebilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Belediye otobüsleri yolcular tarafından tercih edilen ve yoğun olarak kullanılan ulaşım araçları. Pek çok mahalle ve caddede durakları bulunan, sabah saat 07:00 ile 20:30 arası ulaşım hizmeti veren otobüs hatları ve güzergâhları ise şöyle:

Hat 1: Kuzey Terminal- Küpçüler-Sakarya Park

Hat 3: Yeni Terminal-Yeşiltepe-Demokrasi Meydanı

Hat 7: Yeni Terminal- Yıldıztepe-Demokrasi Meydanı

Hat 28: Yeni Terminal-Kuzey Terminali

Hat 29: Yeni Terminal-Kampüs-Yeni Terminal

Hat 54K: Yeni Terminal-Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı

Minibüsler

Sakarya’da ilçeler arası ve şehir içi minibüsleri yolculara hizmet veriyor. Otogar içinde, Atatürk Caddesi ve Orhan Gazi Caddesi üzerinde duraklarını bulabileceğiniz şehir içi minibüsleriyle Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı, Sakarya Üniversitesi, Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Sakarya Büyükşehir Belediyesi gibi merkezi noktaların yanı sıra hemen her ana büyük caddeye de otogardan kısa sürede gidebilirsiniz.

İlçeler arası minibüslerle ise Sapanca, Akyazı ve Uzunkum gibi turistik beldelerin yanı sıra Sakarya’nın 16 ilçesine ve köylerine de otogardan her saat başı gitmeniz mümkün.

Ücretsiz Yolcu Servisleri

Sakarya Otogar’ndan şehir merkezine gidebileceğiniz, en sık tercih edilen ve en ekonomik ulaşım aracı ise ücretsiz yolcu servisleri. Onlarca ulusal otobüs firmasının ofisinin bulunduğu terminalde, firmaların kendi yolcuları için sağladığı yolcu servislerini kullanarak Atatürk Bulvarı, Milli Egemenlik Caddesi, Yeni Bosna Caddesi ve büyük alışveriş merkezleri gibi yoğun yerlere kısa sürede gidebilirsiniz. Yolcu servisleri, varış peronları önünden son otobüs saatine kadar her yarım saatte bir hareket ediyor.

Taksi

Belediye otobüsü ve minibüs çalışma saatlerinden sonra veya çok bavulunuz ve aceleniz varsa taksi kullanarak da otogardan Sakarya merkezinde istediğiniz noktaya kolayca ulaşabilirsiniz. Otogar içerisinde durağı bulunan, 0264 275 28 68 numaralı Yeni Terminal Taksi durağı 7 gün 24 saat açık. 

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Sakarya Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

RotaBilet FiyatlarıGünlük Otobüs Seferi SayısıOrtalama Sefer Süresi
roomİstanbul - Sakarya
110 TL743 sa 11 dk
roomİzmir - Sakarya
329 TL217 sa 31 dk
roomAnkara - Sakarya
150 TL354 sa 14 dk
roomAdana - Sakarya
340 TL4710 sa 47 dk
roomBursa - Sakarya
135 TL622 sa 52 dk
roomAntalya - Sakarya
270 TL208 sa 23 dk

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Sakarya otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Sakarya otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Sakarya otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Sakarya yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Sakarya 3 saat , İzmir - Sakarya 7 saat 30 dakika , Ankara - Sakarya 4 saat 30 dakika sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Sakarya seferleri bulunuyor?
expand_more
Metro Turizm, Sakarya Vib Turizm, Ali Osman Ulusoy Türkiye’nin birçok şehrinden Sakarya seferleri düzenliyor.
Sakarya Ortalama Sıcaklık
 • Cumartesi
  22 /Hava Durumu
 • Pazar
  22 /Hava Durumu
 • Pazartesi
  21 /Hava Durumu
 • Salı
  21 /Hava Durumu
 • Çarşamba
  9 /Hava Durumu
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  2 saat schedule
 • İzmir
  7 saat schedule
 • Ankara
  4 saat schedule
 • Adana
  11 saat schedule
 • Bursa
  2 saat schedule
 • Antalya
  8 saat schedule
 • Trabzon
  14 saat schedule
map placeholder
expand_less