Alanya Otogarı Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın
OtogarAdresTelefon
business
Alanya Otogarı
place
Kızlar Pınarı Mh. 07400 Alanya/Antalya
local_phone
+902425132650

Alanya

Alanya Otobüs Terminali, Akdeniz Bölgesi’nin popüler turistik şehri Antalya’ya bağlı Alanya ilçesinde yer alıyor. Türkiye’nin neredeyse her şehrinden direkt olarak sefer düzenlenen terminal başta yaz mevsimi olmak üzere tüm yıl boyunca hayli yoğun. Alanya Kalesi, Damlataş Mağarası, Kleopatra Plajı, Kızılkule, Sapadere Kanyonu, Alanya Bahçeleri ve Dimçay gibi pek çok turistik zenginliğe ev sahipliği yapan Alanya’nın merkezine terminalden minibüslerle gelebilirsiniz. Alanya Otobüs Terminali ile ilçe merkezi arasında ayrıca servislerle de ulaşımın mümkün olduğunu anımsatalım. Eğer servis beklemeden ve hızlıca ilçedeki otelinize ulaşmak isterseniz, taksileri kullanabilirsiniz.

Antalya Terminali'nde zaman içinde oluşan yolcu yoğunluğunu kısmen de olsa azaltmak amacıyla hizmete açılan Alanya Otobüs Terminali, pek çok otobüs şirketine ev sahipliği yapıyor. İstanbul Seyahat, Metro Turizm, Özkaymak, Süha Turizm, Ulusoy Turizm, Uludağ, Yeni Adana ve Seç Turizm gibi sayıları gitgide artan şirketlerden birini seçerek buradan seyahat edebilirsiniz. İlçenin en fazla ziyaret edilen plajlarına yakın olan terminalde vakit geçirirken yolcular için ayrılan bekleme alanlarından faydalanabilirsiniz. Alanya Terminali’nde ayrıca yolculara büfelerde hızlı atıştırmalıklar ile hem sıcak hem de soğuk içecek çeşitleri sunuluyor.

Şehir Merkezinden Alanya Otogarı'na Ulaşım

Merkezi bir konumda bulunan terminale Alanya’nın her semtinden ve ilçenin tatil beldelerinden otobüsler, yolcu servisleri, minibüsler ve taksiler ile kolayca ulaşabilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Terminal otobüsü 24 saat hizmet veriyor ve şehrin her ana durağından geçiyor. Saat başı hareket eden 1 numaralı terminal hattıyla Alanya merkezinden istediğiniz saatte terminale ulaşabilirsiniz.

Yolcu Servisleri

Otobüs firmaları hem ilçe merkezindeki bilet satış ofislerinden hem de Alanya’nın popüler tatil beldelerinden terminale ücretsiz yolcu servisleri sağlıyor. Yolcu servisleriyle otobüsünüzün kalkış saatinden 15 dakika önce terminalde olabilirsiniz.

Minibüsler

Alanya merkezinde pek çok minibüs hattı 24 saat aktif olarak hizmet veriyor. İlçenin her semtinde durağı bulunan minibüslerle terminale kolayca ulaşabilirsiniz.

Taksi

Özellikle yaz aylarında çok yoğun olan Alanya’da taksiler de 7 gün 24 saat hizmet veriyor. Otellerin taksi servislerinden veya ilçe merkezinde hizmet veren taksilerden faydalanarak kısa bir yolculukla terminale ulaşabilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

expand_less