Ortaca Otogarı Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Ortaca

Ortaca Otogarı, Muğla’nın Ortaca bölgesinde yer alan bir şehirler arası otobüs terminali. Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilen bu otogar yolcuların kaliteli bir yolculuk için tercih ettikleri bir merkez. Turistik bir nokta olması nedeniyle çok yoğun olan Ortaca Otogarı bölgenin en önemli yolcu indirme – bindirme noktalarından biri aynı zamanda. 
Ortaca, ilçe olarak çok kalabalık bir yer olmasa da Muğla’ya gelen turist sayısının her geçen gün artması Ortaca Otogarı’nın kalabalık günler geçirmesine neden oluyor. İlçenin konumu, turistlerin şehri yoğun bir şekilde tercih etmesini sağlıyor. Burada bulunan otogar çok modern ve kaliteli hizmet sunmasa da yolcuların genel ihtiyaçlarına cevap veriyor. Basitçe yapılandırılmış peronların bulunduğu otogarda kafe, büfe ve lokanta tazı yerler de bulunuyor. 
Yolcuların beklemesi adına bankların bulunduğu otogarda WC gibi  ihtiyaçlara cevap verecek kısımlar da mevcut. Otogarın Muğla ve Marmaris istikametinde bir durak olması pek çok yolcunun tercih ettiği bir yer olmasını da sağlıyor. Benzer şekilde ulusal ve yerel pek çok otobüs firması otogara seferler düzenliyor. Bu da Ortaca Otogarı kalkışlı ve varışlı pek çok sefer imkânı sunuyor. Muğla Otogarı ve Marmaris Otogarı’na yaklaşık 72 kilometre mesafedeki Ortaca Otogarı ulaşım konusunda büyük kolaylık sağlıyor.

Şehir Merkezinden Ortaca Otogarı'na Ulaşım

Ortaca ilçesinin merkezinde yer alan ulaşım ağlarının tam ortasında bulunan Ortaca Otogarı’na birçok ulaşım aracı ile gidebilirsiniz. Otobüs, minibüs ve taksi gibi seçenekler yolcuları hizmetine sunuluyor.

Otobüs

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen otobüs hizmeti ile Ortaca Otogarı’na kısa süre içerisinde ulaşabilirsiniz. Ortaca Otogar - Dalaman/Şehiriçi/Hastane hattında sefer düzenleyen otobüs  sabah 06.30’da seferine başlıyor ve gece 23.15’te son kez yolcu alıyor. Bunun yanı sıra Ortaca Devlet Hastanesi - Otogar/Bahçelievler güzergâhında da yolcu taşımacılığı yapılıyor. 08.00’da başlayan hizmet, 17.30’da son buluyor.

Minibüs

Ortaca Otogarı’na ulaşmak için ilçede bulunan minibüsleri de kullanabilirsiniz. S.S. 23 No’lu Ortaca Minibüsleri ve Otobüsleri Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi’ne bağlı minibüsler Muğla ve Ortaca arasında sefer düzenliyor. İlçe içerisinde de yolcu alan bu minibüsler ile otogara rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Taksi

Ortaca Otogarı’na ulaşımda kullanabileceğiniz en hızlı araçlardan birisi olan taksilere ilçe genelindeki 4 durak aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Ortaca Garaj Taksi Durağı’na 0252 282 51 85, Kaunos Taksi Durağı’na 0252 284 39 19, Sarıgerme Taksi Durağı’na 0252 286 80 59 ve Kordon Taksi Durağı’na 0535 238 68 54 numaralarından ulaşıp, taksi çağrısında bulunabilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

expand_less