Gazipaşa Otogarı Otobüs Bileti Ara

OtogarAdresTelefon
business
Gazipaşa Otogarı
place
İstiklal Mahallesi, 07900 Gazipaşa/Antalya

Gazipaşa

Gazipaşa Terminali Hakkında

Antalya şehrinin tarihi bir ilçesi olan Gazipaşa ilçesi merkezinde yer alan Gazipaşa Terminali, özellikle yaz aylarında bölgenin antik kentlerini ziyaret etmeye gelen yerli ve yabancı turistlerden dolayı yoğun olarak hizmet veriyor. Gazipaşa Terminali içinde çoğu yerel firma olmak üzere pek çok otobüs firmasının ofisi bulunuyor. Selinus Antik Kenti ve İotape Antik Kenti’ne çok yakın olan Gazipaşa’nın modern terminalinden tarihi yerleri gezebileceğiniz pek çok ilçeye de otobüs seferleri düzenleniyor.

Antalya ve Mersin arasındaki karayolu üzerinde bulunan Gazipaşa Terminali, Mersin tarafına giden otobüsler için de önemli bir mola noktası olarak kullanılıyor. Türkiye’nin hemen her yerine otobüs seferleri düzenlenen Gazipaşa Terminali’nde lezzetli yemekler tadabileceğiniz bir restoran, güzel bir kafe, mescit ve dinlenme alanları bulabilirsiniz. Gazipaşa Terminali çevresinde pek çok konforlu konaklama tesisi de bulunuyor. Terminal, ilçe merkezinde yer alıyor ve buraya yürüyerek veya belediye otobüsleriyle kolayca ulaşabilirsiniz.

Şehir Merkezinden Gazipaşa Otogarı'na Ulaşım

Antalya’ya bağlı ilçelerden Gazipaşa’da yolculara hizmet veren Gazipaşa Otobüs Terminali, ilçenin tam merkezinde yer alıyor. Bu sayede herhangi bir araca ihtiyaç duymadan ilçe içerisinde pek çok noktadan terminale yürüyebilirsiniz. Ayrıca dolmuş ve taksi gibi araçları kullanarak da Gazipaşa Otobüs Terminali’ne erişim sağlamak mümkün. 

Taksi  

Gazipaşa ilçe merkezinden taksi bularak terminale gelmek genellikle 10 dakikadan kısa sürüyor. Buna karşın işinizi şansa bırakmamak ve otobüse zamanında yetişmek için taksinizi önceden çağırabilirsiniz. 

Yolcu Servisleri  

Gazipaşa’nın merkezinde yer alan terminale otobüs firmalarının servisi mevcut değil. Ancak dilerseniz özel servis seçeneklerini değerlendirerek otelinizden terminale erişim sağlayabilirsiniz. 

Minibüs 

Gazipaşa ilçe merkezinde ulaşım için sıklıkla tercih edilen minibüsler terminale seyahat edecek yolcuların da işini hayli kolaylaştırıyor. Ücretleri son derece uygun olan minibüslerle sadece birkaç dakika içinde Gazipaşa Otobüs Terminali’nde olabilirsiniz. 

Özel Servisler 

Alanya gibi turistik merkezlere yakınlığı ile dikkat çeken Gazipaşa’da özel servisler turistler tarafından sıklıkla kullanılıyor. Otelinizden veya diğer noktalardan özel servisle terminale gelmek için kişi sayısı ve biniş noktası gibi detayları bildirerek bu araçlara rezervasyon yaptırmanız yeterli. 

expand_less