Simav Otogarı Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın
OtogarAdresTelefon
business
Simav Otogarı
place
Fatih Mah. Kışla Cd. No:73, 43500 Simav/Kütahya
local_phone
+905328566475

Simav

Simav Otogarı, Kütahya’nın merkez dışı ilçesi olan Simav’da konumlanıyor. Şehirlerarası taşımacılığın yapıldığı terminal, 1999 yılında yolcuların hizmetine sunuldu. Terminal yolculara tüm yıl boyunca İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, Balıkesir, Manisa gibi önemli büyük kentlere yolculuk yapma imkânı sunuyor. Bu da Simav Otogarı’ndan önemli kentlere rahatlıkla bilet bulunabileceğinizi gösteriyor.

Simav Otogarı, her dönem yolcuların kullandığı bir terminal olsa da genel olarak yazın büyük bir yoğunluk yaşanıyor. Otogar içerisinde yolcuların otobüsün hareket saatine kadar vakit geçirebileceği ve yemek yiyebileceği bir büfe bulunuyor. Buna ek olarak yine terminalin içerisinde yolculara hizmet veren otobüs firmalarına ait gişeler de hizmet veriyor. Simav Otogarı’nda ağırlıklı olarak Kütahya’nın yerel firması olan Kütahyalılar firmasının seferleri yer alıyor. Bunun yanı sıra Isparta Petrol Turizm, Kontur Turizm, Güney Akdeniz Turizm, Ak Turizm, Antalya Net gibi firmalar da şehirlerarası yolcularının bir kısmını Simav’dan alıyor. Ayrıca Simav’ın komşu ilçelerine ulaşmak için de buradan otobüs ve minibüs bulabilirsiniz.

Simav Otogarı, kent merkezinin 450 metre uzağında yer alıyor. Dolayısıyla yürüyerek terminale ulaşabileceğiniz gibi toplu taşıma araçlarıyla da terminale ulaşım sağlayabiliyorsunuz.

Şehir Merkezinden Simav Otogarı'na Ulaşım

İlçe merkezinde güzel bir konumda yer alan Simav Otogarı’na Simav Adliyesi, Simav Belediyesi, Barbaros Caddesi, Simav Kaymakamlığı, Gülmar AVM ve Mevlana Camii gibi merkezi pek çok noktadan yürüyerek kısa sürede ulaşabilirsiniz. Daha uzak mesafelerdeki mahallelerden ve caddelerden veya çevre il ve ilçelerden ulaşım için ise belediye otobüsleri, minibüsler ve taksilerden faydalanabilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Simav ilçe içi hizmet sunan belediye otobüslerinin Selvi Caddesi, Stadyum Caddesi, Hacı Mustafa Veral Caddesi, Ulu Camii, Hisarardı Camii ve Simav Belediyesi gibi pek çok önemli noktada ve hemen her mahallede durakları bulunuyor. Duraklarda her 15 dakikada bir otogara gidebileceğiniz belediye otobüsü bulabilir ve 15 dakika içinde otogarda olabilirsiniz.

Minibüsler

Simav ilçe içi minibüsleri, her mahallede ve hemen her caddede dudakları bulunduğu için yolcular tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Gece saat 21:30’a kadar duraklarda bulabileceğiniz minibüslerle de her yarım saatte bir otogar ulaşmak mümkün. İlçeler arası minibüsler ise Kütahya'nın 11 ilçesinden ve bütün köylerinden yolcuların her saat otogara ulaşımını sağlıyor.

 Taksi

Simav ana caddeleri üzerinde 24 saat hizmet veren pek çok taksi durağı bulunuyor. Cumhuriyet Caddesi üzerinde hizmet veren Şafak Taksi’ye 0274 513 17 67, Simav Adliyesi önünde bulabileceğiniz Adliye Taksi’ye 0545 375 75 75 ve yine Cumhuriyet Mahallesi üzerinde hizmet veren Birlik Taksi’ye ise 0274 513 10 33 numaralı telefonla ulaşabilir ve ekonomik fiyatlarla istediğin saatte otogara gidebilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

expand_less