Sakarya Otobüs Bileti Ara

Sakarya Hakkında

Marmara Bölgesi’nin ekonomik anlamda en fazla gelişen şehirlerinden Sakarya, özellikle Ankara ile İstanbul arasındaki konumu sayesinde her yıl çok sayıda ziyaretçiye ev sahipliği yapıyor. Türkiye’nin en uzun üç ırmağından biri olarak bilinen Sakarya Nehri’nin kıyılarında kurulan şehrin nüfusu 1 milyona yakın. Karadeniz ve Akdeniz iklimleri arasındaki bir geçiş iklimi olarak tanımlanan Marmara ikliminin hakim olduğu şehirde genellikle ılıman hava etkili. Yağmurlar ise Sakarya’ya çoğunlukla sonbahar ve ilkbahar aylarında düşüyor.

1999 yılında yaşanan deprem sırasında büyük ölçüde etkilenen şehirde bugün de depremin izlerine rastlamak halen mümkün. Sakarya’nın depremden önceki ve sonraki durumunu gözler önüne seren Deprem Müzesi bu anlamda ziyaret edilebilecek önemli adreslerden. Bir dönem Atatürk’e ev sahipliği yapan ve bu özelliğinden ötürü Atatürk Evi ismiyle de anılan Sakarya Müzesi’nde ise şehrin Bizans, Roma ve Osmanlı dönemlerinden kalan eserleri sergileniyor. Sakarya’da ayrıca Doğançay Şelalesi, Acelle Yaylası, Karasu Plajı ve Acarlar Longozu gibi birbirinden enfes doğal güzelliklere şahit olabileceğinizi unutmayın. Suyun üzerine dökülen yaprakları ile her mevsim muazzam manzaralara kavuşan Acarlar Longozu, Karasu ilçesinin yakınlarında yer alıyor. Şehir merkezinde alışveriş yapabileceğiniz veya gençlerin de tercihi olan kafeler ile barlarda dinlenerek soluklanabileceğiniz Çark Caddesi, günümüzde sadece yaya trafiğine açık. Sakarya’nın nabzını tutmak için de harika bir yer olan caddede günün hangi saati olursa olsun keyifli zaman geçirebilirsiniz.

Sakarya ayrıca Türkiye’de birbirinden lezzetli yemekleri tadabileceğiniz şehirlerden. Islama köftesi ve Çerkez tavuğu ile ünlü şehide ayrıca hamsili pilav ve keşkek gibi tatları ihmal etmeyin. Şehrin Ankara ile İstanbul arasında yer alması ise özellikle ulaşımda karayolunu tercih edenlerin işini hayli kolaylaştırıyor. Ankara’dan otobüslerle yaklaşık 3 saatte gelebileceğiniz Sakarya’ya seyahat için dilerseniz hem İstanbul’dan hem de Ankara’dan hızlı tren seçeneğini değerlendirebilirsiniz. İstanbul’dan hızlı trenlerle ortalama 1 saatte ulaşılabilen Arifiye durağında inerek Sakarya kent merkezine rahatlıkla gelmeniz mümkün. Uçak yolculuğunu seçenler ise yaklaşık 120 kilometre mesafedeki Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’na indikten sonra farklı araç alternatifleriyle Sakarya’nın yolunu tutabilirler.

En Çok Tercih Edilen Sakarya Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

RotaBilet FiyatlarıGünlük Otobüs Seferi SayısıOrtalama Sefer Süresi
roomİstanbul - Sakarya
40 TL613 sa
roomİzmir - Sakarya
90 TL106 sa 30 dk
roomAnkara - Sakarya
46 TL674 sa 30 dk
roomAdana - Sakarya
99 TL3211 sa 30 dk
roomBursa - Sakarya
40 TL202 sa 30 dk
roomAntalya - Sakarya
99 TL89 sa 15 dk
Sakarya Ortalama Sıcaklık
 • Salı
  32 /Hava Durumu
 • Çarşamba
  24 /Hava Durumu
 • Perşembe
  25 /Hava Durumu
 • Cuma
  26 /Hava Durumu
 • Cumartesi
  29 /Hava Durumu
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  3 saat schedule
 • İzmir
  7 saat schedule
 • Ankara
  4 saat schedule
 • Adana
  12 saat schedule
 • Bursa
  2 saat schedule
 • Antalya
  8 saat schedule
 • Trabzon
  13 saat schedule
expand_less