Sakarya Otobüs Bileti Ara

Sakarya Hakkında

Marmara Bölgesi’nin ekonomik anlamda en fazla gelişen şehirlerinden Sakarya, özellikle Ankara ile İstanbul arasındaki konumu sayesinde her yıl çok sayıda ziyaretçiye ev sahipliği yapıyor. Türkiye’nin en uzun üç ırmağından biri olarak bilinen Sakarya Nehri’nin kıyılarında kurulan şehrin nüfusu 1 milyona yakın. Karadeniz ve Akdeniz iklimleri arasındaki bir geçiş iklimi olarak tanımlanan Marmara ikliminin hakim olduğu şehirde genellikle ılıman hava etkili. Yağmurlar ise Sakarya’ya çoğunlukla sonbahar ve ilkbahar aylarında düşüyor.

1999 yılında yaşanan deprem sırasında büyük ölçüde etkilenen şehirde bugün de depremin izlerine rastlamak halen mümkün. Sakarya’nın depremden önceki ve sonraki durumunu gözler önüne seren Deprem Müzesi bu anlamda ziyaret edilebilecek önemli adreslerden. Bir dönem Atatürk’e ev sahipliği yapan ve bu özelliğinden ötürü Atatürk Evi ismiyle de anılan Sakarya Müzesi’nde ise şehrin Bizans, Roma ve Osmanlı dönemlerinden kalan eserleri sergileniyor. Sakarya’da ayrıca Doğançay Şelalesi, Acelle Yaylası, Karasu Plajı ve Acarlar Longozu gibi birbirinden enfes doğal güzelliklere şahit olabileceğinizi unutmayın. Suyun üzerine dökülen yaprakları ile her mevsim muazzam manzaralara kavuşan Acarlar Longozu, Karasu ilçesinin yakınlarında yer alıyor. Şehir merkezinde alışveriş yapabileceğiniz veya gençlerin de tercihi olan kafeler ile barlarda dinlenerek soluklanabileceğiniz Çark Caddesi, günümüzde sadece yaya trafiğine açık. Sakarya’nın nabzını tutmak için de harika bir yer olan caddede günün hangi saati olursa olsun keyifli zaman geçirebilirsiniz.

Sakarya ayrıca Türkiye’de birbirinden lezzetli yemekleri tadabileceğiniz şehirlerden. Islama köftesi ve Çerkez tavuğu ile ünlü şehide ayrıca hamsili pilav ve keşkek gibi tatları ihmal etmeyin. Şehrin Ankara ile İstanbul arasında yer alması ise özellikle ulaşımda karayolunu tercih edenlerin işini hayli kolaylaştırıyor. Ankara’dan otobüslerle yaklaşık 3 saatte gelebileceğiniz Sakarya’ya seyahat için dilerseniz hem İstanbul’dan hem de Ankara’dan hızlı tren seçeneğini değerlendirebilirsiniz. İstanbul’dan hızlı trenlerle ortalama 1 saatte ulaşılabilen Arifiye durağında inerek Sakarya kent merkezine rahatlıkla gelmeniz mümkün. Uçak yolculuğunu seçenler ise yaklaşık 120 kilometre mesafedeki Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’na indikten sonra farklı araç alternatifleriyle Sakarya’nın yolunu tutabilirler.

Adapazarı Terminali Hakkında

Şehir Merkezinden Adapazarı Terminali’ne Ulaşım

Şehir merkezinde bulunan Adapazarı Terminali’ne hemen her semtten ve merkez ilçelerinden ulaşım için birçok alternatif bulunuyor.

Belediye Otobüsleri

29 numaralı Sakarya Üniversitesi kampüs rotalı veya 54K numaralı havalimanı ve şehir merkezi rotalı belediye otobüsleriyle terminale kolayca ulaşabilirsiniz.

Minibüs

Adapazarı’nın semtlerinden ve önemli ana hat duraklarından kalkan minibüslerle terminale ulaşabilirsiniz.

Yolcu Servisleri

Adapazarı Terminali’nde ve şehir merkezinde onlarca otobüs firmasının bilet satış ofisleri bulunuyor. Belirli saatlerde ofislerin önünden kalkan ücretsiz yolcu servisleriyle terminale ulaşabilirsiniz.

Taksi

Şehirde hemen her mahallede bulunan taksi duraklarında 24 saat taksi bulabilir, rahat ve kısa bir yolculukla terminale ulaşabilirsiniz.

Adapazarı Terminali Hakkında

Adapazarı Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

Adapazarı Terminali şehir merkezine oldukça yakın ve terminalden pek çok ulaşım aracıyla şehir merkezine kolayca gidebilirsiniz.

Yolcu Servisleri

Terminalden şehir merkezine ulaşmak için en çok tercih edilen yollardan biri ücretsiz yolcu servisleri. Seyahat ettiğiniz firmanın sunduğu yolcu servisiyle Adapazarı merkezine kolayca gidebilirsiniz. Yolcu servisleri terminal çıkış kapısı önünde bulunuyor ve her yarım saate bir kalkıyor.

Belediye Otobüsleri

Otobüs durağı, terminalin çıkış kapısı önünde bulunuyor. 29 ve 54K numaralı otobüs hatlarını kullanarak üniversite, havalimanı ve şehir merkezine kolayca ulaşabilirsiniz.

Minibüs

Terminalin yanında durağı bulunan minibüslerle de şehir merkezindeki ana duraklara ulaşmanız mümkün.

Taksi

7 gün 24 saat hizmet veren terminalin taksi durağında her zaman taksi bulabilir, hızlı ve rahat bir yolculukla şehirde istediğiniz yere gidebilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Sakarya Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları
RotaBilet FiyatlarıGünlük Otobüs Seferi SayısıOrtalama Sefer Süresi
roomİstanbul - Sakarya
30 TL403 sa
roomİzmir - Sakarya
107 TL67 sa 30 dk
roomAnkara - Sakarya
45 TL411 sa 30 dk
roomAdana - Sakarya
109 TL2012 sa
roomBursa - Sakarya
35 TL262 sa 30 dk
roomAntalya - Sakarya
120 TL89 sa 30 dk
Sakarya Ortalama Sıcaklık
 • Pazar
  14 /Hava Durumu
 • Pazartesi
  15 /Hava Durumu
 • Salı
  14 /Hava Durumu
 • Çarşamba
  16 /Hava Durumu
 • Perşembe
  11 /Hava Durumu
Sefer Süreleri
 • İstanbul
  3 saat schedule
 • İzmir
  7 saat schedule
 • Ankara
  4 saat schedule
 • Adana
  12 saat schedule
 • Bursa
  2 saat schedule
 • Antalya
  9 saat schedule
 • Trabzon
  14 saat schedule